• Reklama

JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 6 gru 2016, o 17:03

1. Zawsze warto najpierw pogadać ze sprzedawcą
Co wybierzesz i na co się ugadasz to sprawa indywidualna.
2. Koszt to spytaj na poczcie
3. tak
4. szansa jest, ale to wszystko trzeba sobie wynegocjować

Masz link do FAQ
faq-dzialu-zakupy-zanim-zadasz-pytanie-przeczytaj-t15077.html
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Reklama

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez ZaQu » 6 gru 2016, o 17:55

dziękuje za odpowiedź,FAQ przeczytane ale nie znalazłem odp na jedno pytanie bo to był mój pierwszy zakup z ali i na pewno ostatni
Jak wygląda wysyłka do Chin(bo z Chin jest opisane) a konkretnie czy płacę jakiś vat cło itp jakie koszty mogę ponieść oprócz wysyłki
ZaQu
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 gru 2016, o 16:45
Telefon:: nokia 5530

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez blue_voyager » 6 gru 2016, o 18:08

Nie płacisz za nic poza kosztem wysyłki. Koszt sprawdzisz na stronie Poczty Polskiej. Najlepiej wysłać jako list polecony, chociaż musisz sprawdzić czy wymiary przesyłki nie przekroczą dopuszczalnych wymiarów dla listów. Paczka pocztowa jest znacznie droższa.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez ZaQu » 6 gru 2016, o 18:41

dziękuje a odp
wyśle w normalnej rozmowie zdjęcia , opis wad i zobaczę co dopisze
ZaQu
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 gru 2016, o 16:45
Telefon:: nokia 5530

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 6 gru 2016, o 19:48

Tylko się postaraj trochę. Ja zawsze opisuję co jest a co powinno być. Czego oczekiwałem (screen z wymaganiami, że sprzedawca o tym wiedział). Dokładna dokumentacja (wymiary, te krzywe wzory itd). Opisz dlaczego to takie ważne by było ok. Napisz co musiałbyś zrobić by to było odpowiednie i ile by to kosztowało.
Generalnie spór to negocjacje. Ty musisz pokazać i udokumentować, że towar jest wadliwy i przedstawić jaką ma wartość to co dostałeś. Tak by osoba postronna (gdyby sprzedawca się nie zgodził) stanęła po twojej stronie. Mediator może zupełnie się nie znać na sukniach i cenach. To od ciebie zależy wtedy by miał wszystko dokładnie opisane.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez skresz » 7 gru 2016, o 10:26

Witam założyłem spór o zwrot 90zł z wartości 120zł. Sprzęt ne ma takiej mocy co powinien ogólnie nie nadaje się do użytku lecz on chce by mu to odesłać i zrobi pełny zwrot, pisze też że pokryje kosztu transportu. Pytanie tylko jak jest to możliwe bo pełny zwrot to 120zł a jak odzyskam jeszcze 80zł za odesłanie przedmiotu. Ktoś miał taki przypadek i jak dostał zwrot za koszt wysyłki.
skresz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 20 lis 2016, o 14:11
Telefon:: Redmi 3

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez blue_voyager » 7 gru 2016, o 10:27

Dlaczego aż 80 zł za odesłanie? Kurierem to wysyłasz?
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 7 gru 2016, o 12:30

@skresz
Jak masz wątpliwości to pogadaj ze sprzedawcą i pokaż mu swoje wyliczenia.
Nie wiem co to za towar i czym to chcesz odesłać i dlaczego odesłanie ma niby kosztować 80zł.
A w dodatku jak on ma ci zwrócić te dodatkowe 80zł?
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez skresz » 7 gru 2016, o 12:57

Lampa po pazurów, przyszło w opakowaniu waga niecały kG tak też chce odesłać wiec muszę wziąć paczkę, dobra przeliczyłem jeszcze raz 59zł wcześniej dałem priorytet.

Ale tak czy inaczej jak on mi zwróci ten koszt transportu, bo z tego co widzę leci w kulki że niby ja pierwszy mam z nią kłopot itp. zrobił tak chyba wszystkich co kupili u niego 11.11.2016r.

Więc nie bardzo mu ufam że zwróci mi tą kaskę

https://pl.aliexpress.com/item/2016-SUN ... =200001313

Zastanawiam się czy ktoś z was tak miał że dostał pełny zwrot za przedmiot plus koszt wysyłki
skresz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 20 lis 2016, o 14:11
Telefon:: Redmi 3

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez recznik » 7 gru 2016, o 13:28

eskaluj spór albo poproś chinczyka o przelew kosztów wysyłki na paypala.
przez ali nie dostaniesz większego zwrotu nie wartość zakupu wiec chiczyk prawdopodobnie chce cie oszukać

Autor postu otrzymał pochwałę
recznik
 
Posty: 172
Dołączył(a): 21 paź 2014, o 00:17
Pochwały: 7
Telefon:: lumia 920

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 7 gru 2016, o 13:46

Napisałeś, że sprzęt nie ma mocy. Jesteś pewny? Może to wina zasilacza (to nie elektroda.pl)?
Jeśli faktycznie chcesz ten towar to sprawdziłbym ten zasilacz czy daje odpowiedni prąd a jeśli nie to sprawdziłbym na innym zasilaczu czy to będzie działało. Wtedy zwrot tylko kosztu zasilacza.

BTW. Wysyłka wg poczty do 1kg kosztuje 50,30zł
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez skresz » 7 gru 2016, o 14:04

Tak też myślałem że w ali max zwrot to koszt przedmiotu.

Dzięki za podpowiedź z paypal bo nie korzystałem z niego odkąd są przelewy24, nawet nie wiedziałem że można zlecić zapłatę przez maila Dzięki
skresz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 20 lis 2016, o 14:11
Telefon:: Redmi 3

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama
cron