• Reklama

JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez existe » 30 wrz 2014, o 13:30

[quote="8madziulek8"
Jeżeli chinol zaakceptuje spór to kasa przychodzi mi automatycznie czy muszę jeszcze po jego akceptacji sporu potwierdzić i dać mu feedback?[/quote]

jezeli zaakceptuje to nic wiecej niemusisz
a feedback jest zupelnie niezalezna forma oceny
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Reklama

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez existe » 30 wrz 2014, o 13:32

pająk38 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


miej ze facet litosc
kupujesz cos za 6$ i chcesz cudow niewidow
zalosne
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez pająk38 » 30 wrz 2014, o 13:54

existe napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


miej ze facet litosc
kupujesz cos za 6$ i chcesz cudow niewidow
zalosne



Co to ma do rzeczy czy kupujesz coś za 6USD czy za 600USD , do tej pory myślałem że jak coś kupisz na Ali to dostaniesz numer do śledzenia ale tak nie jest .
Niby co twoim zdaniem jest żałosne że chciałem numer . Kiedyś sprzedałem pierdołę na ebay,com i wysłałem zwykłym listem i wiesz jak się to dla mnie skończyło po 20 dniach koleś otworzył spór że nie dostał przesyłki automatycznie dostał zwrot kasy i jeszcze dostałem negatywa , jak bym był taki mądry jak ty to bym mu odpisał że jest żałosny .
pająk38
AKTYWNY
 
Posty: 211
Dołączył(a): 5 lis 2012, o 10:10
Lokalizacja: internet

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez dragoth11 » 1 paź 2014, o 08:21

Proszę jeszcze raz o podpowiedź kogoś doświadczonego, spór dobiegł do końca i chińczyk przed samym końcem odrzucił spór i napisał " the package is on the way to you ,pls do not worry ,thanks ". Paczka oczywiscie nie została nadal wysłana. Podejrzewam że gra na zwłoke, bo ciągnie się to już ponad 30 dni i nawet nie wysłał, a miał 7 dni na nadanie paczki. Co robić ? Zaakceptować spór czy eskalować ?
dragoth11
 
Posty: 7
Dołączył(a): 28 wrz 2014, o 12:50
Telefon:: HTC

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Robbo » 1 paź 2014, o 08:56

ESKALOWAĆ !!!

Ja i G2
Robbo
AKTYWNY
 
Posty: 772
Dołączył(a): 17 paź 2013, o 11:25
Pochwały: 16
Telefon:: Samsung Galaxy Nexus
ROM: MIUI V5

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez szamangniewko » 1 paź 2014, o 11:16

Witam,
Zakupiłem na ali pewną rzecz, zostało jakieś 12 dni do końca 60 dniowego okresu ochronnego, napisałem do sprzedawcy, że przesyłka chyba nie opuściła chin, a on bez słowa wyjaśnienia wydłużył mi okres na dostawę o kolejne 30 dni! Teraz znowu jest 42 dni! Czy to jest dopuszczalne? Co mogę zrobić?


EDIT:
Przysłali jeszcze coś takiego:

Currently the Purchase Protection of Order 6xxxxxxxxx42 will end on 2014.11.13 04:54.

1. If you are satisfied with the items you have received, then you can click 'Confirm Order Received'.

2. If you have not received your items, or you are not satisfied with your items, you can click ’Open Dispute’ before Purchase Protection deadline or Purchase will be automatically finalized.

3. If you would like to extend your Purchase Protection you can contact the seller directly or click 'Request to extend Purchase Protection' to ask for the seller's approval.

Please note if there is no action taken within Purchase Protection, your order will be automatically finalized with payment released.
szamangniewko
 
Posty: 17
Dołączył(a): 15 cze 2013, o 20:19
Lokalizacja: opole

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez majkel_94 » 1 paź 2014, o 12:56

Jakby tego nie zrobił, to po 12 dniach by dostał kasę bez wysyłania przesyłki. Nie wysłał - zakładaj spór i chciej refund :P
Avatar użytkownika
majkel_94
VIP
 
Posty: 1008
Dołączył(a): 17 lip 2014, o 12:05
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 19
Telefon:: LeTV

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez szamangniewko » 1 paź 2014, o 15:10

Przesyłkę wysłał, przynajmniej tak pokazuje tracking, nie wyszła tylko z Chin albo gdzieś krąży po świecie. Trochę tylko mnie martwi czas oczekiwania i przede wszystkim to, czy to aby jest zgodne z zasadami. Nie chcę żeby mnie później jakoś wystawił. Rozumiem, że teraz ten czas ochronny do otwarcia sporu został wydłużony o te 30 dni?
szamangniewko
 
Posty: 17
Dołączył(a): 15 cze 2013, o 20:19
Lokalizacja: opole

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez papasmerf10 » 1 paź 2014, o 17:45

Tak. Spór możesz otworzyć do tego czasu.

Autor postu otrzymał pochwałę
papasmerf10
 
Posty: 49
Dołączył(a): 18 sie 2014, o 21:05
Pochwały: 2
Telefon:: Samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez existe » 1 paź 2014, o 18:08

pająk38 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


skoro takis skory - to czemu nie zaplaciles 30+$ za wysylke dhl z pelnym trackinkiem - tylko za kwote 6 $ zoladkujesz sie jakbys byl jakims pe--olonym multimilionerem
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez pająk38 » 1 paź 2014, o 19:11

existe napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
- co się jąkasz .
pająk38
AKTYWNY
 
Posty: 211
Dołączył(a): 5 lis 2012, o 10:10
Lokalizacja: internet

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez tuxpanof » 2 paź 2014, o 08:00

Jak już spór przekształcił się w eskalację to ile on trwa zwyczajowo a ile regulaminowo?
tuxpanof
 
Posty: 6
Dołączył(a): 23 wrz 2014, o 12:52
Telefon:: Bepa G900W

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron