• Reklama

IUNI U2 czy Xiaomi Mi3 (dobry aparat do 170USD)

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

IUNI U2 czy Xiaomi Mi3 (dobry aparat do 170USD)

Postprzez lipszczak » 14 sie 2015, o 22:58

Cześć wszystkim, to mój pierwszy post, ale od jakiegoś czasu przeglądam Wasze (nasze) forum by zaczerpnąć jak najwięcej informacji na temat chińskich telefonów.
Chcę coś kupić i proszę Was o pomoc/opinie. Szukam:

Cena (bez VAT): 170USD
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: max 5" (ewentualnie bardzo zgrabny 5,5")
Ilość RAM/ROM/Procesor: 2GB/coś z Qualcommem
Dual/Single sim: może być single
Preferowane marki: Xiaomi, inne z dobramymi opiniami
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): obejętnie
Wymagania (parametry, funkcje): telefon musi posiadać możliwie najlepszy aparat oraz nie zamulać.
Opis:
Potrzebuję telefonu z dobrym aparatem to jest priorytet. Na drugim miejscu chciałbym, żeby chodził płynnie. Reszta jest mniej ważna. Od czasu do czasu chciałbym włączyć jakąś grę na zabicie czasu, ale nie jestem typem który katuje telefon całymi dniami i jeżeli nie pójdzie mi jakiś najnowszy tytuł to nie będę płakał.
Póki na podstawie przeczytanych recenzji oraz opinii na różnych forach wytypowałem dwa telefony - IUNI U2 (3GB/32G za 649zł na allegro, albo mogę go kupić ze strony Allview za ok. 670zł wersję 2GB/16GB) oraz Xiaomi Mi3 (2GB/16GB na aliexpress widziałem za 165 USD). Jestem bardziej za IUNI U2 z allegro, ale boję się słabszego wsparcia, jednak Xiaomi jest marką o której słyszałem wcześniej zanim zacząłem szukać telefonu dla siebie. Jeżeli mam kupować telefon z Chin w tej cenie, to chciałbym żeby to był sprawdzony sprzęt, wolę unikać presale-ów albo telefonów nieznanych marek.
Tak troszkę już odbiegając od powyższego zapytania, to czy ktoś z Was miał w rękach Prestigio PAP7500 i wie jakie to zdjęcia robi?? Na papierze wygląda całkiem nieźle jak na cenę 85USD. Widziałem ze 2 recenzje i były one raczej pozytywne. Pytam bo mam dylemat, czy dać te 170USD na coś sprawdzonego i pewnego, czy zaryzykować coś mega taniego, a z jakimś tam potencjałem. Co do marki Prestigio to nie jest ona mi obca - moja żona ma od 2 lat tel z tym logiem i jest raczej zadowolona (tel przeżył kilkanaście minut topienia w toalecie ;P).
Ostatnio edytowano 14 sie 2015, o 23:24 przez lipszczak, łącznie edytowano 1 raz
lipszczak

Pochwały: 8
Telefon:: Samsung Galaxy Mini

Reklama

Re: IUNI U2 czy Xiaomi Mi3 (dobry aparat do 170USD)

Postprzez shayk » 14 sie 2015, o 23:04

Meizu m2 mini
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
Pomagam w zakupach z Chin
shayk
VIP

Pochwały: 41
Telefon:: elephone

Postprzez lipszczak » 14 sie 2015, o 23:23

shayk napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

widziałem, że można go kupić w presale za 120USD, czy ten model ma aparat który siedzi w jakimś innym Meizu? Nie widzialem też żadnej recenzji tego modelu, ale to raczej logiczne, jeżeli nie ma go jeszcze w sprzedaży. Domyślam się, że polecasz go na podstawie specyfikacji i doświadczenia z marką Meizu?
lipszczak

Pochwały: 8
Telefon:: Samsung Galaxy Mini

Postprzez shayk » 15 sie 2015, o 00:03

Jakieś sample zdjęć juz możesz zobaczyć. Poczekaj o informacje lub znajdź na temat sensora aparatu. Co do innych parametrów są dobre jak za tą cenę, Mi3 aparat ma dobry ale wiekowy flagowiec grzejacy sie procek brak dual i LTE trochę na minus pod względem obecnych ofert mimo wszystko wciąż warty polecenia, jeśli nie potrzebujesz tego co wymieniłem.
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
shayk
VIP

Postprzez nemed » 15 sie 2015, o 00:09

165 dolarów za Xiaomi Mi3? Bardzo możliwe, że to fake.

Wysłane z Xiaomi Mi3 W
nemed

Pochwały: 1
Telefon:: LG p760
ROM: Miui v5

Postprzez shayk » 15 sie 2015, o 00:56

nemed napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Oryginalny mi3 można znaleźć w okolicach 165$
shayk
VIP

Postprzez nemed » 15 sie 2015, o 10:14

Skoro tak mówisz...

Wysłane z Xiaomi Mi3 W
nemed

Pochwały: 1
Telefon:: LG p760
ROM: Miui v5

Powrót do Jaki telefon kupić ?