• Reklama

JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez bontek » 5 cze 2014, o 20:53

Moze jakis chwilowy problem serwera - daj "odswiez" i jeszcze raz sprobuj wyslac dodajac zalacznik..
bontek
AKTYWNY
 
Posty: 238
Dołączył(a): 23 mar 2013, o 21:03
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 5
Telefon:: Bratek

Reklama

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez snajp » 6 cze 2014, o 10:06

U mnie było to samo, dodałem zdjęcie, a właściwie screen z korespondencją z Chińczykiem i poszło. Chyba po prostu trzeba obowiązkowo dodać jakie foto.
snajp
AKTYWNY
 
Posty: 549
Dołączył(a): 10 sie 2013, o 08:40
Pochwały: 26
Telefon:: Huawei Honor 3C
ROM: MIUI

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez dytruff » 6 cze 2014, o 10:18

Please add attachments i wszystko jasne

Wysłane z mojego ZTE V975 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
dytruff
AKTYWNY
 
Posty: 762
Dołączył(a): 21 kwi 2013, o 23:43
Lokalizacja: śląskie
Pochwały: 8
Telefon:: ZTE v975
ROM: B06

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Vitek88 » 12 cze 2014, o 10:54

Zostało mi 10 dni do końca okresu ochronnego, kiedy najlepiej otworzyć spór? Zamówiłem telefon w kwietniu i na początku było wszystko dobrze, ale jakby gdzieś przepad w Szwecji dostałem wiadomość 23 maja że mogę śledzić na stronie PP, niestety paczka do tej pory nie została tam zarejestrowana. Co napisać w uzasadnieniu sporu?
Vitek88
 
Posty: 32
Dołączył(a): 23 kwi 2014, o 11:33
Telefon:: Star

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez emiwuj » 14 cze 2014, o 23:29

Witam,
Mam takie pytanie, ponieważ otworzyłam kilka dni temu spór chce odzyskać swoje pieniądze za towar który nie dotarł do mnie (paczka nadana 24 kwietnia i ciągle wyskakuje komunikat "Departure from outward office of exchange"). Dziś sprzedawca nie zaakceptował mojego sporu wysłał tylko fotkę ze strony gdzie można śledzić paczkę 17track.net twierdząc że paczkę nadał i jest w transporcie. Co dalej zrobić w tej sytuacji? Przyznam że pierwszy raz otworzyłam spór i jestem początkująca, czy automatycznie sprawa zostanie przekierowana dalej? Nie mogę eskalować sporu ponieważ jak kliknę eskalacja sporu to wyskakuje komunikat że należną paczkę otrzymam przed 19tym czerwca- ja jakoś w to nie wierzę. Napiszcie czy miał ktoś podobną sytuację, do końca sporu zostało 6 dni i nie chciałabym żeby pieniądze mi przepadły.
emiwuj
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20 maja 2014, o 22:20
Telefon:: nokia

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez bontek » 14 cze 2014, o 23:36

"Departure from outward office of exchange"

wszystko OK -paczka zostala nadana
Teraz tylko czekaj i obserwuj kiedy zmieni sie status a pewnie nastpai to jak wejdzie na teren Polski

No stress. Nie wiem ile masz jeszcze dni do konca protekcji ale wyglada ze jest OK

Podaj nr nadania sprawdzimy
bontek
AKTYWNY
 
Posty: 238
Dołączył(a): 23 mar 2013, o 21:03
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 5
Telefon:: Bratek

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez emiwuj » 15 cze 2014, o 00:14

numer przesyłki RC674009900CN tylko ten komunikat jest od 24 kwietnia i od tego czasu nic się nie dzieje dlatego otworzyłam spór o zwrot pieniędzy ponieważ za 5 dni kończy się Purchase Protection. Spór natomiast kończy się za 6 dni, a sprzedawca dziś odrzucił spór. Chciałam eskalować spór ale po kliknięciu wyskakuje mi taki komunikat: Due to the seller has promised you will receive your order before19. Jun 2014. You can not escalate this dispute, please be patient or contact the seller to confirm the delivery status. Nie wiem czy czekać do tego 19 tego czy może próbować wydłużyć okres ochrony?
emiwuj
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20 maja 2014, o 22:20
Telefon:: nokia

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez basa » 15 cze 2014, o 01:07

Czekaj do 19tego paczka powinna dojsc to ze dlugo nie ma zmiany statusu to normalne z china post , czekaj do obiecanego przez sprzedawce terminu.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Avatar użytkownika
basa
VIP
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 mar 2014, o 11:52
Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez bontek » 15 cze 2014, o 02:16

Jesli za kilka dni konczy Ci sie protection to popros sprzedawce o wydluzenie terminu i bedziesz spal spokojnie.
Moja jedna paczka idzie tak samo dlugo...obawiam sie ze ida tym samym transportem...:)
Tyle ze ja poprosilem sprzedajacego a wlasciwie otworzylem spor ze koncay sie czas protekcji a paczki nadal nie ma i przedluzyli o kolejne 30 dni - zrob to samo :)

A Oto moja "szczesliwa" paczka :) Jak widzisz chyba oboje czekamy akurat na ten sam transport hehehe
Obrazek
bontek
AKTYWNY
 
Posty: 238
Dołączył(a): 23 mar 2013, o 21:03
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 5
Telefon:: Bratek

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez emiwuj » 15 cze 2014, o 09:45

rzeczywiście chyba czekamy na ten sam transport :-) ok poproszę o wydłużenie tego terminu ochrony, rozumiem że to się zgłasza do sprzedającego?
emiwuj
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20 maja 2014, o 22:20
Telefon:: nokia

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez bontek » 15 cze 2014, o 11:24

Mozesz do sprzedajacego ale z doswiadczenia wiem ze oni sami niechetnie przedluzaja bo musza potem dluzej czekac na kase od Ali. Dlatego zrob tak:

OPEN DISPUTE---NO RECIEVED GOODS

jako powod wskaz PROTECTION TIME IS RUNNING OUT i daj full refund

I wtedy sprzedajacy reaguje dosc szybko i wydluza czas ochrony

Pozdro
bontek
AKTYWNY
 
Posty: 238
Dołączył(a): 23 mar 2013, o 21:03
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 5
Telefon:: Bratek

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez basa » 15 cze 2014, o 12:42

To ja mam dodatkowe pytanie dotyczące partial refund , jezeli otwieram spor to pierwsze pytanie w jakim musze zaznaczyc odpowiedz to czy dostalem towar czy nie jezeli zaznacze ze dostalem mam opcje partial refund , ale jezeli zaznacze ze nie dostalem partial refund znika i zostaje tylko mozliwosc wyboru full refund. Czy da sie wiec zrobic by nie otrzymujac jeszcze towaru otworzyc spor zaznaczajac partial refund ? na przyklad w przypadku kiedy sprzedawca wyslal towar tansza poczta niz byla wykupiona.

Edycja:
Po glebszym zastanowieniu wywnioskowalem ze jakby byla taka opcja jak wyzej ze mozna dac partial refund nie otrzymujac towaru np za bleda wysylke to byloby to niekorzystne dla kupujacego w wypadku gdyby towar po jakims czasie dostal i okazal sie inny od zamowionego bo wtedy chyba nie bylo juz by mozliwosci zalozenia sporu ? Wiec chyba logiczne bedzie ze partial da sie zrobic tylko po otrzymaniu towaru kiedy juz wiemy na czym stoimy ?

Pytam poniewaz u mnie sprzedawca zgodzil sie na partial refund ale towaru jeszcze nie dostałem a spor mam otwarty na full refund poniewaz nie udalo mi sie otworzyc go jako partial zaznaczajac ze nie dostalem jeszcze towaru i teraz nie wiem za bardzo jak dalej zrobic by ten partial refund otrzymac , sprzedawca poki co milczy i nie proponuje zadnego rozwiazania.
Avatar użytkownika
basa
VIP
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 mar 2014, o 11:52
Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron