• Reklama

IUNI U2 Recenzja, test, opinia

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

IUNI U2 Recenzja, test, opinia

Postprzez Jacke55 » poniedziałek, 22 grudnia 2014, 15:05

Właśnie dotarł do mnie mój IUNI U2, napisze tak na szybko moje pierwsze odczucia co do tego telefonu. ( punktem odniesienia będzie mój Jiayu G4T)
Kosztował mnie 175$, zamawiałem 11.11 sprzedawca miał kłopot z wgraniem języka angielskiego ale po tygodniu w końcu wysłał paczkę. Jeszcze wczoraj wieczorem patrzyłem tracking i statut był taki sam jak od 23.11 czyli wysłane do PL ,a dziś tu nagle listonosz. Obyło się bez vatu, telefon był zapakowany w pudełko wielkości pudełka z butami dziecięcymi, wewnątrz trójkątne opakowanie IUNI owinięte folią.

1) Zestaw:
W zestawie z telefonem otrzymałem folie na ekran, przezroczyste plecki które moim zdaniem wyglądają strasznie tandetnie, oraz standardowe wyposażenie pudełka, więc nie będę się nad tym rozpisywał.

2) Budowa/jakość wykonania:
Jeśli chodzi o wykonanie i jakość użytych materiałów jestem zadowolony, telefon sprawia wrażenie solidnego ,a materiały wydają się lepsze niż w Jiayu. Telefon świetnie leży w dłoni dzięki swojemu wypukłemu kształtowi. Jedyne do czego można by się przyczepić to ostre krawędzie telefonu które mogą przypadkiem zaczepić się o odzież itp.
moja ocena 4+/5

2) Wyświetlacz:
Gdy kupiłem Jiayu G4T i porównywałem z telefonami takimi jak LG L5 i Samsung Galaxy S Advance obraz w G4 była jak żyleta super kolory i ostrość. Porównując U2 z G4 mam to samo, Iuni bije G4 na głowę kolory są bardzo ciepłe i wyraziste, ostrość żyleta, podświetlenie super przy normalnym dziennym świetle gdy damy jasność na 100% to tak daje ,że nie da się patrzeć. W kwestii wyświetlacza nie ma się do czego przyczepić, czułość również świetna.
moja ocena 5-/5

3) Aparat:
Tu największe zdziwienie, wiedziałem ,że U2 będzie mieć lepszy aparat od G4 który nigdy specjalnie nie zachwycał ale to jest niebo ,a ziemia. Kolory są bardzo realnie odwzorowane, ostrość łapie szybko i dobrze. By odwzorować jego przewagę nad G4 powiem ,że przedni aparat U2 jest dużo lepszy niż tylni w G4, oba aparaty w U2 są bardzo jasne i robią dobre zdjęcia. Jeśli chodzi o lampę jest naprawdę bardzo, bardzo jasna ,nawet nie wiem czy nie aż za jasna gdyż przy próbie filmowania w dzień z wymuszoną lampą było zbyt jasno, może to kwestia ustawień itp.
moja ocena 5-/5

4) Szybkość:
Telefon jest naprawdę szybki, czego byśmy nie nacisnęli od razu się włącza ,żadnych zacinek itp. chociaż wiem ,że telefon nie ma jeszcze wgranych aplikacji i innych danych co pewnie trochę go spowolni, na razie jest rakieta.
moja ocena 5/5

5) System:
Jeśli chodzi o wygląd i łatwość obsługi Iuni OS wygląda lepiej niż zwykły android ,ikonki są miłe dla oka i czytelne, ekran odblokowywania jest fajnie zrobiony ,a ogólny wygląd jest lepszy niż w zwykłym androidzie. Niestety teraz przejdziemy do moim zdaniem największej wady telefonu: Iuni U2 ma zainstalowanych pełno chińskich aplikacji w stylu Baidu itp. które będą wymagały trochę roboty by je pousuwać lub poukrywać, po prostu telefon jest zrobiony pod chińskiego użytkownika tylko w języku angielskim, swoją drogą jeśli chodzi o przetłumaczenie to jestem zadowolony gdyż na moim G4 który również użytkowałem po angielsku czasami użyte były dziwne zwroty itp.
moja ocena 4-/5

6) Bateria:
Niestety nie mogę wiele powiedzieć na jej temat, o ile dobrze pokazuje planowany czas ładowania to telefon będzie ładował się szybko. Jeśli chodzi o wytrzymałość to pokazuje mi ,że 38% starczy na 4,5h użytkowania ( takiego jak dotychczas czyli intensywnej zabawy), podoba mi się tryb oszczędzania energii gdyż możemy szybko wybrać tam bodajże 6 rożnych podpunktów .
nie będę oceniał baterii ze względu na krótki czas użytkowania

Podsumowanie:
Wymienię tu moim zdaniem 3 największe zalety i wady iuni u2:

Zalety:
+aparat
+wyświetlacz
+szybkość

Wady:
-chińskie aplikacje
-ostre krawędzie obudowy
-zbyt mocna lampa

Ocena ogólna: 5-/5

Jestem zadowolony, nie zawiodłem się w żadnej kwestii ,a w paru byłem pozytywnie zaskoczony, nie mam porównania z innymi telefonami tej klasy ale wydaje mi się ,że w tej cenie to świetny wybór, w razie pytań chętnie odpowiem, co do ewentualnych zdjęć czy coś będę w stanie dopiero we wtorek wieczorem lub środę rano.
Jacke55
AKTYWNY

Pochwały: 21

Reklama

en.001phone.cn=

Re: IUNI U2 Recenzja, test, opinia

Postprzez rrobsonm » wtorek, 23 grudnia 2014, 02:45

Screen z GPS test bardzo prosimy.
rrobsonm
AKTYWNY

Pochwały: 11

Postprzez Roswell » wtorek, 23 grudnia 2014, 13:30

Czy w telefonie jest dioda powiadomień (a jeśli tak to w jaki sposób działa) ?
Roswell
AKTYWNY

Pochwały: 4

Postprzez Hydrant » wtorek, 23 grudnia 2014, 14:12

Ma ktoś może lub planuje zakup wersji z 3gb RAMu ? Bo zastanawiam się nad różnicą w wydajności
Hydrant

Re: Odp: IUNI U2 Recenzja, test, opinia

Postprzez lukastob » wtorek, 23 grudnia 2014, 18:28

Z jakiego materiału sa plecy i ramka ?
lukastob

Pochwały: 2

Postprzez ebola1972 » wtorek, 23 grudnia 2014, 21:08

rozpakowałem właśnie iuni, telefon robi bardzo pozytywne wrażenie, wstawiam kilka fotek na szybko zrobionych https://drive.google.com/folderview?id=0B_HrRB-F5lBEX25PaEExXzFLcEE&usp=sharing, @ Jacke55, gdzie można zmieniać ustawienia aparatu, bo nie mogę się tych opcji doszukać
ebola1972
VIP

Pochwały: 44

Postprzez rrobsonm » wtorek, 23 grudnia 2014, 21:35

Te zdjęcia psa są z lampą błyskową?
rrobsonm
AKTYWNY

Pochwały: 11

Postprzez ebola1972 » wtorek, 23 grudnia 2014, 22:32

tak z lampą
na pozostałe pytania: tył, góra i dół z aluminium, boki z tworzywa.
dioda powiadomień jest w lewym górnym rogu, świeci delikatnie, podczas ładowania zauważyłem kolory czerwony i niebieski w zależności czy telefon jest włączony czy nie.
antutu 37090 pkt.

wyszło z Nubia z7 mini
ebola1972
VIP

Pochwały: 44

Postprzez Maltis » wtorek, 23 grudnia 2014, 23:08

Ebola

Zrób mu kilka fotek:)
NUBIA z5s->XIAOMI Mi3->IUNI U2->XIAOMI Mi4->NUBIA z7(nie MAX nie MINI)-> XXX
Maltis
VIP

Pochwały: 20

Postprzez Jacke55 » wtorek, 23 grudnia 2014, 23:17

Niestety już pisałem w tym innym wątku ,ze my friend nie mógł sobie poradzić z wgraniem języka angielskiego i zamiast iuni os mam jakieś śmieszne baidu os które teraz ciągle wyzwala jakieś błędy na tych wszystkich nie azjatyckich apkach. Póki nie zainstaluje iuni os nie mam co gotestowac ale zrobię to pewnie dopiero po swietach. Ma diodę powiadomień w 3 kolorach w lewym górnym rogu.
Jacke55
AKTYWNY

Postprzez Roswell » wtorek, 23 grudnia 2014, 23:23

Dzięki za odpowiedzi na temat diody, tylko najbardziej interesuje mnie czy można ją jakoś powiązać z nieodebranymi połączeniami i nieprzeczytanymi wiadomościami ?
Roswell
AKTYWNY

Pochwały: 4

Postprzez Jacke55 » wtorek, 23 grudnia 2014, 23:40

Ebola masz zainstalowane iuni os v1.3 ?( moze byc nazwany alpha 20140818 czy jakos tak)
Jacke55
AKTYWNY

Następna strona

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin