• Reklama

Jak płacić na aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Amildor » 15 wrz 2016, o 12:30

pete67 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie mam pewności....
to nie do mnie piszesz?
odnosnie zwrotu kasy za anulowane zamówienie?
ale jeśli...
to nie telefon, pare perdołków w jdnej paczce


Nie, to rozwiązywanie mojego problemu ;)
Amildor
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 wrz 2015, o 19:34
Telefon:: LG Nexus 4

Reklama

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez jan1994 » 15 wrz 2016, o 13:02

Amildor napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

To wszystko zależy co Ci napisali w liście. Jeśli chcą dokumenty zapłaty za telefon i Ty im takie dokumenty przedstawisz (w co wątpię) to policzą Ci Vat od 149,99$. Vat jest naliczany od wszystkiego co związane jest z zakupem (np. kosztów wysyłki). Dlatego jeśli to możliwe należy kupować wszystko oddzielnie i wysyłać w oddzielnych paczkach (jeśli kwota zakupu przewyższa 22 Euro).
jan1994
AKTYWNY
 
Posty: 233
Dołączył(a): 30 gru 2015, o 21:53
Lokalizacja: Białystok
Pochwały: 15
Telefon:: MI 5

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marcoos1 » 15 wrz 2016, o 13:16

@pete67
Sklep zwraca kasę w to miejsce skąd przyszła. Czekasz i tyle.

@Amildor
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dziwne to w takim razie. Jak kupisz np 100$ i zapłacisz potem kartą np 60$ to nie ma nigdzie śladu, że płaciłeś kartą te 60$?
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Amildor » 15 wrz 2016, o 13:18

To treść listu, który otrzymałem od UC: https://postimg.org/image/aok03jjht/. Wynika z niego, że muszę przedstawić dowód osobisty, oraz dowód zakupu. Zatem nie muszę wysyłać potwierdzenia zapłaty? Tak się z tym s*am ponieważ nie chcę ryzykować odesłania telefonu do chińczyka i utraty pieniędzy. Dzięki z góry wszystkim za pomoc.
Nie ma śladu takiej transakcji w cinkciarzu
Ostatnio edytowano 15 wrz 2016, o 13:28 przez Amildor, łącznie edytowano 2 razy
Amildor
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 wrz 2015, o 19:34
Telefon:: LG Nexus 4

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez pete67 » 15 wrz 2016, o 13:23

Dziękuję... :)
mija juz chyba 5 dzień od anulowania i nic, stąd moje zapytanie:)
THx :)
pete67
AKTYWNY
 
Posty: 730
Dołączył(a): 12 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 17
Telefon:: Redmi Note
ROM: MIUI POLSKA

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez jan1994 » 15 wrz 2016, o 13:40

Amildor napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie musisz wysyłać potwierdzenia zapłaty - cinkciarz Ci do niczego nie jest potrzebny, zrób zrzut ekranu z zakupu
(tak, żeby był widoczny nr przesyłki) i im wyślij wraz ze skanem dowodu osobistego. Niestety, Vat będziesz musiał zapłacić od 172$.

Autor postu otrzymał pochwałę
jan1994
AKTYWNY
 
Posty: 233
Dołączył(a): 30 gru 2015, o 21:53
Lokalizacja: Białystok
Pochwały: 15
Telefon:: MI 5

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Amildor » 15 wrz 2016, o 13:47

Jeśli wystarczy tylko dowód zakupu z aliexpress (widoczna zakładka financial + numer przesyłki) to dobrze, bo tam określono cenę na 149.99$. Reszta rzeczy (szkło ochronne, etui i miband) zamawiałem od innych sprzedawców i idzie innymi paczkami.
Amildor
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 wrz 2015, o 19:34
Telefon:: LG Nexus 4

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez ar2rc » 15 wrz 2016, o 14:03

Z tym nie jestem pewien czy starczy samo aliexpress. Jeszcze powinna być z polskiej strony płatność. Tz. PayPal lub bank (może być zrzut ekranu) byle kwoty się zgadzały. Te same na stronie banku i Ali. Skan dowodu z PESEL. Inne dane mniej ważne można wygumkować. Nr przesyłki aliexpress na zrzucie widoczny. Tak przynajmniej jest w Pruszczu gdańskim. Dowód tylko pierwszy raz wysyłasz, potem już Cię mają w bazie vatników
ar2rc
AKTYWNY
 
Posty: 300
Dołączył(a): 14 mar 2014, o 13:43
Pochwały: 4
Telefon:: sgs4
ROM: omega

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marcoos1 » 15 wrz 2016, o 14:05

Poczytaj FAQ
faq-dzialu-zakupy-zanim-zadasz-pytanie-przeczytaj-t15077.html

Tam jest napisane dokładnie co i jak (pete67 też masz tam informacje dla ciebie). Potwierdzenie zakupu to potwierdzenie przelewu pieniędzy (bo nie masz paragonu lub faktury).
Nie potrzeba dowodu zakupu dolarów z cinkciarza, ale informacje o przelewie z karty (nie wierze, że system nie pokazuje, że dokonano transakcji na konkretną kwotę itd)
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Amildor » 15 wrz 2016, o 14:25

Udało mi się zalogować do historii tej karty, trzeba było to zrobić za pośrednictwem mBanku :/
No i tam kwota transakcji wynosi 172$ niestety. Więc wysyłam screenshota tego potwierdzenia i potwierdzenie z ali oraz skan dowodu i płace vat od 172$, tak?
Amildor
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 wrz 2015, o 19:34
Telefon:: LG Nexus 4

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez jan1994 » 15 wrz 2016, o 14:41

Coś nie tak, za każde zamówienie płaciłeś oddzielnie kartą i w historii karty powinno to wszystko być. Musisz znaleźć transakcję na 149,99$. Myślałem, że w jednej paczce masz wszystkie przedmioty - jeśli tylko telefon to szukaj transakcji kartą na w/w kwotę (celnicy mogą otworzyć paczkę).
Może płaciłeś Alipay - tam też powinna być historia płatności.
jan1994
AKTYWNY
 
Posty: 233
Dołączył(a): 30 gru 2015, o 21:53
Lokalizacja: Białystok
Pochwały: 15
Telefon:: MI 5

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Amildor » 15 wrz 2016, o 14:49

No właśnie tak to nie działa. Kupiłem każdy przedmiot od innego sprzedawcy, niemniej jednak zapłaciłem zbiorczo za wszystko. Powstała więc jedna transakcja z jedną kwotą :/ Płaciłem kartą bez pośrednictwa Alipay.
Amildor
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 wrz 2015, o 19:34
Telefon:: LG Nexus 4

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron