• Reklama

Iuni U2, gruntowna recenzja po miesiącu doświadczeń

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Iuni U2, gruntowna recenzja po miesiącu doświadczeń

Postprzez rrobsonm » środa, 4 lutego 2015, 20:14

Po miesiącu użytkowania Iuni U2 w wersji 2GB ram postanowiłem napisać recenzję tego telefonu. Dziś recenzja nie porównawcza, niestety nie mam w ręku innego telefonu aby odnieść do niego Iuni.

1. Ergonomia i wygląd

Recenzje zaczynamy od tego jak telefon prezentuję się pod względem estetycznym. Jakości wykonania jest bardzo dobra. Telefon jest bardzo dobrze spasowany, nie ma mowy o trzeszczeniu. Obudowa jest bardzo sztywna. Obudowa ma wąskie krawędzie. W centrum 7mm, na rogach 6mm grubości. W nagrubszym miejscu, tam gdzie jest moduł aparatu jest to powyżej 1cm. Szybka aparatu jest nieco wgłębiona, co powoduje że nie rysuje się kładąc go na stole. Boczne ramki są wąskie, powierzchnia ekranu stanowi 67% powierzchni frontu. Co jest przyzwoitym wynikiem. Wszystko to składa się na moją wysoką ocenę poręczności tego urządzenia. Po katalogowej grubości 11mm spodziewałem się czegoś całkowicie odmiennego. Ramki górna i dolna nie są zbyt wąskie, dla mnie osobiście to nie ma znaczenia, ale dla kogoś z płytkimi kieszeniami to może być istotne. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest umiejscowienie głośnika(który jest jeden, wbrew temu co sugeruje wygląd telefonu) na dolnej krawędzi. W moim odczuciu jest to dużo lepsze rozwiązanie niż plecy telefonu. Dioda powiadomień oczywiście jest, w trzech kolorach, nie za jasna, nie razi w oczy. Zbierając te wszystkie cechy razem oceniam ergonomie jako mocny punkt tego urządzenia.

Urządzenie dzięki zastosowaniu aluminium na tyle oraz górnej i dolnej krawędzi telefonu wygląda dobrze. Wyróżnia się tym spośród telefonów w tej półce cenowej. Boczne krawędzie wykonane są z twardego plastiku, a cały przedni panel chowa się za utwardzanym szkłem, które łatwo się brudzi oraz łatwo czyści. Poślizg palca jest miły i łatwy, a czułość na dotyk wysoka. Wygląd jest kwestią gustu, mi osobiście połączenie alumiunium z białym plastikiem średni się podoba. Po miesiącu użytkowania nic się nie wytarło, ani nie zarysowało. Należy jednak dodać że o sprzęt dbam.

2. Wyświetlacz

Bez porównania z innym telefonem ten element jest ocenić niebywale trudno. Wyróżnia się on pod względem minimalnej jasności. Bardzo dobrze można go przyciemnić używając telefon przed snem. Do poziomu maksymalnej jasności nie można się doczepić.Ekran jest wykonany w rozdzielczości FullHD i jest naprawdę ostry. Nikt mi nie wmówi, że w HD i FullHD nie widać róznicy. Od wyświetlacza o tym zagęszczeniu pikseli możemy oczekiwać aby spełniał dzisiejsze standardy jakościowe co do innych parametrów takich jak kąty widzenia, temperatura barwowa, odwzorowanie kolorów. I on tych oczekiwań nie zawiedzie. Bez urządzeń porównawczych ani pomiarowych ciężko ocenić mi jakość czerni, czy maksymalną jasność w sposób obiektywny. Podsumowując: wyświetlacz nie zawodzi, minimalną jasnością imponuje.

3. Wydajność

Telefon ma dobrze zoptymalizowany system Iuni OS, co wraz z szybkim procesorem i 2GB ram nie pozwala wątpić w to, że telefon pracuję sprawnie i gładko. Wyniki z benchmarków do znalezienia pod linkiem:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Wartym podkreślenia są przyzwoite wyniki w Androbenchu, często pomijany benchmark a jego wynik jest często istotniejszy niż ten z Antutu

4. System i dodatki producenta

System jest lekki i szybki. Nie ma dużo dodatków co dla mnie jest plusem. Miłym bonusem jest odblokowywanie podwójnym tapnięciem. W systemie jest mała ilość chińskich śmieci, wszystkie dosyć łatwo wykasować ponieważ w standardzie mamy dostep do roota. Obecnie najnowszy system dostępny to Android 4.4. Wsparcie od producenta jest jak na chiński telefon dobrze. Było już kilka updatów. Z alternatywnych romów dostepny jest MIUI. Wsparcie społeczności jest słabo-średnie.

5. Aparat

To bardzo silny punkt tego urządzenia. Zaryzykuje stwierdzenie, że w swojej klasie cenowej jest to jeden z najlepszych aparatów. W parze z dobrym aparatem idzie bardzo jasna dioda. Jest zdecydowanie najjaśniejszą diodą jaką testowałem w telefonie. Telefon łapie ostrość sprawnie i szybko. Czuć że telefon ma wyższe aspiracje niż średnia chińska półka, która aparaty często zaniedbuje.

Przykładowe zdjęcia pod linkiem(na moim koncie można znaleźć róznież zdjęcia tych samych miejsc wykonane innymi telefonami) w komantarzach do zdjęć opisane warunki oświetleniowe:
https://www.flickr.com/photos/123141063 ... 939953057/

Przedniego aparatu nie testowałem

6. GPS

Antena GPS jest przeciętna, jakość GPS nadrabia Snapdragon. GPS jest dobry i pewny, choć mógłby być szybszy. O GPS bym powiedział: słabszy z tych lepszych

Screen z GPSTest tutaj:
https://flic.kr/p/q7gHak

Przykładowy zapis śladu GPS:
https://www.strava.com/activities/24481 ... 6b387ef486

7. Głośnik i mikrofon

Zacznę od największego plusu. Telefon ma bardzo dobry układ redukcji szumów. Jest to pierwszy telefon jaki miałem, przez który dobrze się rozmawia w trybie głośno mówiącym w moim "niezbyt" luksusowym samochodzie. W poprzednich telefonach było to trudne, rozmówcy mnie nie rozumieli gdy nie krzyczałem jak idiota ;). Ponadto należy wspomnieć, że telefon obsługuję 4pinowe słuchawki(z mikrofonem), co nie jest oczywiste w chińskich słuchawkach. Głośniczek rozmów jest w porządku, nie mam zastrzeżeń. Głośnik "muzyczny" ma dobrą jakość, ładnie gra. Poziom głośności maksymalnej jest przeciętny. Plus za umiejscowienie głśnika na dolnej krawędzi, a nie jak to modne ostatnio na plecach telefonu.

8. WIFI

Antena WiFi w tym telefonie jest słaba. W moim miejscu testowym raportuje -75dBm. W tym samym miejscu THL T6 raportował -67dBm, a rekordzista testu ZTE V5 -63dBm. Słaba antena GPS, słaba antena WiFi Czyżby aluminium wobudowie robiło swoje?

9. Zasięg sieci komórkowych

Jeżeli chodzi o najważniejsza z Anten w telefonie, to ta daje radę. Zasięg jest na prawdę dobry, w wielu miejscach gdzie wcześniejsze telefony dławiły się, ten daje radę. W moim miejscu testowym sygnał sieci komórkowej osiąga -95dBm. Jako że antene sieci GSM testuję pierwszy raz to nie mam wartości odniesienia dla tego wyniku. Telefon obsługuję wszystkie sieci 2G i 3G w Polsce,

10. Bateria

To słaby punkt tego telefonu. Daję radę od rana do wieczora średnio intensywnego użytkowania, ale nic ponad to,

11. Dioda led

Jak już pisałem przy okazji aparatu, jest świetna. Jasna ma miły kolor. Jako latarka może dużo więcej niż podświetlenie dziurki od klucza.

12. Czujniki:

Akcelerometr, żyroskop, kompas, czujnik pola magnetycznego, zbliżeniowy, jasności, ciśnienia atmosferycznego

13. Podsumowanie

Telefon ten jest ciekawą propozycją. Jest bardzo zróżnicowany poziomowo, szczególnie antena WiFi zawodzi. Bateria również mogłaby być lepsza. Polecałbym go w szczególności osoba, które szukają czegoś mniejszego a nie chcą rezygnować z wydajności segmentu premium. Dodając do tego naprawdę dobry aparat z swietnym ledem wychodzi ciekawa, rzekłbym intrygująca mieszanka.

Plusy:
+ aparat
+ mocny led
+ szybki miły system Iuni OS
+ jakość rozmów głośnomówiących
+ wydajność zamknięta w małej obudowie
+ obudowa ani myśli trzeszczeć

- wifi
- bateria "na styk"
- połączenie srebrnego aluminium z białym plastikiem mnie nie przekonuje
- małe przyciski pod ekranem, trzeba się przyzwyczaić

Inne moje recenzje można znależć na stronie https://rrobsonm.wordpress.com/
rrobsonm
AKTYWNY

Pochwały: 11

Reklama

Re: Iuni U2, gruntowna recenzja po miesiącu doświadczeń

Postprzez Jacke55 » środa, 4 lutego 2015, 20:58

Super recenzja, szkoda ,że nie testowałeś przedniego aparatu bo moim zdaniem ze wszystkich licznych zalet U2 to chyba właśnie przedni aparat najbardziej zachwyca, z tego co wyczytałem to HTC dopiero teraz w smartfonach z rocznika 2015 stosuje przedni aparat Ultra Pixel i ogłasza to jako nowość na rynku :]
Jacke55
AKTYWNY

Pochwały: 21

Postprzez rrobsonm » środa, 4 lutego 2015, 21:11

Żeby recenzja nie była niekompletna zdecydowałem się dorzucić zdjęcia z przedniego aparatu. Są na flckrze.

Aparat do selfie ma niesamowitą funkcję, wykrywa twarz i można ją zwężać(odchudzać policzki), a jak wszyscy wiemy szczupła twarz w samojebce na FB to podstawa!
rrobsonm
AKTYWNY

Postprzez vini » środa, 4 lutego 2015, 21:27

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Dodaj jescze jedną funkcję tego przedniego aparatu - trzeźwienie- i borę w ciemno :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
vini

Postprzez Maltis » czwartek, 5 lutego 2015, 00:49

W pełni zgadzam się z recenzją. Odnośnie wyświetlacza ja powiedziałbym że jest naprawdę jednym z najlepszych, a w klasie cenowej na pewno najlepszy. Bardzo żywe kolory, czerń głęboka i poziom jasności ma szeroki zakres regulacji. Wg mnie wyświetlacz ma niemal tak żywe kolorki jak Amoledy. W mojej ocenie wyświetlacz IUNI jest nawet lepszy niż w Mi3.

Dioda doświetlająca jest zdecydowanie najlepsza ze wszystkich telefonów jakich używałem. Potrafi oświetlić naprawdę duży pokój, w żadnym telefonie tak silnej nie spotkałem - naprawdę dla amatorów nocnych imprez i zdjęć to jest fenomenalna sprawa. Dioda MEGA! Co do samego aparatu głównego to nie ma się do czego przyczepić. Dobry jest i nie odbiega od chińskich flagowców z 2013/14.

Pod minusami wymienionymi przez recenzenta nie pozostaje mi nic innego jak tylko się podpisać.
NUBIA z5s->XIAOMI Mi3->IUNI U2->XIAOMI Mi4->NUBIA z7(nie MAX nie MINI)-> XXX
Maltis
VIP

Pochwały: 20

Postprzez rrobsonm » czwartek, 5 lutego 2015, 14:49

Wg mnie telefon właśnie należy oceniać w kontekśce flagowca. To że został ostatnio przeceniony nie oznacza że przestałbyć flagowcem początku 2014 roku. Cena jest atrakcyjna jak na porządny sprzęt. Bo mając go w ręku po prostu czuć że był projektowany jako produkt walczący jakościa, nie ceną. Stąd wysoka jakość aparatu, diody, głośnika, rozmów, ekranu. Na tym właśnie lowendowe telefony są kastrowane. Kuszą procesorem rozdzielczością i ceną, bo to widać w reklamach. Nie wszystko się udało idealnie, co podkreśliłem w recenzji. W końcu to debiutująca marka i popełniła parę błędów.
rrobsonm
AKTYWNY

Postprzez Jacke55 » czwartek, 5 lutego 2015, 21:29

Może będę trochę subiektywny ( bo sam posiadam U2 ) ale każdy smartfon z chin w tych cenach ma jakieś ale: ,a to GPS szwankuje ,a to się jakieś ramki odklejają ,a to Gorilla Glass okazuje się rysować, a to są jakieś przycięcia gdyż Rom nie dopracowany ,a to klej spod wyświetlacza widać ( 1+1 :P) ,a to plastik tandetny itd. Iuni U2 nie jest idealny ale nie można mu zarzucić ,że coś miało być ,a nie ma albo nie działa albo tandetne itp. co naprawdę rzadko zdarza się Chinafonach ,a szczególnie w tej cenie.
Jacke55
AKTYWNY

Pochwały: 21

Postprzez Jeronimo » sobota, 7 lutego 2015, 21:37

Jeronimo

Postprzez Quis » sobota, 7 lutego 2015, 21:52

Ktoś próbował zainstalować soft z Allview na Iuni http://www.allview.pl/support/phones/x1-xtreme-mini-601/download/procedura-aktualizacji-x1-xtreme-mini-70/ ?

Któryś z posiadaczy mógłby się wypowiedzieć o GPS'ie w 'warunkach pracy'? Czy stabilnie trzymał sygnał? nie gubił się?

Bebechy fajne, cena świetna, tylko dlaczego ma takie małe wsparcie...
Quis
VIP

Pochwały: 28

Postprzez ddr » sobota, 7 lutego 2015, 21:53

Allview, często i gęsto odsyłana rumuńska marka. Nie wiem czy to dotyczy tylko tych niższych modeli, czy wszystkich, ale to o czymś świadczy :P.
Cenowo wypada gorzej od mi3 z vat, już kiedyś liczyłem.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez Quis » sobota, 7 lutego 2015, 22:01

Ostatnio Iuni mocno potaniało, za wersje z 3GB RAM i 32GB ROM trzeba zapłacić zaledwie 210$. Mi3 w wersji 2GB RAM i 16GB ROM kosztuje 250$.
Dlatego Iuni tak mnie kusi... :-)
Quis
VIP

Pochwały: 28

Postprzez ebola1972 » sobota, 7 lutego 2015, 22:03

Pierwsze forumowe Iuni jak dobrze pamiętam były zakupione na Gaga Deals w okolicy 175$. Allview ma niezłą przebitkę.
Gionee Elife E7 z tej samej stajni też niegłupi telefon.

Wysłane z mojego ZP999 przy użyciu Tapatalka
ebola1972
VIP

Pochwały: 44

Następna strona

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin