• Reklama

Jak płacić na aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Osc » 28 sty 2015, o 00:42

Zapłacił kartą więc po prostu przy płaceniu wybrać płatność kartą czy chodziło o powiązanie z pp i i wtedy kartą? Przepraszam, że tak pytam ale to mój "pierwszy raz" ;)
Osc
 
Posty: 42
Dołączył(a): 17 sty 2015, o 15:27
Telefon:: letvx800

Reklama

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez dr1466 » 28 sty 2015, o 01:29

marxxx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


zmiana waluty nie koniecznie musi dużo kosztować, zalezy pewnie od banku. Jak dla mnie to nie ma sensu aż tak kombinować-przynajmniej dla kogoś kto nie kupuje nałogowo. Mam do płatnosci zagranicznych karte vitualną w ING złotówkową i przewalutowanie to dosłownie jakieś śmieszne groszowe sprawy przynajmniej przy jakichs drobnych zakupach do 10-15eur . Mi przy ostatnim zakupie ING zrobił takie przewalutowanie że zapłaciłem nawet mniej niż sobie przeliczyłem wg aktualnego sredniego kursu NBP . Dodatkowo mam taką możliwość żeby sobie wybrac walutę ktora aktualnie niżej stoi w kursach , bo raz euro ma niższą wartość a innym razem dolar więc warto przeliczyć i w takiej walucie zapłacić ktora wyjdzie taniej i w takiej zrobić zakup . Kolega niedawno coś kupował na Ali płacąc zwykłą kartą debetową z mbanku i przy zakupie za 150PLN i za koszta przewalutowania doliczyli jakieś 5-6PLN więc też nie ma tragedii. Pewnie sporo zależy od konkretnego banku wiec może lepiej znależć taki bardziej przyjazny pod tym kątem. Może przy większych kwotach gra warta jest świeczki żeby szukać dodatkowych oszczedności , ja jak na razie nie robiłem zakupów większych niż 50eur więc koszta przewalutowania są jak dla mnie pomijalnie małe -napewno nie było by sensu w moim przypadku zalatwiac jakies dodatkowe karty, T-mobile, Aliory , kantory itp. Kilka lat temu te koszta były dużo większe niż obecnie- no ale wszystko sie zmienia i czasem sie zdarza że nawet na korzyść ;-)
dr1466
 
Posty: 19
Dołączył(a): 9 sty 2015, o 00:29
Telefon:: LT26i

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez filozof71 » 28 sty 2015, o 21:46

Witam. Ali zablokowało mi kwotę na karcie a nie zaliczyło płatności. Próbuję wejść w "My Orders" i informacja, że takiej strony nie ma ( http://trade.aliexpress.com). Miał już ktoś coś takiego? Chyba im się coś spier... a ja będe musiał składać reklamację.
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
Avatar użytkownika
filozof71
AKTYWNY
 
Posty: 776
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 05:45
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Telefon:: LeEco Le 2 Max X822
ROM: Cuoko92 18s

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez fake4r » 28 sty 2015, o 22:02

Ogólnie chyba wysiadło aliexpress chwilowo, bo wchodzę w moje orders i błąd wczytywania strony.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Pirzu » 1 lut 2015, o 20:09

Pare pytan odnosnie zaplaty, chce zakupic foniacze na aliexpres (3 sztuki). Chce skorzystac z http://www.liderwalut.pl i ich karty prepaid, ale pare pytan.

1. Czy dlugo ta karta idzie do mnie zeby z niej skorzystac?
2. Czy sa oplaty miesieczne za ta karte, czy raz place 15-20zł i koneic juz oplat?
Pirzu
 
Posty: 146
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 19:17
Pochwały: 19
Telefon:: Nokia

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez existe » 1 lut 2015, o 20:53

po co placic 20 zl za wydanie karty - skoro mozesz miec taka za 0 w innym Banku np kantor.alior.pl
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Pirzu » 1 lut 2015, o 21:07

Nie znam sie na tym wgl i takie zabawy gdzies cos przelewanie mnei drazni :/ najlepiej chcialbym to zrobic w PKO BP ale za drogo
Pirzu
 
Posty: 146
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 19:17
Pochwały: 19
Telefon:: Nokia

Konto bankowe IzzyKonto, zakupy na aliexpress

Postprzez dessiner » 1 lut 2015, o 22:01

Witam, mam pewien problem ponieważ chciałbym założyć konto bankowe, aby dokonać zakupów na aliexpress i stąd moje pytanie.
Wybrałem konto w mBanku- IzzyKonto, ponieważ mam 17 lat.
Jak myślicie czy da się robić zakupy na aliexpress z takiego konta ?
dessiner
 
Posty: 42
Dołączył(a): 24 paź 2014, o 18:26
Telefon:: nokia
ROM: wp 8

Re: Konto bankowe IzzyKonto, zakupy na aliexpress

Postprzez sorrir » 1 lut 2015, o 22:23

dessiner napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A czemu nie?
sorrir
 
Posty: 53
Dołączył(a): 3 sty 2015, o 12:52
Telefon:: LG L9

Re: Konto bankowe IzzyKonto, zakupy na aliexpress

Postprzez dessiner » 1 lut 2015, o 22:26

sorrir napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A czemu nie?



a jeśli chodzi o przewalutowanie ? potrzeba jakiejś karty walutowej czy coś takiego ?
dessiner
 
Posty: 42
Dołączył(a): 24 paź 2014, o 18:26
Telefon:: nokia
ROM: wp 8

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marx » 1 lut 2015, o 23:59

w aliorze - kantor sa bardzo wysokie kursy dolara, średnio grosz drożej na dolarze niż w liderwalut, a przypomne że przy operacjach walutowych liczy się 3 i 4 cyfra po przecinku.
Najtaniej cię wyjdzie liderwalut + konto dolarowe w t-mobile, wszystko bez opłat, 0 za prowadzenia, zero za płatność i zero za przelew z kantoru!
Karta w liderwalut kosztuje 15zł jednorazowo, to opcja dla tych co nie chcą kolejnego konta w banku, kto chce bez kosztów to wybiera poprzednią opcję.
marx
Administrator
 
Posty: 12524
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Konto bankowe IzzyKonto, zakupy na aliexpress

Postprzez marx » 2 lut 2015, o 00:03

dessiner napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Jak masz kartę z banku z 3 cyframi CCV z tyłu to zapłacisz, z tym że drożej.
marx
Administrator
 
Posty: 12524
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron