• Reklama

Jak płacić na aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marcoos1 » 27 mar 2016, o 23:58

Witamy!

Dziękujemy za złożenie wniosku o konto w Kantorze Walutowym
Wykonaj przelew, aby potwierdź Umowę i zakończyć rejestrację.

Kwota przelewu jest dowolna.

- po aktywacji Twojego konta odeślemy 1 grosz na rachunek, z którego zrealizujesz przelew, razem z informacją o Twoim numerze Klienta
- pozostała kwota przelewu będzie do Twojej dyspozycji po aktywacji konta w Kantorze Walutowym

Dane do przelewu - przekopiuj poniższe dane

- koniecznie musisz podać dokładnie takie same informacje jak poniżej
- podany numer będzie Twoim docelowym numerem rachunku w PLN w Kantorze Walutowym


Numer rachunku: tu jest 26 cyfr i to jest właśnie numer twojego konta złotówkowego w kantorze
Nazwa/imię i nazwisko: Alior Bank
Adres: ul. Łopuszańska 38D, 02-232 Warszawa
Tytuł: Potwierdzenie zawarcia umowy o Kantor Walutowy Alior Bank
Kwota: dowolna


W załączeniu przesyłamy potwierdzenie złożenia wniosku wraz z opisem procesu zakładania konta.

PAMIĘTAJ!

Dane, które muszą być zgodne, żeby weryfikacja zakończyła się pozytywnie:

- Tytuł przelewu - musi wskazywać, że celem przelewu jest potwierdzenie zawarcia umowy o Kantor Walutowy.
- Twój adres – adres nadawcy przelewu musi być identyczny z tym, który wprowadzono we wniosku o Kantor Walutowy. Sprawdź, jaki adres podałeś wcześniej w swoim banku.
- Właściciel rachunku – przelew musi być wykonany z Twojego rachunku bankowego, nie może być to rachunek np. Twojego współmałżonka lub firmy.



W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z naszą infolinią pod numerem telefonu 19 502 (z zagranicy +48 12 19 502).

Pozdrawiamy,
Zespół Kantoru Walutowego


Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, prosimy na nią nie odpowiadać.

Alior Bank Spółka Akcyjna
ul. Łopuszańska 38D, 02-232 Warszawa
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy
KRS: 0000305178, REGON: 141387142, NIP: 1070010731
Kapitał zakładowy: 699 412 610,00 PLN (opłacony w całości)
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Reklama

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez piotr3kk » 30 mar 2016, o 17:18

Witam!
Jak najlepiej zapłacić za zakupy na gearbest? Kartą internetową w USD/EUR czy przez paypal (wcześniej w paypalu wymienić PLN na USD?) ?
Dzięki za odpowiedź!
piotr3kk
 
Posty: 6
Dołączył(a): 19 mar 2016, o 18:05
Telefon:: Motorola

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez blue_voyager » 30 mar 2016, o 17:40

Tylko przez Paypal - masz ochronę kupującego.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marx » 31 mar 2016, o 06:15

najlepiej podpiąć kartę dolarowa do PP paypal-platnosc-w-dolarach-bez-przewalutowania-t1165.html
marx
Administrator
 
Posty: 12526
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez alban7314 » 31 mar 2016, o 09:29

Czy ktoś już może anulował opłacone zamówienie przez alipay na aliexpres.

I ile się czeka na zwrot kasy.
alban7314
AKTYWNY
 
Posty: 420
Dołączył(a): 13 sie 2014, o 22:41
Pochwały: 4
Telefon:: mi5->mi6
ROM: miui

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Windwalker » 31 mar 2016, o 12:41

A ja mam pytanie co do sposobu trzeciego w tym poradniku. Czy muszę zaznaczyć, że chcę kartę mastercard do konta złotówkowego w Tmobile? Skoro za nią jest opłata 6zł/mc, a i tak jej nie będę używać (bo to nie jest karta do konta walutowego, prawda?) to po co mi ona? Czy mogę jej nie zamawiać a zamówić tylko do konta walutowego?
Windwalker
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31 mar 2016, o 12:38
Telefon:: Samsung Galaxy S2
ROM: CyanogenMod 11

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez blue_voyager » 31 mar 2016, o 12:51

Nie musisz brak karty w PLN.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Jacke55 » 23 kwi 2016, o 11:55

Pewnie już gdzieś to było pisane ale nie mogę tego znaleźć w tym całym nawale stron, gdy będę płacił w dolarach kartą kredytową rozliczaną w PLN ( mastercard z Tmobile bank ) to płacę tylko tyle ile wynosi kurs wymiany według mastercard jak tu? ( https://www.mastercard.com/plp/klienci- ... rsion.html ) czy są jakieś śmieszne przewalutowania z PLN na EUR i potem na USD gdzie ostatecznie wychodzi $ 10-20 groszy drożej niż po kursie ?
Avatar użytkownika
Jacke55
AKTYWNY
 
Posty: 436
Dołączył(a): 25 wrz 2013, o 13:26
Pochwały: 21
Telefon:: opo

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marx » 23 kwi 2016, o 19:41

Większość banków naliczy ci koszt przewalutowania, złotówka jest rozliczana w EUR, i płatnośc w innej walucie np. dolar, spowoduje naliczenie kosztu jej zakupu.
marx
Administrator
 
Posty: 12526
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marcoos1 » 24 kwi 2016, o 08:52

Z tą większością to bym nie przesadzał. Zamiast pytać na forum i czekać to łatwiej zadzwonić do banku.
Gdy jechałem do Czech to zadzwoniłem do banku gdzie miałem kartę i tam mi powiedzieli, że płacąc kartą jest tylko jedno przewalutowanie (złotówka - korona) i po jakim kursie i wyszło, że lepiej nawet niż kupować korony w kantorze i martwić się czy wystarczy na zakupy i co potem z bilonami itd.

Tutaj większość ludzi płaci kartą jednak dolarową, więc o mało popularne metody najlepiej pytać u źródła (zadzwonić do banku)
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez Dax13 » 24 kwi 2016, o 17:19

Nie wiem czy zauważyliście, ale w ciągu kilku dni dolar tak podskoczył że obecnie bardziej opłaca się płacić w PLN niż kupować $ w kantorach internetowych. Przelewy24 ma obecnie bardzo korzystny przelicznik
Dax13
 
Posty: 14
Dołączył(a): 22 wrz 2015, o 01:14
Pochwały: 2
Telefon:: Sony

Opłaca się walutomat ?

Postprzez Dominik111 » 4 maja 2016, o 00:17

Witam

Czy opłaca się wymieniać pieniądze w walutomacie z pln na euro do 100zł ? Czy lepiej zostać przy wymianie waluty przez bank ? Dodam że mam konto walutowe ( euro ) w WBK.
Dominik111
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4 maja 2016, o 00:03
Telefon:: Samsung

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama