• Reklama

JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 15 lis 2016, o 23:04

To jeszcze z nim o tym nie gadałeś? Pytałeś u przewoźnika co się stało? Przyda się gdyby Chińczyk chciał sobie odliczyć część kasy za odesłanie.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Reklama

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez jarnold » 15 lis 2016, o 23:40

"Kontakt z firmą SF nic nie dał, według nich przesyłka znajduje się wciąż w drodze do Polski."
jarnold
 
Posty: 0
Dołączył(a): 8 kwi 2015, o 09:34
Telefon:: LG

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez northon_ng » 17 lis 2016, o 14:42

Witam wszystkich. (to moj 1 post)
pytanko do Was majfrendy :D jako bardziej doswiadczonych w temacie :) po chwili szukania google mi nie odpowiedzialo na moje pytanie, a ten temat ma za duzo stron zeby szperać za odpowiedzią (ktorej nigdy moglbym nie znalezc) :P albo jestem lewy i po prostu nie umiem. ale do rzeczy :)

mialem spor z chinczykiem. ustalilismy 12$ czcesciowego zwrotu, w zakladce ze zwrotem paseczek dojechal do konca, ze nastapilo to 13 paź. ...i minął juz ponad miesiac a nie mam zadnego uznania na koncie od ali. oplate robilem z debetówki. bank t mobile

jak to jest napisane pod okienkiem ze zwrotem
"Zwrócona do Karty Kredytowej: xxxx xxxx xxxx *****************
Zazwyczaj, Otrzymasz zwrot w ciągu 3-15 dni roboczych po “” Zwrot. Jeśli nie ma opóźnienia, Proszę skontaktować się z wydawanie banku."

czyli ma sie rozumiec mam kontaktowac sie z bankem w tej sprawie ?

ps1. przy okazji powiedzcie mi jak to jest ze zwrotami z przelewy24 ? bo teraz place ta metodą
northon_ng
 
Posty: 0
Dołączył(a): 17 lis 2016, o 14:16
Telefon:: samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 17 lis 2016, o 14:52

marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez northon_ng » 17 lis 2016, o 15:17

dzieki ! nie spodziewalem sie, ze data ze zwrotem 12.10 bedzie zaraz po dacie kupna 23.09... :D a faq juz kiedys czytalem ale chyba musialem przekimac ten punkt ;) no i wtedy jeszcze nie wymyslilem, ze warto sprawdzic czy w ogole dostalem ta grube dolce z powrotem :)
northon_ng
 
Posty: 0
Dołączył(a): 17 lis 2016, o 14:16
Telefon:: samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez kl558 » 25 lis 2016, o 11:36

Kupiłem herbatę za 4$, dostałem inna za 2,5$. W sporze zaproponował " No refund $ no resend" i komentarz, żeby porozmawiać...

W wiadomościach zamówienia: Sorry about our mistakes,should we resend 125g long ling or refund? Odpowiedziałem, żeby wysłał ponownie. Godzine później dał numer trackingu wysyłki.

Czy zgodzić się na zamknięcie z opcja no refund & no resend i zaufać, że wysłał ( feedback 98,7% x 250 )? Czy czekać do eskalacji ( w faq pisze, tylko że jak zgodzę się na jego propozycje to już nie otworzę sporu)
kl558
 
Posty: 19
Dołączył(a): 19 gru 2015, o 03:40
Pochwały: 1
Telefon:: Motorola moto e
ROM: fabryczny

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez blue_voyager » 25 lis 2016, o 11:37

Bo nie masz sie zgodzic na jego propozycję tylko anulować spór, wtedy będziesz mógł go otworzyć ponownie.

Autor postu otrzymał pochwałę
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 25 lis 2016, o 14:00

@kl558
Masz problem, który po części sam wykreowałeś.
Sprzedawca wysłał nie to - jego błąd oczywisty.
Zamiast napisać najpierw do niego, że jest problem i opisać co nie tak. Koleś pewnie zaproponował od razu by wysłanie ponowne (towar małej wartości dla niego i pewnie bardziej by go bolał zły komentarz niż ponowna wysyłka). Otwierasz od razu spór a potem byś zrobił kolejny błąd (akceptacją sporu, który nie rozwiązał sprawy).
Widzisz więc, że gdybyś od razu porozmawiał ze sprzedawca to byś miał dużo łatwiej.
Posłuchaj chociaż blue i anuluj spór.
Poproś o przedłużenie ochrony pewnie o jakiś miesiąc, żeby nowa paczka miała czas dojechać.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez subarulegacy » 28 lis 2016, o 17:01

Witam
Okazuje się, że ochrona kupującego na Aliexpress to jest ułuda.
Kupiłem telefon.
Sprzedający zwodził.
Kliknąłem anulowanie transakcji , sprzedawca nie zgodził się.
Ostatniego dnia, kiedy mógł wysłać telefon - pokazało się że coś wysłał.
W dniu kiedy pokazał się tracking sprzedawca napisał, że telefon nie przeszedł odprawy i żeby podac my konto Pypal to mi odeśle pieniądze. Otwieram tracking i widzę wagę paczki - 12 gram.
Otworzyłem spór i piszę, że waga paczki to 12 gram gdy goły telefon waży ponad 200 gramów.
Sprzedawca nie reaguje.
Aliexpress każe czekać aż paczka przyjdzie.
List przyszedł po 3 tygodniach. Oczywiście pusta koperta. Wrzucona przez pocztę do skrzynki na listy.
Piszę więc do Ali w sporze, że przyszła pusta mała koperta i zdjęcie koperty z widocznymi danymi (waga numer itd) dołączyłem do sporu.
Dostaję dziś odpowiedź, że te zdjęcia to mało, i że 3 dni on zapłacą sprzedawcy.
Konkluzja: sprzedawca sam napisał - Ali ma tą korespondencję bo korespondencja dotycząca danej transakcji jest dołączona do sporu - że nie dostanę telefonu.
Ja pisze że ten sprzedawca przysłał pustą kopertę.
A Ali mi odpisuje - nie ma zdjęć - /a zdjęcia są na stronie Ali dołączone do sporu/. Sprzedawca dostaje kasę i koniec sprawy.

Sklep się nazywa OCBM Store.
Okradli mnie na 570zł.
subarulegacy
 
Posty: 0
Dołączył(a): 5 wrz 2016, o 15:42
Pochwały: 1
Telefon:: oukitel

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez recznik » 28 lis 2016, o 18:23

odpal czat i pogadaj na zywo z kims na ali.
zamówiłeś tel zwykłą przesyłką nierejestrowana ?

Autor postu otrzymał pochwałę
recznik
 
Posty: 172
Dołączył(a): 21 paź 2014, o 00:17
Pochwały: 7
Telefon:: lumia 920

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez subarulegacy » 28 lis 2016, o 18:43

nie, normalna wysylka, a na czacie oni chcą jakieś inne zdjęcie pustej koperty jako dowód że jest pusta.
subarulegacy
 
Posty: 0
Dołączył(a): 5 wrz 2016, o 15:42
Pochwały: 1
Telefon:: oukitel

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez blue_voyager » 28 lis 2016, o 18:54

Skoro wiedziałeś, że koperta nie może zawierać zakupionego telefonu, powinieneś nakręcić film, pokazać numer przesyłki, moment otwierania i puste wnętrze.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama