• Reklama

Jak odróżnić podróbkę baterii do Redmi Note 2

Opinie, pomoc, aktualizacje , porównania i recenzje
Xiaomi mi2, Xiaomi Red Rice, Xiaomi Redmi 1S. Xiaomi M3, Xiaomi MI4

Jak odróżnić podróbkę baterii do Redmi Note 2

Postprzez radekko » 21 paź 2015, o 20:17

Zakupiłem telefon no i na innej aukcji postanowiłem się zaopatrzyć w zapasową baterię. Gdy zacząłem jej używać zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Jako, że wymieniłem ją tuż przed aktualizacją do najnowszego MIUI (.....16) wszystko zwalałem na system. Do czasu... do czasu aż nie wymieniłem baterii. Nieoryginalna bateria powoduje wiele negatywnych skutków - od krótszego czasu działania (prawie 50%) po kłopoty z uruchomieniem i samoistne wyłączanie się telefonu. Jak rozpoznać fake? Okazało się to łatwe (przynajmniej w moim przypadku), poza tym, że napisy są nieco bledsze, zewnętrznie naklejki niewiele się różnią i mając tylko jedną i internet do dyspozycji, nie jesteśmy w stanie nic stwierdzić. Jednak w moim przypadku znalazłem prosty sposób na rozpoznanie bateri-oszustki (nie wiem czy wszystkie się tymi cechami charakteryzują, ale napewno spora ich część).
Przy naciśnięciu na baterie palcami (niespecjalnie mocno) czujemy, że ramka się porusza i tworzy się charakterystyczny rowek w naklejce na obwodzie baterii.
Tak jak na fotkach:
https://goo.gl/photos/JicrspCY58etUU4s6
ktokolwiek ma taką baterie niech wie, oryginalna potrzyma prawie dwa razy dłużej! W górę serca i szukać oryginałów.
Z ciekawostek śmieszniejszych - opisałem problem Chińczykowi od którego kupiłem baterie a on: "please send same photo"
No to zapytałem czego? Wyłączającego się telefonu? WTF? ;-)
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Edit - mój błąd, nieco drożej kupowałem.
Kupowałem razem z ładowarką tutaj:
http://www.aliexpress.com/item/xiaomi-R ... 59939.html
Ostatnio edytowano 21 paź 2015, o 21:29 przez radekko, łącznie edytowano 2 razy
radekko

Pochwały: 1
Telefon:: HTC

Reklama

Re: Jak odróżnić podróbkę baterii do Redmi Note 2

Postprzez ebola1972 » 21 paź 2015, o 21:21

Jaka cena taka bateria

Wysłane z OnePlus One
ebola1972
VIP

Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Re: Jak odróżnić podróbkę baterii do Redmi Note 2

Postprzez Naits » 24 paź 2015, o 14:29

Też chciałem kupić taki zestaw dodatkowo z telefonem, ale zaświeciło mi się czerwone światełko jak zobaczyłem cenę samej baterii 6$.
Telefon nowy a bateria w tak nieprawdopodobnej cenie to nie może być prawda.
Naits
AKTYWNY

Pochwały: 7
Telefon:: Sony

Powrót do Xiaomi