Internet w SciPhone i9300 SIII

Dyskusja na temat telefonów marki SciPhone za wyjątkiem modelu I68 i I9

Postprzez swita » czwartek, 24 stycznia 2013, 15:52

Połączenie z internetem przez Wi-Fi. W katalogu Wireless (ikona), ustawiamy parametry sieci lokalnej WLAN.
Uwaga, to są moje ustawienia, mają charakter poglądowy (instruktażowy).
NASZA SIEĆ-OPCJE-EDYTUJ
1. Connection name
-NETGEAR
2. SSID
-NETGEAR
3.Network type
-Infrastructure
4.Security mode
-WPA/WPA2 PSK
5.Encryption mode
-TKIP
6.Pre-shared key
-Hasło do routera *************
7.TCP/IP settings
-Use DHCP-Tak
9.OPCJE
-Enable WLAN
10.Change priority
-Nasza Sieć - 1
11.OPCJE
-Connect - włączone
Inny objaw połączenia telefonu z routerem będą dwa odznaczenia (ptaszki) na antenie i zasięgu, w zielonych kółkach lub parametry sieci w STATUS-ie WLAN.

Instalujemy przeglądarkę Operę mini 7,1.jar.
Podłączamy telefon do USB komputera, aktywujemy pamięć masową. Mamy dwa dodatkowe dyski.
Jednym jest pamięć telefonu, i ją zostawiamy w spokoju.
Na drugim dysku pamięć zewnętrzna-karta pamięci, tworzymy katalog o nazwie Download. W pamięci telefonu katalog ten istnieje z atrybutem ukryty. Tak prawdę mówiąc tam nie ma pamięci użytkowej, 120kB, u mnie wolne 89kB. Jednak to nie jest żadną przeszkodą dla funkcjonalności telefonu
Następnie ze strony Opery sciągamy do tego katalogu Operę Mini 7.1.jar. Ponieważ ta mi funkcjonuje, innej wersji nie próbowałem.
Odłączamy przewód USB. Wchodzimy do tego katalogu, uruchamiamy plik, który instaluje się (przeglądarka) w katalogu JAVA i z niego ją uruchamiamy. Ponieważ nigdy z internetu w telefonie nie korzystałem, nie mam skali porównawczej co do jakości, więc nie będę się w tym temacie wypowiadał. Raz mi się zawiesił, nie wykonał jednej czynności a ja mu dałem następne polecenie. Mam internet 10-20Mb, co wydaje mi się, jako laikowi, zaletą dla tego telefonu. Obrazków nie wyświetla, nie dociekałem dlaczego. Nawet nie wiem jaka w nim jest pomięć operacyjna
Plik instalacyjny można skasować. Poza tym wszystkie funkcje, jakie są w telefonie, mi działają. Gier nie próbowałem.
Język polski; wydaje mi się że pracownik porzucił pracę w trakcie tłumaczenia. Trzeba mieć nierówno pod sufitem, żeby tak lekceważyć klienta.
Telefon kosztował 40$. Nie można mieć mercedesa kupując syrenkę. W/g mnie w porządku.
Redoc
swita

Reklama

{COUNT_CLICK}

Re: Internet w SciPhone i9300 SIII

Postprzez swita » środa, 19 lutego 2014, 15:17

Kody serwisowe
* # 8375 # (wersja skrócona INFO)
* # 36466553 # Tryb Inżynierski
Można ustawić Audio-max.255 
Redoc
swita