• Reklama

Jak często można kupować z chin ?

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Jak często można kupować z chin ?

Postprzez rustin » 18 gru 2014, o 15:30

Od razu piszę , że nie kupuję i nie mam zamiaru nic kupować na handel. Tylko dla siebie i dla rodziny. W przeciągu miesiąca przyszło do mnie ok 5 paczek , każda maks o wartości 10$. Jak narazie urząd celny się , nie przyczepił. Na niektórych był stempel od nich na innych nic.
Jak często można zamawiać z chin aby urząd celny się nie przyczepił ? z tego co znalazłem to do 40euro nie ma cła, pewnie i tak nigdy tak drogie rzeczy nie kupię :) A nigdzie nie ma nic o ilości paczek.
rustin

Telefon:: Sony X8
ROM: 2,3,7

Reklama

Re: Jak często można kupować z chin ?

Postprzez snajp » 18 gru 2014, o 15:38

Jeżeli kupujesz na własny użytek to nie ma limitów
snajp
AKTYWNY

Pochwały: 26
Telefon:: Huawei Honor 3C
ROM: MIUI

Postprzez rustin » 18 gru 2014, o 15:46

Zamówiłem 3elmy, 2 lutowince jakieś bransoletkę i portfel. Jak pisałem , dla siebie i dla rodziny / znajomych. Ale skąd w UC wiedzą na jaki ja to użytek biorę ? Jak zobaczą często paczki na mój adres i otworzą a tam po 2-3 sztuki tego samego towaru to się nie przyczepią?
rustin

Postprzez Trojanek » 18 gru 2014, o 15:57

Bez przesady, to nie 100 sztuk. W Polsce jak kupisz kilka czekolad to tez na handel idzie? Dopoki nie będziesz tego sprzedawał w dużej ilości to nic nie zrobią.
Trojanek
AKTYWNY

Pochwały: 7
Telefon:: HTC

Postprzez blue_voyager » 18 gru 2014, o 15:59

rustin napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A co to obchodzi UC? To Urząd Skarbowy może się przyczepić jeśli będziesz tym handlował na czarno.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez rustin » 18 gru 2014, o 16:08

Dzięki bardzo :) Myślałem , że urząd celny jak często paczki przychodzą mogą oclić :)
rustin

Postprzez marx » 18 gru 2014, o 19:50

Koszty sprawdzania wszystkich paczek pod kątem adresatów przekroczył by wpływy z Vatu i cła jakie ta operacja by przyniosła.
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez rustin » 18 gru 2014, o 21:45

To kiedy sprawdzają paczki ? Jak kwota na kopercie podana jest wysoko ? Czy jak duża paczka ? a może poprostu losowo ?
rustin

Postprzez kaol » 18 gru 2014, o 22:48

losowo to przede wszystkim, ale wielkość ma znaczenie...
Małe paczki raczej przechodzą bez niczego. Czym większe tym większe prawdopodobieństwo sprawdzenia przez celnika
jak masz jakieś pytanie czy problem związanym z aliexpress chętnie pomogę pisz na GG :4137473 Moje ogłoszenia OLX
kaol
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: Meizu M2

Postprzez lukaszsant » 20 gru 2014, o 00:13

Panowie zamówiłem 4 pendrivy za 30$ , ale obawiam sie ze mogą sie doczepić ze maja znak towarowy ( ale nie zadnej firmy skandisck kingstone które są konkurencja). jakie jest prawdopodobienstwo ze zatrzymaja paczke ? moga doczepic sie ze widnieje logo znanej firmy?
lukaszsant

Telefon:: samsung

Postprzez blue_voyager » 20 gru 2014, o 00:19

O co Ci właściwie chodzi? Co to znaczy, że mają znak towarowy? Każdy produkt ma jakiś znak towarowy. Chyba, że chcesz powiedzieć, że mają podrobiony znak towarowy, ale z Twojego postu nie bardzo to wynika.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez lukaszsant » 20 gru 2014, o 00:31

no zwykly pendrive ale widnieje nazwa marki samochodow... oto chodzi. jak sie zapatrzywac na to?
lukaszsant

Telefon:: samsung

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI