• Reklama

JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez KrzysztofAC » 5 wrz 2016, o 16:42

@grbrandys Miałem analogiczną sytuacje w tym samym sklepie, zamówiłem dwa telefony, jeden padł po kilkudziesięciu minutach od włączenia, napisałem do nich o wymiane lub refundacje, zgodzili sie po obejrzeniu video, na oba warianty. Wybrałem nowy telefon. Wysyłka kosztowała mnie jakieś 60 pln poczta polską. Obyło się bez sporu u mnie. Wyślij im ten telefon, zaoszczędzisz sobie czasu i nerwów.

A teraz moja sprawa, chińczyk mamił mnie z wysyłką przez kilka tygodni. Po ostatniej wymianie korespondencji gdzie zaproponowałem mu polubowne załatwienie sprawy, zaproponował mi otworzenie sporu z powodów osobistych i zaznaczenie ze odebrałem przesyłke. I tutaj pytanie do doświadczonych aliekspresowiczów, czy tego typu powód jest bezpieczny? czy nie zostanę oszukany? Godzić się na to czy podać inny powód otwierania sporu?
Poniżej link do screenu z dyskusji.
https://postimg.org/image/k1epir5dx/
KrzysztofAC
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2 sie 2016, o 13:22
Pochwały: 2
Telefon:: Ulefone Armor 6E

Reklama

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez blue_voyager » 5 wrz 2016, o 16:50

Powód sporu jest drugorzędny, istotny jest sam fakt zaakceptowania roszczeń. Sprzedawcy często proszą o zmianę powodu sporu na taki, który jest dla nich mniej restrykcyjny.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez fake4r » 5 wrz 2016, o 16:51

Nie, tak bym się nie zgadzał na to że niby odebrałem przesyłkę. Wtedy wpuszczasz się trochę w maliny moim zdaniem. Jeszcze od jakiegoś czasu te spory w ali się trochę zmieniły, są inne opcje, inaczej to wszystko wygląda, ale na pewno nie zaznaczałbym że dostałem paczkę skoro jej na oczy nie widziałem.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez KrzysztofAC » 5 wrz 2016, o 16:57

Co zatem robć w danej sytuacji? Czas dostawy kończy się 2016-09-26. Czekać do końca, czy jakiś inny powód sporu podać?
KrzysztofAC
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2 sie 2016, o 13:22
Pochwały: 2
Telefon:: Ulefone Armor 6E

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez fake4r » 5 wrz 2016, o 16:59

A jaka w ogóle sytuacja, dostałeś lewy nr trackingowy jak rozumiem? A telefonu nie wysłali bo nie mieli itp.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez blue_voyager » 5 wrz 2016, o 17:03

Fake4r ma oczywiście rację, przeczytałem tylko te powody osobiste, gdzies mi zginęło odebranie paczki.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez KrzysztofAC » 5 wrz 2016, o 17:05

Dokładnie lewy nr. trakingowy, i brak wysyłki. Chińczyk w dyskusji stwierdził że firma wysyłkowa zagubiła jego przesyłkę i zgodziła się na jego roszczenie by mu zwrócili za jego paczkę.
KrzysztofAC
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2 sie 2016, o 13:22
Pochwały: 2
Telefon:: Ulefone Armor 6E

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Azael » 5 wrz 2016, o 17:13

Kupiłem 2 telefony, sprzedawca napisał że ich nie ma. Jeszcze jest kilka dni czasu na wysyłkę. Co teraz zrobić? Przerwać zamówienie i dostanę od razu zwrot pieniędzy? Czy jakoś zakładać spór?

Wysłane z mojego thor
Azael
AKTYWNY
 
Posty: 493
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 21:53
Pochwały: 4
Telefon:: Sony

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez fake4r » 5 wrz 2016, o 17:15

KrzysztofAC napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

No to ja bym poczekał po prostu już do końca czasu ochrony, skoro i tak czekałeś i wtedy kliknął że paczka nie doszła, brak statusów czy coś takiego.
Nie mam obczajonych jeszcze tych "nowych" sporów do końca, teraz jestem w trakcie jednego no to sprzedawca odrzucił moją propozycję, w takiej sytuacji dawniej mogłem eskalować spór do aliexpress i spokój, a teraz widzę że muszę czekać na ich reakcję aż upłynie 7 dni od momentu otwarcia sporu. Potem oni dopiero wkraczają do akcji jak do tego czasu nie nastąpi porozumienie.

Azael napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Tak, możesz anulować przed wysyłką. Sporu i tak nie możesz założyć bo nie ma o co póki co.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez siwy204 » 5 wrz 2016, o 20:34

Pytanie, kupiłem dwa LCD na ali, okazały się uszkodzone i otworzyłem spór. Sprzedawca poprosił o full refund ze zwrotem oraz przelał kasę na wysyłkę. Prosił o jak najtańszą wysyłkę. Odnośnie sporu, założyłem dwa osobne spory. Aliexpress żąda list przewozowy z numerem wysyłki. Czy może być ten sam numer dla obu przesyłek, bo chciałbym to wysłać w jednej przesyłce ? Oraz kiedy Aliexpress odeśle pieniądze ? Gdy sprzedawca potwierdzi że przedmioty do niego dotarły, czy po dodaniu listu przewozowego ? Pozdrawiam
siwy204
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 sie 2016, o 16:39
Telefon:: IPhone

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 5 wrz 2016, o 22:38

1. Sprzedawca poprosił o full refund? Chyba zaoferował full refund.
2. Kupiłeś na 2 aukcjach, że otworzyłeś dwa spory?
3. Napisałeś, że sprzedawca przelał już kasę na przesyłkę. Skąd wiedział ile? Powiedziałeś mu? Jak podałeś mu koszt dwóch przesyłek to wyślij mu dwie przesyłki
4. Jak sprzedawca otrzyma zwrot towaru, to wtedy otrzymasz zwrot kasy
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez jendrek1975 » 6 wrz 2016, o 19:28

Witam,potrzebuję pomocy,założyłem spór ze sprzedawcą bo nie dostałem paczki,sprzedawca pisze żebym klikną na "the goods still on the way" nigdzie tego nie mogę znaleźć,naprowadźcie mnie proszę :-D ,zamówienie złożyłem w czerwcu i zależy mi na zwrocie pieniążków.
jendrek1975
 
Posty: 0
Dołączył(a): 23 mar 2016, o 18:20
Telefon:: samsung

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama