• Reklama

JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez bontek » 15 cze 2014, o 13:02

Jesli sprzedajacy wyslal tansza opcja niz powinien to domagac sie zwrotu mozesz dopiero po otrzymaniu paczki wybierajac w otwartym sporze ostatnia opcje "Package sent by incorrect logistics method"

Ale opcja Full Refund jest w tej chwili dla Ciebie lepsza tylko po co otwierales spor skoro wyslal i mozesz sledzic przesylke???

Po zwrot czesci kosztow wysylki bedziesz mogl wystapic tylko wtedy gdy dasz CANCEL DISPUTE I otworzysz go ponownie po otrzymaniu paczki z opcja PROBLEMS LOGISTICS wnioskujac o partial refund.
bontek
AKTYWNY
 
Posty: 238
Dołączył(a): 23 mar 2013, o 21:03
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 5
Telefon:: Bratek

Reklama

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez basa » 15 cze 2014, o 13:56

bontek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Skoro zapłaciłem 5$ za TNT a wyslal darmowym China Post to wiadome jest że chciałbym odzyskać wydane 5$ :) A spór otworzyłem ponieważ chciałem wyrazić swoją dezaprobatę zaistniałej sytuacji.

Pozostaje mi więc odczekać na dostarczenie paczki i wtedy powalczyć o te 15 polskich nowych złotych.
Avatar użytkownika
basa
VIP
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 mar 2014, o 11:52
Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez bontek » 15 cze 2014, o 14:02

No ale zwrot za innego kuriera odzyskuje sie w inny sposob :)
Poczekaj az otrzymasz paczke ale pamietaj, aby jeszcze PRZED UPLYWEM TERMINU PROTEKCJI
wystapic o zwrot kosztow za DIFFERENT METHOD LOGISTICS....

I tyle...oczywiscie musisz dac CANCEL DISPUTE to co masz w tej chwili by otworzyc nowy

Autor postu otrzymał pochwałę
bontek
AKTYWNY
 
Posty: 238
Dołączył(a): 23 mar 2013, o 21:03
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 5
Telefon:: Bratek

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez basa » 15 cze 2014, o 14:06

Będzie Cancel Dispute jak tylko chińczyk wyrazi swoją skruchę :)
Avatar użytkownika
basa
VIP
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 mar 2014, o 11:52
Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez rk.rk » 15 cze 2014, o 22:21

Za 5 $ możesz nie mieć gwarancji, ani możliwości refundu przy większych problemach .
Jak zatwierdzi dispute , to najczęściej ma ciebie głęboko w żółtej dup...e.
Radze przeciągać temat do ostatnich dni ochrony przez ali .
rk.rk
AKTYWNY
 
Posty: 583
Dołączył(a): 14 lis 2013, o 22:17
Pochwały: 9
Telefon:: Z7 mini

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez gotenks-china » 16 cze 2014, o 07:21

Jeśli sprzedawca na moje otwarcie sporu po otrzymaniu wadliwego telefonu zaproponował odesłanie telefonu do Chin w celu jego naprawy to nie ma w tym jakiegoś haczyka ? Jeśli mu odeślę telefon i będę czekał na naprawę to czy Ali z automatu nie zakończy transakcji na korzyść sprzedawcy ?

( Najchętniej to bym chciał tak, że ja mu odsyłam telefon, a on po otrzymaniu trackingu ode mnie wysyła mi nowy :) )
gotenks-china
 
Posty: 88
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 13:22
Lokalizacja: Polska
Pochwały: 1

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez mati172_17 » 17 cze 2014, o 17:50

Witam
Mam pytanie, gdyż kupiłem kilka dni temu pendrive 128 GB za 11,99 $ i widziałem sporo pozytywnych opinii o nim. Jednak zauważyłem jedną, że ktoś dostał nie 128 GB tylko 20 GB.
Co zrobić gdy u mnie też tak będzie? Napisałem do sprzedawcy, że widziałem taką opinię i napisał mi, że jeżeli będzie jakiś problem z towarem to mam się odezwać i jakoś to rozwiążą.
Co o tym uważacie?
mati172_17
 
Posty: 60
Dołączył(a): 2 cze 2014, o 19:41
Telefon:: Coolpad F1

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez lexio » 19 cze 2014, o 11:37

założyłem spór po statusie
2014-06-05 20:42, Item put on hold due to Dangerous Good, MPC PMIH (KLIA) ( od wysyłki mija 30 dni)
sprzedawca raz przeprasza ,że wyśle drugi raz pisze ,ze jest w drodze .Czas leci sporu i odpisuje odpisuje ale co będzie jak czas się skończy i nie zatwierdzi ani nie odrzuci sporu ??
lexio
AKTYWNY
 
Posty: 531
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 14:48
Pochwały: 22
Telefon:: sonyericsson ARC S

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez tatagenek » 19 cze 2014, o 13:01

Witam
Też kupiłem pendrive 64 GB za 11,50 $ .
Niestety pen okazał się wadliwy . Pokazuje 64GB i nawet można było coś skopiować , ale nie da się odzyskać danych , nie można też sformatować.
Poprosiłem o refund i sprzedawca się zgodził . Czekam na zwrot kasy .
Myślę że nie ma się co napalać na podejrzanie niskie ceny
Wymazane na JAJU
Avatar użytkownika
tatagenek
 
Posty: 90
Dołączył(a): 5 kwi 2014, o 10:53
Lokalizacja: starachowice
Pochwały: 2
Telefon:: Jiayu g3c
ROM: stock

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez ebola1972 » 19 cze 2014, o 13:18

Ameryki nie odkryles. Podejrzane ceny to jedno, po drugie pendrivow na Ali sie nie kupuje czego jestes kolejnym przykladem

Wysłane z Xiaomi Redmi
ebola1972
VIP
 
Posty: 1531
Dołączył(a): 13 maja 2013, o 19:09
Lokalizacja: PL
Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez lexio » 20 cze 2014, o 01:54

ebola1972 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Kto co kupuje to nie Twoja sprawa "co kupić" itp ban za następne takie dowcipy "proszę czytać temat i nie dobijać jak nie POMAGASZ"to nie gnęb ludzi tu nikt nie dostaje wnagrodzenia.. dobra wola i to jest PIĘKNE
lexio
AKTYWNY
 
Posty: 531
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 14:48
Pochwały: 22
Telefon:: sonyericsson ARC S

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez bontek » 20 cze 2014, o 02:00

Dajcie spokoj...spiny o pendrivy :)
bontek
AKTYWNY
 
Posty: 238
Dołączył(a): 23 mar 2013, o 21:03
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 5
Telefon:: Bratek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron