• Reklama

Jak płacić na aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez gebhard » 27 mar 2014, o 11:49

Jak ktoś się spieszy i kupuje kartę prepaid do zakupów i później coś na niej zostaje to najlepszym sposobem jest zasilenie tej karty równą sumą i coś kupić. Tak ja zrobiłem, wyczyściłem kartę całkowicie.
Avatar użytkownika
gebhard
AKTYWNY
 
Posty: 348
Dołączył(a): 4 mar 2014, o 14:16
Pochwały: 1
Telefon:: RN4X
ROM: MIUI POLSKA

Reklama

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez mortimer » 28 mar 2014, o 19:50

a ja mam taki dylemat - do tej pory kupowałem cokolwiek wyłącznie na ali i zawsze płaciłem za pomocą tej ekarty z mbanku.
chciałbym kupić coś na etotalk, pandawill i podobnych, ale tam ekartą zapłacić nie mogę, tylko przez paypal.

no i czy jeżeli teraz utworzę sobie konto paypal, to czy mogę tą samą ekartę mbanku jakoś tam podpiąć?
jakieś przewalutowania czy dodatkowe opłaty mnie spotkają wówczas, czy będzie to po prostu mbankowy kurs dolara za dany dzień?
czy też koniecznie muszę to konto w aliorze utworzyć i walutomat ogarnąć?
dodam jeszcze, że nie chodzi tu o wielkie zakupy - telefon 2-3 razy w roku. etui do niego itp..

pomoże ktoś?
Avatar użytkownika
mortimer
AKTYWNY
 
Posty: 676
Dołączył(a): 21 wrz 2013, o 20:32
Lokalizacja: People's Republic of China
Pochwały: 96
Telefon:: , a w nim bateria.

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez lukkki » 28 mar 2014, o 20:18

Możesz podpiąć tę kartę do paypala.
lukkki
VIP
 
Posty: 832
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:18
Lokalizacja: EU
Pochwały: 13

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez mortimer » 28 mar 2014, o 21:00

lukkki napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


dzięki, a wiesz może, jak z tymi przewalutowaniami będzie? normalnie tak, jakbym na ali płacił, czy paypal coś tam jeszcze dodatkowego dorzuca?
Avatar użytkownika
mortimer
AKTYWNY
 
Posty: 676
Dołączył(a): 21 wrz 2013, o 20:32
Lokalizacja: People's Republic of China
Pochwały: 96
Telefon:: , a w nim bateria.

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez lukkki » 28 mar 2014, o 21:02

Jest tu na forum instrukcja. Nie mogę teraz znaleźć.

Wysłane z mojego Lenovo A820 za pomocą Tapatalk 4
lukkki
VIP
 
Posty: 832
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:18
Lokalizacja: EU
Pochwały: 13


Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez mortimer » 28 mar 2014, o 22:26

lukki, marxxx - dzięki za pomoc, jutro spróbuję przez to przebrnąć.
Avatar użytkownika
mortimer
AKTYWNY
 
Posty: 676
Dołączył(a): 21 wrz 2013, o 20:32
Lokalizacja: People's Republic of China
Pochwały: 96
Telefon:: , a w nim bateria.

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Tamlin » 10 kwi 2014, o 23:27

jeśli posiadam kartę prepaid w usd , to w jaki sposób mógłbym ją doładować przelewem tradycyjnym (np.pocztowym) . Bo na wszystkich internetowych kantorach trzeba przelewać z konta banku , a ja bym chciał tradycyjnie, przewalutowanie może być po znośnie wyższym kursie. wie ktoś czy istnieje jakiś internetowy kantor który akceptuje przelewy pocztowe lub w jakieś placówce bankowej , poczcie, paypal ? Skoro mam dostęp do karty walutowej wolał bym uniknąć zakładania konta w banku
Tamlin
 
Posty: 9
Dołączył(a): 29 mar 2014, o 16:47
Telefon:: szukam

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Pager » 14 kwi 2014, o 23:41

Jest coś złego w płaceniu zwykłą karta debetowa do RORu?
No bo taka spina około 1000 stron na forum o doliczone 1-2% ceny z tytułu gorszego kursu dolca w banku...

Kupiłem właśnie drobiazg na ali za 6,5$. Po kursie z google 19.63zł a Sync pobrał mi 20,87 zł...
Te pieniądze teraz podświetlone są jako zarezerwowane i świecą się na czerwono, kiedy znikną? coś muszę jeszcze potwierdzać?
Pager
 
Posty: 13
Dołączył(a): 5 sty 2014, o 19:08
Telefon:: Xiaomi Mi A2

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez czamarek4 » 15 kwi 2014, o 01:03

za pare dni bank doliczy swoja prowizje, nic nie musisz robic, oni bardzo dbają o swój zysk
czamarek4
 
Posty: 83
Dołączył(a): 26 maja 2013, o 13:09
Lokalizacja: z chin
Pochwały: 2

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Pager » 15 kwi 2014, o 09:00

Jeżeli tak to mnie więcej w jakiej wysokości? grosze/złotówka/pięć złotych?
Pager
 
Posty: 13
Dołączył(a): 5 sty 2014, o 19:08
Telefon:: Xiaomi Mi A2

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez gebhard » 15 kwi 2014, o 09:42

Tamlin napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Prepaid się nie opłaca, miałem go tylko na chwilę bo zależało mi na czasie. Jeśli chcesz go doładować to wymień tradycyjnie w kantorze i dokonaj wpłaty w banku. Jeśli planujesz jeszcze jakieś zakupy nawet w dalekiej przyszłości to są bezpłatne rozwiązania za które nic nie płacisz.
Avatar użytkownika
gebhard
AKTYWNY
 
Posty: 348
Dołączył(a): 4 mar 2014, o 14:16
Pochwały: 1
Telefon:: RN4X
ROM: MIUI POLSKA

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama