• Reklama

JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 17 paź 2016, o 20:08

Do każdej sprawy podchodzę indywidualnie. Z reguły jednak staram się być wyrozumiałym. Tak więc proszę o przedłużenie ochrony (szczególnie jak taki okres, że paczki idą wolniej i ludzie narzekają np na tym forum). Ale też bez przesady. 60 dni to standardowy czas ochrony, więc 2 ekstra tygodnie mnie nie zbawią (nie zamawiam tak by właśnie te 2 tygodnie robiły różnicę np prezent). I wtedy pozostaje otworzyć spór, że koniec ochrony, gwarancja dostawy 60 dni, ja czekam ponad 70 i paczki nie ma, więc chcę zwrotu.

Do tej pory więcej zawsze zdziałałem życzliwością niż straszeniem sprzedawcy sporem. Jak otwierałem spór to kończył się on z reguły szybko (często ustalonymi wcześniej ze sprzedawcą warunkami).

Traktujcie sprzedawców tak jak byście chcieli być traktowani gdybyście to wy sprzedawali a nie kupowali.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Reklama

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez kropka » 27 paź 2016, o 10:11

Witam ponownie

I znów potrzebna mi Wasza pomoc :oops:

Po krótce - u jednego sprzedawcy zakupiłam 4 różne rzeczy - 1 zamówienie i 1 płatność. Podany miałam zły numer śledzenia - totalny fake. Na 4 @ sprzedawca wcale nie odpisał. Wczoraj przesyłka doszła ale.... zamiast 4 rzeczy były tylko 2. Waga na opakowaniu zgadza się z wagą zawartości czyli dla mnie jasne jak słońce, że 2 brakujące nie zostały wcale wysłane. Oczywiście napisałam do sprzedawcy i znów cisza. Dzisiaj potwierdziłam otrzymanie 2 przedmiotów. I teraz mam zgryza. Chciałam za te 2 rzeczy które doszły wystawić komentarz (dobry bo wszystko zgodne z ofertą) ale mimo tego, że potwierdziłam odbiór w menadżerze opinii nie mam tego zamówienia. Czy komentarze mogę wystawić dopiero jak potwierdzę doręczenie tych 2 brakujących przedmiotów? Poczekam pewnie jeszcze ze 2 czy 3 dni na jakąś odpowiedź od sprzedawcy i chciał nie chciał będę musiała ze sporem wyskoczyć :( Czy znowu coś źle zrobiłam, że nie mogę tych 2 komentarzy wystawić ? Bo mam tylko opcję sporu
kropka
 
Posty: 0
Dołączył(a): 15 paź 2016, o 13:54
Telefon:: nokia

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez blue_voyager » 27 paź 2016, o 10:15

Co robisz źle? To, że zamiast zakładac od razu spór aby odzyskac swoje pieniądze ty przejmujesz się komentarzami. No sorry, ale stawiasz problem na głowie. Najpierw odzyskaj to co Twoje a potem zajmuj sie komentarzami.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 27 paź 2016, o 10:34

Jak potwierdzałaś te dwie rzeczy to nie miałaś od razu opcji wystawienia gwiazdek i opinii?
Właściwie to ja bym nie potwierdzał tych 2 pierwszych rzeczy. Napisałaś, że to było jedno zamówienie i jedna płatność. Doszła połowa zamówienia więc do czasu wyjaśnienia co z drugą połową ja bym czekał z wszelkimi potwierdzeniami.
Przy otwieraniu sporu jest taka opcja, że paczka doszła ale części brakuje. A tak sama sobie utrudniasz, bo przecież wszystkie rzeczy miały ten sam numer śledzenia.

BTW. 4 rzeczy i jedna płatność to tylko jak to jakieś pierdoły za 2$ sztuka. Przy droższych rzeczach zawsze 4szt=4zamówienia=4płatności
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez kropka » 27 paź 2016, o 11:08

No właśnie nie było tego pola do wystawienia opinii :(

Człowiek uczy się na błędach i wiem, że każde zamówienie to odrębna płatność ale to zamówienie było jedno z pierwszych moich kiedy byłam mocno zielona ;-)

Chociaż przykład zakupów u jednego sprzedawcy w ostatnim tygodniu: w niedzielę-zamówienie-płatność-otrzymałam numer wysyłki. We wtorek kolejne zamówienie u tego samego sprzedawcy-płatność. I dostaję informację od sprzedawcy, że ponieważ zakupiłam 2 rzeczy to wyśle 1 przesyłką. Wysyłki poszczególne miały być: China Poste Registered Air Mail z takim numerem: OZ009317100PY a wysłał w końcu: SFCService RR900099296AT twierdząc, że tak będzie szybciej..... ciekawa jestem.... więc nie zawsze się da tak zrobić - kilka zamówień - kilka płatności - kilka paczek - no chyba, że w dłuższym przedziale czasowym ;-)


Wracając do meritum - to już na przyszłość wiem co robić - dzięki :-)

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Chciałam być fair w stosunku do sprzedawcy. Dostałam 2 rzeczy i te potwierdziłam - a niech ma już te kasę. :oops: W takim razie nie czekam tylko od razu otwieram spór o resztę

Dzięki wielkie

Nie pisz posta pod postem, uzywaj edycji
@blue
kropka
 
Posty: 0
Dołączył(a): 15 paź 2016, o 13:54
Telefon:: nokia

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marjan » 4 lis 2016, o 20:04

Witam, dostałem nawalaną ładowarkę litokala i otworzyłem spór na full refund lub wysyłke nowej,Chińczyk chce abym zamknął spór to wyśle mi nową,po jakim czasie, jeśli w ogóle mogę go otworzyć na nowo?
marjan
 
Posty: 14
Dołączył(a): 4 gru 2014, o 21:24
Telefon:: nokia

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez blue_voyager » 4 lis 2016, o 20:06

Spór możesz otworzyć od nowa w każdej chwili, nawet po minucie.

Autor postu otrzymał pochwałę
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Tycior » 11 lis 2016, o 20:10

Siema, dostałem taką odpowiedź na dispute od ali.
Czyli co mam nic nie robić i oddadzą kasę za 11dni czy anulować obecny i założyć ponownie przed upływem czasu?

Spoiler:
Avatar użytkownika
Tycior
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 paź 2016, o 16:07
Telefon:: iPhone 6

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 12 lis 2016, o 01:10

Każą czekać. Ali firmuje ten rodzaj transportu i dlatego nie lubią przyznawać refundu za opóźnienia (pewnie muszą pokryć część strat sprzedawcy).
Czekaj i tyle. Masz czas na odpowiedź 11 dni. Jak za 8 nie przyjdzie to bym pisał, że paczka nie doszła i walczył o refund
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez fenster » 12 lis 2016, o 13:31

marcoos1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dokładnie mam to samo.Też dotyczy tego zaginionego Despach-a co w trackingu wyświetla jakiś numer do dzwonienia w Singapore Post.
fenster
 
Posty: 0
Dołączył(a): 1 maja 2014, o 19:00
Telefon:: alcatel ot506

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez nxis » 13 lis 2016, o 12:21

Mi też napisali, żebym czekał - do 18.11, ale to już termin poza czasem 60 dni na dostawę, więc na razie anulowałem spór i napisałem do sprzedawcy, żeby przedłużył czas oczekiwania. Oby tylko przedłużył, jak nie to znowu spór. Wychodzi na to, że przy Aliexpress Standard Shipping nie ma sensu spieszyć się ze sporem, bo i tak Ali od razu w sporze uczestniczy i każą zwykle czekać.
nxis
 
Posty: 0
Dołączył(a): 6 paź 2016, o 11:13
Telefon:: Goclever

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez VitoAndolini. » 13 lis 2016, o 17:04

Witam,

anulowałem 3 zamówienia od razu po kupnie (zakupy przez kartę debetową). Teraz sprzedawca odpisał mi:

HI , order cancelled.Please leave it, if you want this item, please make a new order.
Please contact aliexpress help center for Finacial problem:
http://www.aliexpress.com/help/home.html#center
Refund will be in 7-10 working days by aliexpress.
Thanks
L

Nie mam opcji otworzenia sporu przy odpowiednich zamówieniach. Jak mogę odzyskać kasę ? W linku odnalazłem zero pomocy ponieważ tam jest opisany głównie co robić podczas sporu.
VitoAndolini.
 
Posty: 8
Dołączył(a): 19 wrz 2016, o 16:56
Telefon:: Xiaomi

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama