• Reklama

JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez skresz » 7 gru 2016, o 14:09

marcoos1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Sprawdzone na innym zasilaczu (80W) i bez zmian, dodatkowo miernik sprawdzony na innej lampie (markowej) i tamta ma mieć 6W a daje 6,5W. Też myślałem że te waty to chińskie są i tylko jest na obrazku ale żona robiła na niej i ponoć nie wysycha żel co znaczy że jest za słaba.
Nie wiem mnie paczka wychodzi 59zł
skresz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 20 lis 2016, o 14:11
Telefon:: Redmi 3

Reklama

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 7 gru 2016, o 14:25

http://www.poczta-polska.pl/paczki-i-li ... -polecony/

I co wyszło na mierniku? Ma te 48W? Tam chyba jest jakiś przełącznik 24/48W, przełączałeś?
Co oznacza nie schnie? Nie schnie w 10 sekund czy nie schnie w 3 minuty?
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez skresz » 7 gru 2016, o 14:34

W opakowaniu przekracza sumę długości o ile dobrze rozumiem bo ma w- 10cm sz- 15cm g- 25cm ale to i tak jest mało ważne.

Na mierniku gdy moc na urządzeniu jest ustawiona na 24W pokazuje 19 jak na urządzeniu jest nastawione 48W pokazuje 26W. Co oznacza nie schnie nie wiem, nie wnikałem ma kilka lamp i mówi że ta co ma 30W daje radę a ta nie, nie każ się dopytywać o co dokładnie chodzi bo to mnie przerasta.

Ogólnie ciekawe jak oni to robią wysyłka za darmo, lampa w promocji za 25$ z czego część zapłaciłem kuponem, a u nas sama wysyłka to połowa wartości

Dobra napisałem przyjacielowi żeby podał maila to wyśle mu polecenie do dokonania wpłaty na 20$ zobaczę co napisze
skresz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 20 lis 2016, o 14:11
Telefon:: Redmi 3

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 7 gru 2016, o 15:30

skresz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A na stronie poczty
Wymiary przesyłek standardowych: maksimum – suma długości, szerokości i wysokości 900 mm, przy czym największy z tych wymiarów (długość) nie może przekroczyć 600 mm,
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Skoro takie pytanie cię przerasta, to odpuść sobie kupowanie w Chinach. To podstawowe pytanie przy sporze.
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Mają dotowane wysyłki, ale to nie ma znaczenia i tym sobie głowy nie zawracaj.
Pisałeś wcześniej, że kosztował 120zł a teraz, że 25$ (minus kupony). Nie wiem więc ile płaciłeś, bo coś mocno się ceny w twoich postach zmieniają.
Ale pamiętaj, że dostaniesz zwrot max tyle ile zapłaciłeś. Nie zwrócą ci ceny przed kuponami.
Dobra napisałem przyjacielowi żeby podał maila to wyśle mu polecenie do dokonania wpłaty na 20$ zobaczę co napisze[/quote]
Będę zaskoczony jak koleś wyśle ci ekstra 20$ (+full refund) za odesłanie towaru wartego 25$. Czemu ma podać mail? Nie możesz mu od razu przesłać tego polecenia?

Warto się spróbować dogadać, bo mediator z ali często proponuje pełen zwrot za odesłanie (na twój koszt) lub częściowy zwrot i zatrzymanie towaru.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez skresz » 7 gru 2016, o 16:28

Nie rozumiemy się wcale a wcale, piszę od początku że jak coś to będę nadawał paczkę, ty się upierasz że mam nadać zwykła przesyłkę muszę ci tłumaczyć dlaczego.

Piszesz kolego że kręcę z kasą otwórz zdziwię cię bo realnie zapłaciłem 93zł, na sporze wartość mam w dolarach 25,95 ( i tu mój błąd bo sugerowałęm się ceną na dziś dolara i zaokrągliłem do 120zł bo to nie maiło większego związku z pytaniem wiec dokładnie tego nie sprawdziłem) a zwrot całej sumy to 105,93zł tak to kolego wygląda na moich kartach z aliexpress, a jeszcze by było śmiesznie albo i nie dostałem -20% z planet plus wiec cena jest jeszcze niższa (żeby sprecyzować z planet plus jest nadal jako oczekujące).

"Przerasta" jest w sensie po co mi wiedzieć jak się robi paznokcie skoro wiem że lampa nie działa tak jak powinna, ne wiem jakie masz relację z rodziną ale ja swojej żonie ufam i jak mówi że jest nie tak to tak jest, ja sprawdziłem jaka ma moc i ta moc jest zaniżona z czego przedstawiłem im filmik co sądzę że jest wystarczające.

Ogólnie strasznie ciężko się z tobą pisze

Jak dostałem lamę pierwsze co wysłałem filmik przyjacielowi z chin z pytaniem co może być przyczyną że lampa nie ma takiej mocy jak jest poddana na stronie. Kolega z chin odpisał że jego lampy maja 48w i koniec. Jak ponowiłem pytanie zaczęły się ściemniania. Miałem to olać i wystawiłem nawet już komentarz ale jak napisał że tylko ja mam taki problem to już mnie rozwalił, wiec założyłem spór.
skresz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 20 lis 2016, o 14:11
Telefon:: Redmi 3

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 7 gru 2016, o 18:28

Masz jakiś problem (po to pytasz na forum). Dostajesz odpowiedź ale i tak robisz po swojemu. Wszyscy tu wysyłają telefony jako list. Twoja paczka też może być wysłana jako list, ale ty chcesz paczkę.
Napisałeś, że przedstawiłeś filmik i sądzisz, że jest to wystarczające. Dla ciebie może tak, ale czy dla sprzedawcy lub mediatora to się okaże. Poczytaj jak niedawno jedna osoba dostała pustą kopertę (zamiast telefonu w pudełku). Widać, że w kopercie nic nie ma, a mimo to miał informacje, żeby dosłać lepsze dowody itd
Ale rób jak chcesz. Ja nic z tego nie mam czy dostaniesz zwrot czy nie. Nie ważne czy ufasz żonie. Ważne czy jej ufa mediator z ali.
Widzę, że moja pomoc jest tu zbędna, bo i tak wiesz lepiej. Co miałem napisać to napisałem a ty rób jak uważasz.

Napisz na forum jak to się wszystko zakończy i co w ostatecznym rachunku udało ci się ugrać (najlepiej opisz też w jaki sposób, żeby na przyszłość inni też wiedzieli).

BTW. Płacimy za towar dolarami i lepiej pisać wszystko w dolarach, żeby potem nie zaokrąglać 93zł do 120zł.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez skresz » 7 gru 2016, o 19:29

Tak mam problem i zapytałem na co kolega poniżej odpisał merytorycznie na zadane przeze mnie pytanie

recznik napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Ty kolego zachowujesz się jak bym ci coś zrobił, napisałem że moja przesyłka nie kwalifikuje się do listu a ty znów swoje ( podałem nawet wymiary).

Sprzedawca na pewno nie bierze pod uwagę moich roszczeń a co zdecyduje mediator to już inna sprawa, czy dostane zwrot czy też nie napiszę, wspomnę tylko że od Ciebie nie dostałem żadnej odpowiedzi tylko od początku jakieś uszczypliwe pytania które nie mają związku z problemem. Przeczytaj spokojnie od początku a zrozumiesz.

Jak możesz to napisz jak można od razu przesłać tego polecenia z paypal bo z tego co wiem to wpłatę generuję się wyłącznie z konta o tych samych danych a teraz jest tez opia wezwania do zapłaty czy jakoś tak przez maila
skresz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 20 lis 2016, o 14:11
Telefon:: Redmi 3

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez ZaQu » 7 gru 2016, o 19:35

Napisałem maila do przyjaciela w sprawie zwrotu sukni za 200$ ,odpowiedział żeby mu przysłać i poprawi wady albo wysłać mu suknie odda pełna kase i zwrot za wysyłkę do niego(taka była moja propozycja). Wiec teraz chyba tylko muszę oficjalnie otworzyć spór i skopiować wszystko z maili (moja propozycje i zdjęcia) to się zgodzi jeśli nie zacznie coś mieszać.

Mam jeszcze kilka dni na potwierdzenie otrzymania przesyłki na ali bo nic nie potwierdziłem na stronie(przyszło dhlem) wiec moją kase ciągle trzyma ali rozumiem?
Co się stanie z tym odliczaniem jeśli otworze spór a ten czas do potwierdzenia upłynie niczym odpowie?
no i najważniejsze jeśli chce oddać mi za przesyłkę do niego 20$ to jak mi to może zwrócic ? bo w sporze jeśli wybiore full refund to tylko jest koszt zakupu

Mógłby ktoś opisać co mam zrobić po jego akceptacji moich warunków sporu ,na co uważać itp ogólnie jak to przebiega

pakuję paczke ,wysyłam mu numer do śledzenia ali jest poinformowane jakoś o takim rozwiązaniu żeby mu kasy nie wysyłali?
ZaQu
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 gru 2016, o 16:45
Telefon:: nokia 5530

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 7 gru 2016, o 22:33

@Zaqu
Screeny z korespondencją pomogą przy sporze (to jest też dowód).
Koszty odesłania musisz już wywalczyć oddzielnie (ali nie zwróci, bo tej kasy nie ma). Więc możesz wołać zwrotu na paypal, ale to wszystko jest bez ingerencji ali i oni tego nie chronią (więc tu musisz uwierzyć na słowo, bo tego nie wywalczysz u ali)
Otwieraj spór i tyle. Masz dowody, że zgodził się na zwrot, dokumentacje itd.
Towar odsyłasz i czekasz aż odbierze i wtedy ali zwróci ci kasę.

@skresz
Podałeś wymiary a ja podałem ci jakie wymiary można wysłać jako list. Wyślesz jako paczka to twoja sprawa (drożej, ale ty płacisz). Rób co chcesz.

Autor postu otrzymał pochwałę
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez ZaQu » 12 gru 2016, o 14:57

Witam,

W sporze w polu trackingu wpisałem zły numer do śledzenia a nie widze nigdzie możliwości edycji, jak to teraz poprawić?
ZaQu
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 gru 2016, o 16:45
Telefon:: nokia 5530

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez bumbum » 14 gru 2016, o 12:37

Kupiłem ponad 2 miesiące temu tv box. Niestety prawdopodobnie zaginęła paczka, a według deklaracji mam zagwarantowane 60dni na dostawe , jeśli nie to zwrot kasy. Założyłem więc spór. Sprzedawca nie odzywa się wcale, ale Aliexpress wysłało mi propozycję zwrotu całości kwoty. zaakceptowałem więc, ale widzę ze spór jeszcze nie jest do konca rozstrzygnięty.
https://www.dropbox.com/s/aii6k35qgsjs4 ... 0.png?dl=0

Czy coś z mojej strony mam jeszcze zrobic czy czekać?
Meizu Pro 6 Plus
Avatar użytkownika
bumbum
VIP
 
Posty: 1405
Dołączył(a): 17 paź 2012, o 21:20
Lokalizacja: Honolulu
Pochwały: 38
Telefon:: Meizu Pro 6 Plus
ROM: Flyme 6.1.0.0G

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez bumbum » 15 gru 2016, o 11:01

Dostałem taką odpowiedx od aliexpress
Solutions:
Option 1: full refund 59.49 USD

Response time: 3 days

If you have already settled the dispute with seller, please inform us so that we can follow this dispute based on the settlement; if the seller provides valid counter evidence as response, we might update options you could choose.

Note: You can resolve the issue by clicking 'Add a New Proposal', 'Accept' (to accept the seller or AliExpress' proposal), 'Upload Evidence' or 'Edit' (to modify comments on the proposal).
Thank you in advance for your understanding and great cooperation.
Best regards,
AliExpress Case Management Team

Czyli mam czekac jeszcze 3 dni tak?
Meizu Pro 6 Plus
Avatar użytkownika
bumbum
VIP
 
Posty: 1405
Dołączył(a): 17 paź 2012, o 21:20
Lokalizacja: Honolulu
Pochwały: 38
Telefon:: Meizu Pro 6 Plus
ROM: Flyme 6.1.0.0G

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama