• Reklama

iPhone 4s allegro vs(=) aliexpress(?)

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

iPhone 4s allegro vs(=) aliexpress(?)

Postprzez busku » 11 maja 2015, o 21:20

Witam. Zauważyłem, że iPhone 4s dostępne na allegro można kupić już w granicach 500 zł z małym ale... Pochodzą na pewno z Chin. Pewnie macie większe doświadczenie więc chciałbym od Was uzyskać kilka opinii co do zakupu w/w telefonu. Na aliexpress można kupić iPhone'a 4s za 130$. Czy te telefony z allegro jak również z aliexpress są idealnie podrobionymi iPhonami? Czy warto kupić taki czy 500 zł to zbyt wiele?
Pozdrawiam :)
busku

Pochwały: 2
Telefon:: Samsung S3

Reklama

Re: iPhone 4s allegro vs(=) aliexpress(?)

Postprzez shayk » 11 maja 2015, o 21:22

Kupujesz na własne ryzyko. Coś może nie działać i wymagać naprawy, iphone są często wadliwe niestety oraz używane. To nie są podrabiane, są takie same jak oryginały tylko używane czy odnawiane. Lepiej zamówić z aliexpress bo w razie problemów możesz otworzyć spór i żądać zwrotu.
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
Pomagam w zakupach z Chin
shayk
VIP

Pochwały: 41
Telefon:: elephone

Postprzez busku » 20 maja 2015, o 19:56

wczytałem się troszeczkę w aukcje na aliexpress, okazało się, że wszystkie sprzedawane tam iPhony są refurbished :/. Znając Polaków, wszystkie wystawiane na allegro iPhony 4s do 550 zł, które rzekomo są NOWE tak na prawdę były używane i jadą z Chin. Do kilku sprzedawców napisałem zapytanie czy sprzedają NOWE telefony tak jak napisali w aukcji, wszystkie odpowiedzi były wymijające... Czy jest w ogóle możliwość dostania nowego iPhone do 550 zł, który przyjdzie do mnie z Chin? Czy tylko na aliexpress można je kupić?
busku

Postprzez shayk » 20 maja 2015, o 20:02

busku napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A czy apple wciąż produkuje 4 letni telefon? Nie? To masz odpowiedź. Skoro nie ma nowych z fabryki, to nie będą sprzedawane nowe. Wszystkie będą używane, czyli refubrished. Jedynie w sklepach w Polsce możesz kupić nowy, ale za takie pieniądze się to bardzo.. nie opłaca.
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
shayk
VIP

Postprzez busku » 20 maja 2015, o 21:11

dlaczego jedynie w Polsce można kupić NOWE, a np. w Chinach już nie?
busku

Postprzez shayk » 20 maja 2015, o 21:15

Możesz kupić w Chinach nowy, ale po takiej samej cenie jak u nas. Po niższej cenie są używane, to nie jest trudne do zrozumienia..
shayk
VIP

Postprzez busku » 20 maja 2015, o 21:17

czyli w Chinach nie dostanę taniej iPhona. Skoro na allegro jak i na aliexpress będę miał to samo, to najlepiej kupić jest na allegro, bo mogę wtedy zwrócić w ciągu 14 dni dla allegrowicza. Wszystko w temacie
busku

Postprzez shayk » 20 maja 2015, o 21:21

Dostaniesz ale używany takie jak na allegro. Jeśli trafisz na oszusta to wątpię czy uwzględni zwrot lub reklamacje. :-D
shayk
VIP

Postprzez Venn » 20 maja 2015, o 21:35

Zwrotu towaru w terminie 14 dni można dokonać na podstawie odstąpienia od umowy zawartej na odległość- reguluje to ustawa o prawach konsumenta (art. 27). Żeby można ją było zastosować transakcja musi mieć miejsce na linii konsument (Ty)- przedsiębiorca (os. fiz. prowadząca DG albo spółka osobowa czy kapitałowa). Jak kupisz coś na Allegro od osoby prywatnej to prawo do zwrotu nie będzie Ci przysługiwać! Sprawdź od kogo zamierzasz kupić, bo może okazać się, że wcale nie będziesz miał prawa do odstąpienia od umowy zawartej poza siedzibą przedsiębiorstwa, jak obecnie zakładasz.
Venn
AKTYWNY

Pochwały: 42
Telefon:: Lenovo K3 note

Postprzez busku » 20 maja 2015, o 22:07

Spokojnie, zwrot towaru mam obcykany:P. Firma, w której pracuję kupiła jakiś czas temu ekspres do kawy przez internet. Ale gdy przyszedł, nie spodobał się szefowi i trzeba było odesłać. Oczywiście firma, od której kupiliśmy ekspres nie chciała nawet o tym słyszeć ponieważ jak pewnie wiesz, nie można zwrócić towaru zakupionego od firmy na firmę, jedynie jest to możliwe, gdy towar będzie zakupiony na osobę prywatną. Przeczytałem chyba wszystkie możliwe paragrafy związane ze zwrotami, reklamacjami, rękojmiami itp., wystosowałem odpowiednie maile i musieli przyjąć z powrotem :)
busku

Postprzez Venn » 20 maja 2015, o 22:12

No i bardzo dobrze;) ale jednak chciałem napisać na wypadek jakbyś się jednak wcześniej tym nie interesował, a może i komuś innemu jeszcze się ta informacja przyda.

W sytuacji Twojej firmy, który zarzut chwycił? Na co się powołaliście? Czy ostatecznie sprzedający wykazali się "gestem dobrej woli" bez konkretnej podstawy prawnej?:P
Venn
AKTYWNY

Pochwały: 42
Telefon:: Lenovo K3 note

Postprzez busku » 20 maja 2015, o 23:16

dobrej woli nie było ani trochę dlatego postanowiłem poczytać trochę paragrafów, ale to było bardzo zawiłe, krótko mówiąc to było kółko z paragrafami
Chcieliśmy zwrócić ekspres (nie miał języka polskiego w menu) np. z tytułu rękojmi ale sklep i na to się ubezpieczał i w regulaminie zaznaczył: "odpowiedzialność z tytułu rękojmi za wady fizyczne towaru jest wyłączona (art. 558 i n Kodeksu Cywilnego);"
Tak brzmi §1 art. 558 kc. Na szczęście jest jeszcze § 2, który mówi: Wyłączenie lub ograniczenie odpowiedzialności z tytułu rękojmi jest bezskuteczne, jeżeli sprzedawca zataił podstępnie wadę przed kupującym. To zawsze można wykorzystać. Dodatkowo jeżeli chodzi o zwrot towaru w ciągu 14 dni na linii firma-firma to nie pamiętam który, ale istnieje paragraf, że przedsiębiorca jest osobą fizyczną, jeżeli zakupiony towar nie jest bezpośrednio związany z działalnością jaką prowadzisz. Czyli jeżeli prowadzisz np. kawiarnię i kupisz ekspres to nie możesz go zwrócić, ale gdy jesteś np fryzjerem to bez problemu :). Musiałbym znaleźć maila, w którym wszystkie paragrafy ująłem, ale nie wiem kiedy teraz będę w biurze. Pozdrawiam :)

Pochwały przyznane za posta: 2
busku

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?