• Reklama

Jak płacić na aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Postprzez ozon » 22 kwi 2013, o 10:57

Jak płacimy za zakup np. w dolarach kartą z konta w złotówkach, to na początku blokują nam taką kwotę, że wydaje się, że całkiem nieźle na tym przeliczeniu wyszliśmy. Ale zwykle po kilku dniach, doliczą swoje i wychodzi nieciekawy przelicznik.
Stąd jak ktoś nie chce tracić na przelicznikach, pozostaje samodzielne kupienie waluty , przelew na swoje konto walutowe i płacenie kartą walutową. Wtedy nic nas nie zaskoczy.
Ostatnio edytowano 1 sty 1970, o 02:00 przez ozon, łącznie edytowano 1 raz
ozon
 
Posty: 111
Dołączył(a): 13 lut 2013, o 12:34
Lokalizacja: Polska
Pochwały: 1

Reklama

Postprzez mlb » 22 kwi 2013, o 13:30

Ok, dzieki za info Ozon . Czyli mam sie spodziewac jeszcze sciagniecia z konta tzw przewalutowania ;-) Policza tylko roznice za dolara, czy jeszcze jakies koszty ? Bo jak za samego dolara z 3.19 do 3.30 to bedzie git 8-)
mlb
AKTYWNY
 
Posty: 518
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 12:29
Pochwały: 2
Telefon:: Samsung

Postprzez ozon » 22 kwi 2013, o 13:48

Co jeszcze doliczają, prowizję, koszty operacji, to oni sami najlepiej wiedzą. Zapisz sobie zablokowaną kwotę i sprawdź w historii tej transakcji, czy za kilka dni, nie powiększy się obciążenie. U mnie kwota zwiększyła się tak, że 1$ wyszedł po ok. 3.42zł
ozon
 
Posty: 111
Dołączył(a): 13 lut 2013, o 12:34
Lokalizacja: Polska
Pochwały: 1

Postprzez areq1987 » 22 kwi 2013, o 14:27

Kwota zablokowana jest po kursie MASETRCARDA lub VISY w chwili rozliczenia już kasują po kursie ale banku z doliczonym spreadem.
areq1987
VIP
 
Posty: 820
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 23:44
Lokalizacja: mielec
Pochwały: 6
Telefon:: Xiaomi MI5 64GB
ROM: 7.1.2 AOSP

Postprzez lukkki » 22 kwi 2013, o 15:00

Zaraz po dokonaniu płatności i blokadzie tej kwoty poustawiałem limity dla transakcji na minimum. Mimo to ta kwota będzie wyższa od tej blokady?
lukkki
VIP
 
Posty: 832
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:18
Lokalizacja: EU
Pochwały: 13

Postprzez marx » 22 kwi 2013, o 15:16

zmiana limitów ci nie pomoże, bank swoje zabierze.
tu masz wykaz ile bank skubnie za płatność
http://spred.pl/waluta/usd
w tabeli spread jest widać ile który nank zarabia na obrocie walutą, często ta opłata jest podwójna jak karta jest rozliczana w euro.
marx
Administrator
 
Posty: 12525
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Postprzez lukkki » 22 kwi 2013, o 15:32

Zobaczę jak to będzie, bo jeszcze cały czas widnieje blokada.
lukkki
VIP
 
Posty: 832
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:18
Lokalizacja: EU
Pochwały: 13

Postprzez ozon » 22 kwi 2013, o 15:54

lukkki napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Przecież limity są po to, by np. oszust, który zdobył dane karty i chce wypłacać kasę, nie mógł tego zrobić.
Natomiast opłat jakie bierze bank za operacje, nie unikniesz. Zawsze obciążą konto, nawet jakbyś miał zero, to będziesz miał debet. I to oprocentowany, czyli z upływam czasu zwiększający się.
ozon
 
Posty: 111
Dołączył(a): 13 lut 2013, o 12:34
Lokalizacja: Polska
Pochwały: 1

Postprzez mlb » 22 kwi 2013, o 19:17

Kurde, ale lipa . Odpisali mi dzisiaj ze sklepu na Ali w ktorym zamowilem telefon, ze przepraszaja ale ten model nie ma wgranego jezyka polskiego i nie mozna go wgrac . I teraz nie wiem, czy wycofac platnosc , ktora wczoraj robilem, czy zamowic u nich inny telefon o podobnych parametrach i podobnej cenie ? A co z ewentualna roznica w cenie ?
mlb
AKTYWNY
 
Posty: 518
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 12:29
Pochwały: 2
Telefon:: Samsung

Postprzez partyzant » 22 kwi 2013, o 20:35

Mam pytanie: jak to jest z płatnością kartą debetową z konta zł, czy można nią płacić w USD bo ja mam konto a Aliorze i nie mogłem dokonać płatności swoją kartą a czytałem gdzieś na tym forum że niektórzy płacą debetową. Może ja mam jakąś starą kartę?
A czy jak się płaci przelewem z konta złotówkowego to wybrać przelew na koszt płacącego, odbiorcy czy płacącego i odbiorcy?
partyzant
 
Posty: 30
Dołączył(a): 21 kwi 2013, o 17:46
Lokalizacja: Stąd

Postprzez marx » 23 kwi 2013, o 08:31

Przelew się w ogóle nie opłaca, na karcie podnieś limit.
marx
Administrator
 
Posty: 12525
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Postprzez Foster » 23 kwi 2013, o 08:56

Czy moglibyście podsumować jeszcze płatności przez bank BPH? mam tam świeże konto tzw lubie to oraz kartę debetową Visa Electron.
Pani w placówce powiedziała że kartą moge płacić bez obaw (żadnych prowizji) kwota będzie rozliczona w walucie jaką wybiorę natomiast wydaje mi sie że zupełnie nie wiedziała o czym mówi:) Dodała że to wszystko dzięki temu ze to nowa karta i jest taka super:)

Chce uniknąć podwójnego spredu z PLN na EURO z EURO na USD.

Z tego co sie doczytałem najgorzej wypada Getin Bank i pekao a najlepiej Mbank a o BPHu nic.

Jesli ktoś coś wie prosiłbym o informacje
UMI X1 > ZP810 > Newman K1 > C2 platinum > zopo zp980 2/32 > NEO N003 2/32 > ZP998 >> Planowany ZP999 ;)
Foster
 
Posty: 96
Dołączył(a): 5 mar 2013, o 12:06
Lokalizacja: Warsaw
Pochwały: 1

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama