• Reklama

JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez kpinek » 21 cze 2014, o 13:53

Witam:)
Zamówiłem towar na ali. Został wysłany paczką http://emonitoring.poczta-polska.pl/?nu ... 83696998CN . Paczka wróciłą do nadawcy, założony spór o full refund. Chińczyk się nie zgadza, ustawia refund na $0, bo poniósł już koszty wysyłki i odebrania paczki. Nie chce napisać dlaczego paczkę zwrócono do nadawcy. Pytanie co robić, jak żyć:) Eskalacja kliknięta, jakie dowody przygotować? Paczuszka najprawdopodobniej nie dotknęła nawet europejskiej ziemii.
kpinek
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21 cze 2014, o 13:43
Telefon:: Doogee

Reklama

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez fake4r » 21 cze 2014, o 13:58

Dziwne ale mi to wygląda jakby sam do siebie paczkę wysłał. Chyba że tak tracking namieszał. Daj na full refund i eskaluj spór.
A sprzedawca pewny ? Zarzuć linkiem do sklepu.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez kpinek » 21 cze 2014, o 14:04

kpinek
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21 cze 2014, o 13:43
Telefon:: Doogee

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez fake4r » 21 cze 2014, o 14:10

No sprzedawca ma ładny feedback. No nic musisz czekać aż się ali odezwie, ale na moje to spokojnie powinieneś dostać full refund. Paczki raczej w PL nie było. Wygląda jakby przeleżała gdzieś w Chinach i w końcu ją cofnęli do nadawcy.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez mati172_17 » 23 cze 2014, o 12:14

Witam
Pisałem już wcześniej w sprawie możliwego dotarcia do mnie niezgodnego z aukcją pendriva. Już go dostałem i jest wszystko ok. Chciałbym spytać bo to mój pierwszy zakup na aliexpress (na allegro też nigdy nie kupowałem) ile gdzieś poczekać na zatwierdzenie odbioru (bo chcę sprawdzić też czy nie padnie mi po 2 dniach) i danie oceny dla sprzedającego? Ile Wy czekacie? Liczę na odpowiedzi :)
mati172_17
 
Posty: 60
Dołączył(a): 2 cze 2014, o 19:41
Telefon:: Coolpad F1

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez mati172_17 » 23 cze 2014, o 17:40

No i jednak ten pendrive jest wadliwy. 128GB jest, ale prędkość wgrywania i zgrywania danych jest niska: max. 10mb/s, średnio: 4mb/s (no dobra jeszcze to zniosę) jednak największą wadą jest to że gubi dane przy wgrywaniu na pendrive np: wrzucam 2-3 spore foldery po 1-2gb i po wgraniu są dane tylko np z 1 lub 2 folderów, a ten 3 jest pusty i w właściwościach folderu jest 0 bajtów, natomiast na pendrivie wolnego miejsca tyle jakby ten folder miał dane. Wkurzyłem się bo w ten sposób straciłem na zawsze dane bo wziąłem wytnij (na szczęście mam te dane też na innym komputerze).
Co mam robić? Pisać do sprzedawcy i przedstawić problem czy od razu otworzyć spór?
mati172_17
 
Posty: 60
Dołączył(a): 2 cze 2014, o 19:41
Telefon:: Coolpad F1

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez ebola1972 » 23 cze 2014, o 17:55

Przetestuj kilkoma programami rzeczywistą pojemność pendriva bo jak zżera dane to 128ka to chyba nie jest. Jeżeli dostałeś oszukaną pojemność to wyniki programów będą podstawą otwarcia sporu i odzyskania pieniędzy w całości.

Wysłane z mojego Onda V975m przy użyciu Tapatalka
ebola1972
VIP
 
Posty: 1531
Dołączył(a): 13 maja 2013, o 19:09
Lokalizacja: PL
Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez lexio » 23 cze 2014, o 23:55

mati172_17 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dobra rada nie kupuj penów chińskich one wszystkie to szajs ,gubią dane nie dają się formatować w urządzeniach typu tuner satelitarny ,tv nie chcą prawidłowo działać ,na nich nigdy nie masz pewności czy za tydzień twoje dane nadal będą .Ja się wyleczyłem a miałem ich kilka to są naciągane dane ,które widzi komp ale ich praktycznie nie ma
lexio
AKTYWNY
 
Posty: 531
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 14:48
Pochwały: 22
Telefon:: sonyericsson ARC S

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Libero » 24 cze 2014, o 00:04

Znajomy raz zamówił takie cudo. też 128GB lecz po formacie okazało się że posiada tylko 4GB!! Niezły zonk. Całe szczęście że grosze kosztował bo była wyprzedaż 50% czy coś. Nauczka na przyszłość żeby nie kupować z chin penów i kart SD.
Avatar użytkownika
Libero
NewsMan
 
Posty: 391
Dołączył(a): 4 cze 2014, o 20:33
Pochwały: 8
Telefon:: OnePlus One
ROM: CYANOGEM MOD 11S

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez mati172_17 » 24 cze 2014, o 13:12

Sprawdzam pena programem H2testw i writing robił się z 10 godzin po czym niestety tata wyłączył komputer. Sprawdziło się prawie 120 GB. Teraz robi się verifying (będzie się robił z 7 godzin) i wyszło już, że 7,2 GB jest ok a reszta leci zgubionych.
Jak się to skończy to robię printscreena jako dowód. Od razu otwierać spór czy pisać z tym do sprzedawcy że jest taka i taka sytuacja(pytam bo 1 zakup i niestety od razu problem)?
Oczywiście nie kliknąłem jeszcze confirm order received.
mati172_17
 
Posty: 60
Dołączył(a): 2 cze 2014, o 19:41
Telefon:: Coolpad F1

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez advercik » 24 cze 2014, o 13:13

Witam, jeśli dziś otworzę spór i sprzedawca w nim nie odpiszę, to ile będę czekał na zwrot pieniędzy?
advercik
 
Posty: 88
Dołączył(a): 24 cze 2014, o 11:01
Pochwały: 1
Telefon:: Xiaomi

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez advercik » 24 cze 2014, o 13:47

Jeśli dziś otworzę spór i sprzedawca w nim nie odpiszę, to w ile dni odzyskam pieniądze?
advercik
 
Posty: 88
Dołączył(a): 24 cze 2014, o 11:01
Pochwały: 1
Telefon:: Xiaomi

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron