• Reklama

Jak płacić na aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez cieplasek » 23 cze 2016, o 17:07

Przepraszam za zamieszanie omyłkowo zwróciłem uwagę na przelewy walutowe a nie konto w obcej walucie. Dotyczy Tmobile

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
cieplasek
AKTYWNY
 
Posty: 333
Dołączył(a): 6 cze 2014, o 23:44
Lokalizacja: Wągrowiec
Pochwały: 9
Telefon:: Cool1
ROM: LeeRe

Reklama

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez existe » 27 cze 2016, o 20:58

taka ciekawostka w platnosciach za telefony, w zwiazku z zamieszaniem walutowym
kupilem dzisiaj fon z magazynu w EU, bylo pare opcji platnosci, ale zaczalem szukac i okazalo sie, ze przy cenie 550 zl, wyszlo mi o prawie 50 zl kupujac na ebay.co.uk w funtach
wiec jak szukacie oszczednosci - to warto przeleciec pare stron :-) bo to 10 procent bez zadnych kodow
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez woody » 6 lip 2016, o 11:31

Na walutomacie nastąpiła zmiana regulaminu i żeby skorzystać z usługi to trzeba uzupełnić dane o pesel.
Jak dla mnie trochę za daleko to idzie.
Avatar użytkownika
woody
AKTYWNY
 
Posty: 469
Dołączył(a): 2 maja 2014, o 19:12
Pochwały: 16
Telefon:: Huawei P10

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Snneer » 17 lip 2016, o 00:40

Witam
Zdecydowałem się kupić telefon na Ali. Zamierzam zapłacić za niego poprzez Alior Kantor(gdyż mam konto w Aliorze). Jednak nie jestem w stanie znaleźć informacji czy płatność na ALi to jest opcja kosztowa BEN, SHA czy OUR. Ktoś może mi to wytłumaczyć? A może jest jakies łatwiejsze wyjście
Snneer
 
Posty: 23
Dołączył(a): 1 paź 2014, o 13:49
Telefon:: China HTC

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marcoos1 » 17 lip 2016, o 02:08

A nie łatwiej założyć konto w kantor.alior? Koszty żadne i omijasz te opcje kosztowe (nie wiem dokładnie co to jest, używam właśnie kantor.aiior do zakupów na ali).
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Snneer » 17 lip 2016, o 09:20

Właśnie o założenie takiego konta w Alior Kantor mi chodzi.
Jak używasz takiego konta to czy wiąże się ono z jakimiś opłatami(zakładając że wszystkie operację są wykonywane w ramach licznika)?
Snneer
 
Posty: 23
Dołączył(a): 1 paź 2014, o 13:49
Telefon:: China HTC

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marcoos1 » 17 lip 2016, o 11:38

Mam kartę walutową i jeśli użyję jej minimum 1 raz (przecież po to ją zamawiałem, więc raz to oczywiste) to konto, karta, itd jest bezpłatne.
Kupuję walutę u nich, więc całe płacenie mieści się w liczniku i wszystko bez żadnych dodatkowych opłat (a przelewy z t-mobile UB złotówek idą w ramach banku więc natychmiast).
Konto walutowe, więc żadnych przewalutowań przy zakupach i zwrotach nie ma.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Snneer » 17 lip 2016, o 22:23

Ok, to dla mnie jest jasne. Tylko w Tabeli Opłat i Prowizji Alior Kantor jest określone, że przelew walutowy realizowany za pośrednictwem bankowości internetowej/mobilnej w opcji kosztowej OUR normalny kosztuje 100zł(w tym przypadku Licznik nie obowiązuje) - i stąd moje pytanie jak określić w jakiej opcji jest przelew realizowany na Aliexpress?
Snneer
 
Posty: 23
Dołączył(a): 1 paź 2014, o 13:49
Telefon:: China HTC

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez fake4r » 17 lip 2016, o 22:26

O ile się nie mylę (bo ja zawsze płacę kartą na ali) to tam płatność jest realizowana przez serwis przelewy24, więc chyba liczy się to jako normalny-zwykły przelew. Ktoś kto płaci tą metodą niech potwierdzi.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marcoos1 » 17 lip 2016, o 23:14

@Snneer
Jak płacisz kartą walutową z kantoru.alior to nie patrzysz na koszty przelewu, bo płatność kartą to nie jest przelew.
Nigdy nie płaciłem przelewem na ali.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Snneer » 18 lip 2016, o 12:43

Dzięki wszystkim za odpowiedz, teraz mam chyba wszystko ogarniete
Snneer
 
Posty: 23
Dołączył(a): 1 paź 2014, o 13:49
Telefon:: China HTC

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez franiuu » 20 lip 2016, o 03:10

Ja obecnie polecam nternetowykantor.pl - duzo bankow (przelewy natychmiastowe bez prowizji) oraz niskie spready.
Bajery takie jak Walutomat, a juz tym bardziej Cinkciarz to juz... przeszlosc - nic dodac nic ujac.
franiuu
 
Posty: 18
Dołączył(a): 27 wrz 2013, o 16:16
Telefon:: zte blade

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron