• Reklama

Jak płacić na aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez valdimar » 13 maja 2016, o 16:20

Może niezbyt dokładnie zadałem pytanie;
Posiadam katre prepaid internetową BZWBK złotówkowa (karta aktywna, ze środkami na niej, była używana do "płacenia" na Allegro)
Mam też konto na Aliexpressie (raz już kupywałem ale robiłem przelew na Alipay)
Iteraz pytanie czy za pomocą tego zestawu mogę dokonać zakupu- wiem że trzeba doliczyć coś dla banku , czy zakup będzie wyglądał tak jak na Allegro?Jeżeli nie to czy ktoś cierpliwy wytłumaczy mi?
Domyślam się że niektórych te pytania mogą rozśmieszyć ale nie za bardzo łapię te bankowe sprawy jestem rocznikiem "gotówkowym" :-D .Pozdrawiam forumowiczów
valdimar
 
Posty: 38
Dołączył(a): 1 mar 2014, o 18:44
Telefon:: Xiaomi Mi6 6/128 C

Reklama

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez blue_voyager » 13 maja 2016, o 16:28

W takiej sytuacaji jeśli nie masz karty w USD, po prostu zapłać na Aliexpress korzystając z opcji Przelewy24. Wyjdzie Cię to taniej niż przewalutowanie przy płaceniu kartą złotówkową.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez valdimar » 14 maja 2016, o 12:03

Blue_voyager dwa pytania;
-Po zdecydowaniu sie na zkup klikam Przelew24 wpisuję swoje dane, numer karty, CW2 itp
-Jeżeli telefon kosztuje 170$ to ile mnie może kosztować po tej operacji ( to znaczy ile muszę mieć na końcie złotówek aby było ok)
Przepraszam za te pytania ale nie codziennie kupuję na Chińskim Allegro a nie chciałbym umoczyć :mrgreen: .Pozdrawiam.
valdimar
 
Posty: 38
Dołączył(a): 1 mar 2014, o 18:44
Telefon:: Xiaomi Mi6 6/128 C

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez blue_voyager » 14 maja 2016, o 12:48

Przecież jeśli wybierasz płatność poprzez Przelewy24, to podaje Ci kwotę od razu w złotówkach i przekierowuje Cię do strony z wyborem banków, wybierasz swój, logujesz się do niego i płacisz.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez valdimar » 14 maja 2016, o 13:13

No dobra jak zdecyduję się na wybór trzeba będzie spróbować .Dziękuje pomoc i wyrozumiałość.
valdimar
 
Posty: 38
Dołączył(a): 1 mar 2014, o 18:44
Telefon:: Xiaomi Mi6 6/128 C

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez miszaa » 14 maja 2016, o 16:42

Witajcie,

a jak wygląda obecnie opłacalność płacenia z konta walutowego?

W którym banku opłaca się założyć taki rachunek?

Czy można płacić z karty płatniczej podczepionej do takiego rachunku?
- jak to wygląda z opłacalnością?
---------------
Pozdrawiam
miszaa
miszaa
 
Posty: 133
Dołączył(a): 10 sty 2015, o 17:12
Telefon:: lg

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marcoos1 » 14 maja 2016, o 16:51

Tak z opłacalnością, że płacisz walutą. A skąd masz walutę to twoja sprawa (może dziadek z Wermachtu przysyła), albo kupujesz w kantorze. Różnica taka, że sam decydujesz o tym po ile bierzesz walutę a nie musisz akceptować kursu banku.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez miszaa » 14 maja 2016, o 17:42

A jak placicie?
- przelewem z konta? /30/
Czy
- z karty platniczej?

Czy kakarte płatniczapodczepicPayPala do PayPala?
---------------
Pozdrawiam
miszaa
miszaa
 
Posty: 133
Dołączył(a): 10 sty 2015, o 17:12
Telefon:: lg

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez blue_voyager » 14 maja 2016, o 19:10

Przeczytałbyś chociaż pierwszy post w wątku, w którym piszesz. Masz tam wszystkie potrzebne informacje. Dodatkowo możesz doczytać w wątku o PayPalu.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez drago68 » 16 cze 2016, o 07:13

Witam,
Posiadam konto w T-mobile usługo bankowe od prawie 3 lat.
Dwa konta PLN i USD. Do tych kont odpowiednio karty. Wczoraj dzwonili z banku, abym zastrzegł kartę USD, ponieważ bankowi informatycy zobaczyli, ze dane karty mogły być skradzione. Zawsze robię tak, że na czas transakcji daję ustalone limity, a potem ustawiam na 0 USD. Żadnej jakieś podejrzanej transakcji jeszcze nie miałem.
Karta i tak w sierpniu się kończyła, więc za namową banku zastrzegłem kartę bo podobno nie miałem wyjścia, że bank i tak poczyni w tym jakieś kroki.
Nowa karta 10 zł kosztuje, ale tu uwaga: jeżeli są środki na koncie USD to jest ściągnięta równowartość 10 zł w dolarach. Jak dojdzie dam info.

Moje pytanie dotyczy :
Czy miał ktoś z Was do czynienia, gdy wyszła ważność karty lub zawiesił kartę a miał zwrot kasy na kartę np. z aliexpress lub innych sklepów zagranicznych...?
Wiem, że karta jest przypisana do konta USD i tam powinien być zrobiony zwrot, ale jak to wygląda od strony technicznej,,,?
Powiedziano mi z banku, że zwrot będzie, ale bank będzie musiał konsultować to ze mną lub będę musiał u nich interweniować. Co mam do nich co 2 dni dzwonić!!! że taka a taka kwota jest do zwrotu.
Bardzo proszę o opisanie jak to wygląda, jeżeli to kogoś spotkało fizycznie.
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez woody » 16 cze 2016, o 07:57

Jaja z tym T-Mobile, mi też pisali że mam zastrzec kartę USD , ostatnio z konta Pln mnie okradli ale uznali reklamację, na logikę podajesz nową kartę do sklepu w którym dokonujesz zwrotu i tyle tak mi się wydaje a czy sklep nie będzie robił problemów to jest inna sprawa. Dziwa się dzieją w tym banku.

Meizu M2 Note
Avatar użytkownika
woody
AKTYWNY
 
Posty: 469
Dołączył(a): 2 maja 2014, o 19:12
Pochwały: 16
Telefon:: Huawei P10

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez fake4r » 16 cze 2016, o 08:33

@drago68 mi zablokowali kartę $ w tamtym roku "ze względów bezpieczeństwa" i musiałem wysłać wniosek o nową. Jakoś niedługo później otwierałem spór i $ z refundu wróciły normalnie na konto które jest powiązane z kartą, tak że o to się nie martw. PS. ja nie odbieram od nich żadnych telefonów, numery z których dzwonią wrzuciłem na czarną listę ;]
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama
cron