• Reklama

Jak obsłużyć gwarancję tel - jak, co i gdzie wysłać popsuty?

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Jak obsłużyć gwarancję tel - jak, co i gdzie wysłać popsuty?

Postprzez 8850 » 15 maja 2014, o 16:19

Cześć. Mam zte v987, po pół roku działania popsuł się głosnik - trzeszczy w głośniczku przy uchu. To nie wina softu, fizyczne zepsucie. Telefon jest na gwarancji, tel kupiłem na alliexpress sprowadziłem sobie przez WER Zabrze (przyczepiają się do każdego tel.), zapłaciłem tam VAT. Dzwoniłem do nich przedstawiając sprawę, podobno nie da się praktycznie tak prosto rozwiązać aby wysłać na gwarancję i aby powróciło i nie zapłacić ponownie VAT.

Rozmawiałem z 4 róznymi osobami w agencjach celnych, na poczcie, w WER, okazuje się że tutaj jest procedura "uszlachetnianie bierne" i różne pozwolenia tak że w praktyce czeka się bardzo długo na zgody i nie wiadomo co z tego wyjdzie i jakie koszty zostaną naliczone. Nie ma też pewności że ten sam telefon wróci - mogą wymienić głosniczek lub zamienić na nowy telefon i wtedy znów kolejny VAT.

Jak to załatwić, jaka jest procedura, co zrobić, aby nie płacić ponownie VAT za odesłanie? Co napisać do sprzedawcy chińskiego?
8850

Reklama

Re: Jak obsłużyć gwarancję tel - jak, co i gdzie wysłać pops

Postprzez bartazzz » 15 maja 2014, o 16:26

napisz o refund, zamów głośnik na ali i wymień sam.
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez 8850 » 15 maja 2014, o 16:59

OK, poszukam takiego głośniczka, czy wiesz może jakie ma parametry? Wymienię sam.
A o co chodzi z refund? Nigdy tego nie robiłem, telefon jest u mnie już prawie 0.5 roku, jeśli chodzi o aliexpress to po 2 czy 3 miesiącach podsumowałem tamten sakup, sprzedawca pewno dostał kasę z systemu.

Jak działa refund i czy po tym czasie co mogę zrobic? Gdzie doczytać na ten temat?
8850

Postprzez fake4r » 15 maja 2014, o 17:06

Refund czyli zwrot pieniędzy jeśli np towar ma wadę, ale Ty już dawno zatwierdziłeś transakcję więc nic z tego.
Zobacz tutaj jest kilka aukcji, tylko się upewnić który na pewno pasuje i brać od najlepszego sprzedawcy, koszt znikomy.
http://www.aliexpress.com/wholesale?Sea ... 0515060453
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez 8850 » 15 maja 2014, o 17:21

Dziękuję za odpowiedź. A jak rozróżnić że to jest głośniczek ten przy uchu a nie ten na dole telefonu z tyłu (rozmowa w trybie głośnomówiącym)? I ewentualnie z jakich telefonów to pasuje?
8850

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI