• Reklama

JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcin19883 » 29 lip 2015, o 19:41

Szkoda, że moderator usunął post.
Ok to ja na temat. Dziś zatwierdziłem zakup i dodałem komentarz. Piszę tam, że się doda w ciągu 30dni i mogę go edytować? tak samo mogę spór kliknąć? Bo spór też dostępny, choć nie kliknełem, żeby się upewnić. Jak to jest z tym?
marcin19883
AKTYWNY
 
Posty: 215
Dołączył(a): 25 lip 2015, o 12:43
Telefon:: lumia 520
ROM: Windows Phone 8.1

Reklama

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez yusuf » 29 lip 2015, o 19:57

Nie do końca rozumiem wywód, ale jak zatwierdziłeś, że wszystko jest w porządku, to już sporu nie otworzysz.
yusuf
 
Posty: 166
Dołączył(a): 7 maja 2014, o 09:43
Pochwały: 3
Telefon:: Jiayu G4s | Monster

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez krzychu8888 » 29 lip 2015, o 20:12

jako że moja sprawa z "reklamacji" zmieniła się w "spór" piszę tutaj.

Otrzymałem uszkodzony telefon, wysłałem do do chinola (szedł 3tygodnie jak nigdy) potem chinol paczki nie odbierał... czas ochrony się kończył więc otworzyłem spór, sprzedawca do strzału odebrał przesyłkę i przepraszał że nie przedłużył czasu ochrony (mimo że go o to prosiłem) Twierdził że Ali się na to nie zgodziło (śmiem wątpić) Teraz chińczyk ma telefon a ja nie mam nic.. ;/ Otworzyłem spór (bo ile można ? ciągle mnie zlewał) zaznaczyłem że wyślę telefon (ale on już jest u chińczyka) teraz mam 9dni na podanie nr wysyłki w przeciwnym razie Ali daje kase sprzedawcy.. Co mam robić ? Przecież On już mm telefon... wpisałem w tym formularzu w którym trzeba podać ten cholerny nr, ten który dostałem podczas wysyłki telefonu do sprzedawcy (on też go wcześniej dostał) Proszę o pomoc... nie chce stracić kasy
krzychu8888
 
Posty: 103
Dołączył(a): 28 sie 2014, o 16:29
Telefon:: Galaxy S5

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez mortimer » 29 lip 2015, o 20:24

napisz, że telefon już dawno wysłałeś i że Sprzedający go otrzymał. podaj numer trackingowy. możesz dorzucić skan nadania tej przesyłki w załączniku. opisz dokładnie cały przebieg dotychczasowej współpracy. ali zbada sprawę, jeżeli cokolwiek będą potrzebować, poinformują o tym.
i pamiętaj, że spór możesz jeszcze eskalować.
Avatar użytkownika
mortimer
AKTYWNY
 
Posty: 676
Dołączył(a): 21 wrz 2013, o 20:32
Lokalizacja: People's Republic of China
Pochwały: 96
Telefon:: , a w nim bateria.

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez krzychu8888 » 29 lip 2015, o 20:27

no problem w tym że sporu już nie mogę eskalować ;/ nie widze takiej opcji
krzychu8888
 
Posty: 103
Dołączył(a): 28 sie 2014, o 16:29
Telefon:: Galaxy S5

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez krzychu8888 » 30 lip 2015, o 15:49

kurcze... wpisałem w tym formularzu nr przesyłki (ten który już wcześniej podałem chinolowi z telefonem) i teraz mam czekać 30dni aż on potwierdzi że otrzymał telefon... ale on go ku*** już ma (przepraszam za słownictwo ale szlak mnie już trafia) sprzedawca był zaufany... Najpierw obiecywał nowy telefon a teraz pisze mu żeby zaakceptował spór i nie odpisuje od 3 dni;/ jakieś rady ? czy tylko czekać zostało ? eskalować niestety nie mogę
krzychu8888
 
Posty: 103
Dołączył(a): 28 sie 2014, o 16:29
Telefon:: Galaxy S5

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez saperq » 30 lip 2015, o 15:57

Skoro Tracking wykrywa że on ma ten telefon to jaki problem? Napisz mu wiadomość żeby potwierdził odbiór, postrasz kolegami^^ z forum, że nie będziemy u niego zakupów robić etc ;)
Aktualnie eksploatowane: Lenovo P2, Redmi note 5 4/64, Honor play :-)
Na sprzedaż: brak, wszystko poszło ;-)
Zobacz moje OLX
saperq
VIP
 
Posty: 838
Dołączył(a): 8 maja 2014, o 21:36
Pochwały: 32
Telefon:: Asus Zenfone Max

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez krzychu8888 » 30 lip 2015, o 22:57

Pewnie ze wykrywa.. sam mi napisal ze juz ma telefon...;/ od 3 dni nie odpisuje... nimi ze pisze mu zeby zaakceptowal spor bo ma telefon;/
krzychu8888
 
Posty: 103
Dołączył(a): 28 sie 2014, o 16:29
Telefon:: Galaxy S5

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez siwers1986 » 31 lip 2015, o 19:10

krzychu8888 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

U kogo kupowales ?
Avatar użytkownika
siwers1986
 
Posty: 132
Dołączył(a): 31 lip 2014, o 16:30
Telefon:: Sony

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez krzychu8888 » 1 sie 2015, o 11:47

siwers1986 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

U kogo kupowales ?


Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
krzychu8888
 
Posty: 103
Dołączył(a): 28 sie 2014, o 16:29
Telefon:: Galaxy S5

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez yogi » 3 sie 2015, o 08:41

Witam,
denerwują mnie My Friendy, którzy mają na aukcji napisane "China Post Registered Air Mail, China Post Air Mail" a potem wysyłają jakimiś YANWENAMI czy qijiexp tzw. "China post small packet air mail".

Czy przy takim czymś założenie sporu jest na miejscu?
Uważam, że jest to jasne wprowadzenie w błąd.
Gdyby chcieli napisali by w aukcji "China Post Small Packet Air Mail" tak jak jest to na innych aukcjach.

Pozdrawiam
yogi
 
Posty: 17
Dołączył(a): 1 gru 2014, o 02:19
Telefon:: HTC

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 3 sie 2015, o 09:11

Jeśli wysyłka jest płatna i wybrałeś "China Post Registered Air Mail" to możesz otworzyć spór i żądać zwrotu kosztów wysyłki. Ale jeśli wysyłka byłą darmowa to możesz wygrać zwrot kosztów czyli 0.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości