• Reklama

Jak kupować na aliexpress?

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Jak kupować na aliexpress?

Postprzez shayk » 6 kwi 2014, o 02:53

Witam.
Posiadam konto w Alior Syncu, i chciałbym kupić telefon przez aliexpress. Złożyłem już wszystko o kartę walutową w USD, przyjdzie mi za 2-4 dni. Przelałem swoje pieniądze już na walutomat, i jeśli chcę kupić telefon to jaką opcję płatności mam wybrać? I co mam podać sprzedającemu? W jaki sposób on weźmie te pieniądze z konta?

Pozdrawiam.
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
Pomagam w zakupach z Chin
shayk
VIP

Pochwały: 41
Telefon:: elephone

Reklama

Re: Jak kupować na aliexpress?

Postprzez mcsquard » 6 kwi 2014, o 10:10

Ja mam zwykłe konto osobiste w PEKAO i do tego kartę debetową Maestro ( nie kredytową ).
Płacę tą kartą. Nie potrzebują żadnego konta w USD, bank sam przewalutowuje i to po kursie średnim,bank nie bierze żadnych dodatkowych opłat ( może jakieś grosze).
Innymi słowy płacę na Ali tak jak bym płacił złotówkami.
Wybieram kartę Maestro podaję dane , i po minucie dostaję maila z Ali że płatność dotarła.
I czekam do ok 3 tygodni.
Jak zdarzył mi się spór ( paczka nie dotarła) to po 7 dniach od zaakceptowania dostałem zwrot i to o 30 groszy więcej niż wpłaciłem bo się akurat kurs zmienił.
mcsquard

Pochwały: 2
Telefon:: HTC

Postprzez fake4r » 6 kwi 2014, o 11:58

W syncu wybierasz płatność kartą master card i podajesz dane, kwotę pobierze z Twojego konta $.
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez shayk » 6 kwi 2014, o 12:02

Czyli jeśli dobrze rozumiem, to dotrze do mnie karta MasterCard?
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
shayk
VIP

Postprzez fake4r » 6 kwi 2014, o 12:04

Tak jeżeli ją zamówiłeś to dotrze.
fake4r
VIP

Postprzez shayk » 6 kwi 2014, o 13:12

Tzn. nie było napisane, że to jest karta MasterCard tylko była pokazana zwykła z Alior Syncu..
shayk
VIP

Postprzez czamarek4 » 6 kwi 2014, o 14:13

1.karte do konta USD bedziesz musiał domówić.
2.płacenie kartą do głównego konta tak jak ktoś tam wyzej proponuje jest nierozsądne i droższe.
czamarek4

Postprzez mcsquard » 6 kwi 2014, o 17:18

Ktoś tam zatem pyta dlaczego uważasz że jest to nierozsądne ?
mcsquard

Telefon:: HTC

Postprzez fake4r » 6 kwi 2014, o 17:40

Chyba chodziło o moją wypowiedź w innym temacie wiec przytoczę
"Różne rzeczy się zdarzają, jeszcze jak się kupuje za granicą, czasem można się natknąć na podejrzany sklep i w razie wycieku danych naszej karty ktoś może opróżnić nam konto. Dla tego ja na dolarowym mam zawsze tylko kilka dolarów nadwyżki i można spać spokojnie :)"

Temat uważam za wyczerpany i zamykam.
fake4r
VIP

Postprzez marx » 6 kwi 2014, o 20:35

ilu z was zapisało na karcie jej kod PIN i uważa to za bezpieczne?
Wystarczy ze taką kartę zgubisz i już masz kłopoty, równie dobrze ktoś może podsłuchać transmisje w internecie i zdobyć dane karty i kupować sobie na twoje konto.
o fałszywych stronach , klonach tych które znasz już nie wspomnę.
Nie zastanawiałeś się dlaczego w USA i na zachodzie europy ludzie maja kilka kart płatniczych a za zakupy w sklepach internetowych najchętniej płacą paypalem, Western Union, skrilem itp. pomimo że dużo drożej wychodzi?
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI