• Reklama

Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Aliexpress , co warto kupić w Chinach, co się opłaca, co ma dobrą jakość i niską cenę? Najlepsze znaleziska, kupony, cebule, promocje. Recenzje zakupów z aliexpress, unboxingi paczek z Chin.
Wszystkie chińskie sklepy.

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez Rafal1435 » 5 gru 2016, o 12:03

Czy A4 ma program żeby można go było puścić i jeździł przy ścianie?
Rafal1435
AKTYWNY
 
Posty: 599
Dołączył(a): 25 lip 2014, o 13:19
Pochwały: 22
Telefon:: Elephone P9000

Reklama

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez kolejarz » 5 gru 2016, o 12:32

Rafal1435 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Wg instrukcji ma :) Mogę sprawdzić wieczorem czy i jak działa w praktyce.
kolejarz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13 sie 2016, o 12:17
Telefon:: OUKITEL

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez jack_ » 5 gru 2016, o 13:24

http://imgur.com/a/TvH0I

Google Translate:
"czyszczenie krawędzi
Umieść robota blisko krawędzi (ściany) i naciśnij przycisk na pilocie, EDGE, aby rozpocząć czyszczenie krawędzi.
Uwaga:
Czyszczenie krawędzi zatrzyma się automatycznie, gdy robota nie wykryła żadnych krawędzi, albo mógł
wciskać CZYSTE zatrzymać czyszczenie krawędzi"
jack_
 
Posty: 26
Dołączył(a): 24 lis 2016, o 09:55
Pochwały: 3
Telefon:: iPhone

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez jack_ » 5 gru 2016, o 13:31

aks napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Się okaże niedługo.
Dibea DHLem z Hong Kongu doleciała do Poznania i raczej będzie bez vat'u.

"Odprawa celna zakończona o POZNAN - POLAND"
"Przesyłka opuściła punkt tranzytowy - POZNAN - POLAND"
DHL się nie odzywał także chyba już po bólu.
jack_
 
Posty: 26
Dołączył(a): 24 lis 2016, o 09:55
Pochwały: 3
Telefon:: iPhone

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez bpack » 5 gru 2016, o 17:18

dotarł do mnie równeiż już XIAOMI Robot


poniżej moje spostrzeżenia z działa jakei wykonał Ilife V7 i XIAOMI


ilife V7
po pierwsze bardzo cichy - faktycznie nie przeszkadza w codziennym życiu
nawet po przełączeniu w aplikacji na więksża moc ssącą na max, róweniż b, cichy

, co do jakosci odkurzania
kafelki, panele świetnie, ma programy do krawędzie, daje radę pod krzesłami
nie ma się do czego przyczepić
oczywiście najlepiej radzi sobie jak się go wrzuci do pokoju i zmkanie drzwi, wtedy po 25-30 minut, pokój wysprzatany

na zwykłe dywany i wykładziny bez problemu wjezdza i daje sobię radę
na wysokie dywany z długim włosem , jak wjedzie to okey, ale zawyczaj ma problem zeby na nie wjechać,
zawiesza się , wisi, siłuje i po kilku kilkunastu sekundach wysofuje , jedzi dgdzie indziej i znów podejmuje kolejną próbę
na dywan z IKEA , o promieniu bodajże 1,20 dośc gruby, wjeżdza za 4-tym 5tym razem dopiero z sukcesem

wuęc przy dużej ilości dywanów polecam szukam czegoś innego

zalety - cichy
daje radę w pomieszczeniach - 20-40 metrów o nieskomplikowanym kształcie

salon z kuchnią 70 metrów, o skomplikowanym kształcie , pośrodku wbudowana toaleta, 2 fotele, 2 kanapy stół 6 krzeseł, ogarniał około 1,5-2 godziny - i mogłoby to wyglądać lepiej , przy randomowym jeżdzeniu , niektóre miejsca omija, lub przejedzie tylko raz , natomaist nie ma się co martwić o krawędzie bo co jakiś czas w automacie objezdza je elegancko, jakby aktywowała mu się ta funkcja z algortymu .

wady :
nie dał rady dywanowi w kolorze czarnym z kolorowymi plamami - powiedział ze nie wjedzie i koniec balu ,

ale ogólnie oceniłbym na 4 w skali 1-5
cenowo na 5+ , bo dałem za niego 140 USD

=============================================
dzis dotarł XIAOMI

jakościowe wykonanie - choć już ILIFE v7 jest b. ładny i dobrze zrobiony - to XIAOMI wygląda jak APPLE przy starej Nokii
widać ze wozruję się na Aplle nie ma co, biały kolor , obłości w przyciskach, slicznei zapakowany, wszystkie eleementy oznaczone, dodatkowo zabezpieczoen karteczkami z instrukcją itp - no no musze przyznać ocena 5+

jeszcze nie jeżdził, ładuję się

jedyną próbę wykonałem na czarnym dywanie i .................... kupa ..... też po chinsku wydukał ze coś tam coś tam zapalił czerowne swiatełko i amen

natomiast na pewno jest głośniejszy i słychać ze to odkurzacz - słychać po prostu zasysane powietrze i wydmuchiwane w robota

============================================
ciekawe czy roomba daje rady na czarnym dywanie

wiem z doswiadczenia ze owijarki stretch automaty po 25 tys złptych tez miewają problemy ze stretchowanie czanrych detali, --- pomaga wymiana czujnika na droższą wersję - (czujnik 1200 pln) ktory dopiero wtedy rozpoznaje dobrze czarny kolor,
bpack
 
Posty: 0
Dołączył(a): 28 lis 2016, o 18:05
Telefon:: samsung note 4

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez marcoos1 » 5 gru 2016, o 17:30

bpack napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Wyjdzie, że się czepiam, ale zapowiadasz porównanie z działania dwóch robotów i jak dochodzisz do drugiego to okazuje się, że jeszcze nie jeździł. Nie mogłeś napisać porównania jutro jak już wypróbujesz działanie Xiaomi?
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Masz toaletę na środku salonu?
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez marx » 5 gru 2016, o 17:43

Zmartwię cię, robot Xiaomi też nie wjeżdża na grube dywany, jest znacznie głośniejszy od Ilife V7, ale sprząta znacznie szybciej i w sposób zaplanowany.
marx
Administrator
 
Posty: 12516
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez bpack » 5 gru 2016, o 18:43

ta toaleta jest poniekąd na srodku salonu :)
salon to kwadrat z wbudowanym kwadratem w którym jest toaleta i de facto dzieli salon na 4 czesci , kuchnie, czesc wypoczynkowa, kominkową i chody na górę

Xiaomi juz trochę pojeżdził - około 1 godziny

na duże dywany daje radę wjechać lepiej niż ilife v7 - wynika to pewnie z faktu mocniejszych silników, bo kólka ma tej samej wielkości

sprząta lepiej - tzn . na pewno dokładniej dziekiw iększej sile ssania, co ma znaczenie na dwynaie, bo na kafelkach, panaelach, nie robi to pewnie róźnicy

ale puszczony na dwyanie po ilife - zebrał jeszcze trochę rzeczy , jakby z głębi dywanu
szczotkę ma też jakby umieszczoną trochę niżej tj jakby sprężynującą w stronę dywanu i pewenie daltego wygrzebuje więcej

planowanie jest swietne objechał czesc kuchenna i jadalną - po czym dokładnie wysprzątał
w aplikacji mozna podejrzeć ktorędy jechał
widac tez równeiż miejsca które zrejestrował a jeszcze wnich nie był
podlicza tez minuty działania, ilość m2 które przejechał

aplikacja po chińsku tragedia, na pewno ma więcej funkcji, ale na razie cięzko ogarnąć te podstawowe
trochę ma słaby zasięg wifi - bo czasem gubi zasięg, ale gdy go odnajdzie to mapka przejazdu w palikacji jest już zaktualizowana i widać co objechał

na pewno jest dużo głośniejszy

czy lepszy ?

róweniż i to dużo lepszy bo planuje sprzątanie i mapuje pomieszczenie
dla małych pomieszczeń moze to nie miec znaczenia
ale dla większych już daje to dużą różnicę

czy jest lepszy o te 200 USD (zapałaciłęm ca 340 vs 140)
tego nei wiem to już kazdy musi ocenić po swojemu

wady z zalety podam za 2-3 dni jak torche pojeżdzą obydwa jeszcze
jeden ma górę, 3 pokoje, kazdy będie jezdził z osobna
xiaomi ma dół do zrobienia


nie czepaiajcie się , nie zpaowiadałem zadnej recenzji :)
pisze swoje spostrzeżenia , raczej tak na gorąco i to moje spostrzezenia
kazdy ma prawo do swojego zdania - jak coś pytajcie
ja uwazam ze jest lepszy xiaomi > Ilife v7, kwestia o ile lepszy ...
bpack
 
Posty: 0
Dołączył(a): 28 lis 2016, o 18:05
Telefon:: samsung note 4

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez Rafal1435 » 6 gru 2016, o 07:36

To że xiaomi jest lepszy to było wiadome od początku i tu Ameryki nie odkryłes, ciągle rozchodzi się o to czy jest sens odkładania do niego 900zl...
Rafal1435
AKTYWNY
 
Posty: 599
Dołączył(a): 25 lip 2014, o 13:19
Pochwały: 22
Telefon:: Elephone P9000

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez bpack » 6 gru 2016, o 08:11

moim zdanie warto ..... ale


jesli ktos szuka odkurzacz do mieszkania, lub malego domu
do pomieszczen ktore będa odkurzane osobno jako 20-40 metrów
to ilife v7 wystarczy, choć jelsi są tam dywany to chyba A4 byłby lepszy , jesli panelel kafelki to v7

jesli natomiast ktos liczy ze Ilife v7 objedzie duze pomieszczenie, ktore nie jest kwadratowe, prostokątne, ma dużo mebli , węzszych przejść do jakby kolejnych stref tego samego pomieszczenia - to takie randomowe jezdzenie sprawdz się słabo

i wtydy warto dołożyć 200 usd aby byc zadowolonym

w koncu zalezy nam na automatyzacji , po to się kupuje odkurzacz automatyczny,

testy w youtube sa zazwyczaj w pomieszczeniach, gdzi emeble sa ulokowane po brzegach pomieszczenia i pośrodku wolna przestrzeń do testów, - nie odzwierciedla to chyba do końca wszsytkich typów pokojów

dlatego tez Ilife wylądował na górnym poziomie, gdzie są 3 większe pokoje i hall, i objedzie je sobie po kolei , przy ręcznym przestawieniu po 30 minutach kazdy pokój , przy zamkniętych drzwiach
natomiast xiaomi jezdzi na dole , gdzie sobie zmapuje kształt pomieszczenia i dotrze tam gdzie trzeba w krotszym czasie

dla mnie takie roziwazanie jest idealne,
choć do ideału , to jeszcze muszę sprzedać tego Ilie v7 i zakupić w jego meijsce A4
oraz zmienić dywan , ktory i tak miał być zmieniany u córki, bo jest czarny w kolorowe plamy - i zaden z obu odkurzaczy nie chce do niego podejść - ma ktoś takie doświadczenie z roombą ?

w kwestii wysokości robotów - to Ilife jest ciut niższy , choć na szczęści u mnie oba dają radę wjechać pod meble i kanapy ...

więc moim zdaniem warto dopłacić
nie oceniał bym samej ceny urządzenia ale stosunek ceny do tego co oferuje i tego jakiego poziomu automatyzacji oczekujesz
bpack
 
Posty: 0
Dołączył(a): 28 lis 2016, o 18:05
Telefon:: samsung note 4

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez areq1987 » 6 gru 2016, o 09:39

Do mniejszego metrażu ilife wystarcza a 350usd plus wysyłka 60usd na gearbest plus VAT Xiaomi wychodzi sporo więcej niż można kupić w pl neato z taką samą technologia tylko jeszcze gwarancja 24mce w pl.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
areq1987
VIP
 
Posty: 820
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 23:44
Lokalizacja: mielec
Pochwały: 6
Telefon:: Xiaomi MI5 64GB
ROM: 7.1.2 AOSP

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez bpack » 6 gru 2016, o 10:06

zgadza się -- do mniejszych pomieszczeń wystarczy Ilife v7 lub A4

ale zapłaciłem mniej ni podajesz
bo 369 USD z pakietem czesci zapasowych , bo cena standard była bodajze 345 usd (czesci to turboszczotka, dwie zmiatarki, dwa filtry dodatkowo)

cena zawierała wysyłkę DHL-em, doszedł w 7 dni roboczych

dopłąciłem Vat-u 115 pln
vat naliczają od wartości 40 USD plus koszty przesyłki według YATA czyliw sumie od 110 USD , ja po prostu dałem znac w agencji ze idzie do mnei odkurzacz i tyle , ...

w sumie 1646 pln
a za Ilife v7 - ca. 580 pln , bo szedł z UK z przesyłką za 2 usd
bpack
 
Posty: 0
Dołączył(a): 28 lis 2016, o 18:05
Telefon:: samsung note 4

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AliExpress - znaleziska, promocje, opinie i dyskusje co warto kupić



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

  • Reklama
cron