• Reklama

Instrukcja wymiany wyświetlacza Meiuz MX4

Instrukcja wymiany wyświetlacza Meiuz MX4

Postprzez trolol » poniedziałek, 30 marca 2015, 17:20

Witam!
Perypetie z moim telefonem opisywałem w temacie saomczynne-pekniecie-wyswietlacza-mx4-t16292.html
Czekam aż przyjdzie do mnie wyświetlacz i poszukuję instrukcji wymiany.
Znalazłem tylko samo rozebranie telefonu (ale bez wyświetlacza)
http://www.myfixguide.com/manual/meizu- ... -teardown/
https://www.youtube.com/watch?v=ng3HU9k0Pww

Jak na razie wujek google milczy na temat instrukcji wymiany wyświetlacza.
Może jest tutaj ktoś bardziej biegły albo pracuje w serwisie i posiada takową instrukcję?
trolol

Pochwały: 2

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Instrukcja wymiany wyświetlacza Meiuz MX4

Postprzez katoda » poniedziałek, 30 marca 2015, 20:30

Ile dales za lcd jesli mozna wiedziec? Na ali kupiles?
katoda

Postprzez trolol » poniedziałek, 30 marca 2015, 21:35

Tak na ali 68$
trolol

Postprzez justkozi » środa, 8 kwietnia 2015, 17:57

https://www.youtube.com/watch?v=hyT1XhpSwvU

Mam nadzieję ze jakoś pomogłem ;)
justkozi

Postprzez trolol » środa, 8 kwietnia 2015, 18:10

Pomogłeś mega bo jakimś wspaniałym zrządzeniem losu parę minut temu rozebrałem ten telefon na części i z przykrością stwierdziłem, że nie ma więcej śrubek do odkręcenia więc trzeba będzie odklejać. Ale dzięki Tobie się upewniłem
Pogrzałem go suszarką parę minut ale nic to nie dało.
Teraz siedzi w piekarniku ustawionym na 80 stopni i będę go sprawdzał co parę minut i dam znać na forum jak się udała naprawa...
Dzięki!
trolol

Postprzez trolol » środa, 8 kwietnia 2015, 22:42

INSTRUKCJA

Sorry za post od postem ale jest to moje podsumowanie tematu wymiany wyświetlacza i chciałem by był to osobny post nie mieszający się z poprzednim.
Wyświetlacz kupiłem dokładnie tutaj:
http://www.aliexpress.com/snapshot/6555 ... 5079409036
i mogę polecić tego sprzedającego bo wszystko działa ok.
Wyświetlacz jest klejony więc zaoszczędzimy sobie sporo roboty i wyświetlacz będzie się trzymał lepiej niż bo własnej wymianie gdy kupimy wyświetlacz razem z częścią frontowej obudowy takie jak na tej aukcji:
http://www.aliexpress.com/item/Black-LC ... 96490.html
Różnica cenowa nie jest spora a czeka nas tylko demontaż podzespołów, który wierzcie mi nie jest taki trudny. Robiłem to na spokojnie pierwszy raz i wszystko było ok. Taśmy i wtyki są tak poukładane, że nie da się ani niczego pominąć ani zamontować inaczej. Miałem tylko niewielki problem z modułem na dole telefonu (którego w sumie nie musiałem demontować) bo są tam najmniejsze śrubki razem z podkładkami i lepiły mi się strasznie do śrubokręta. Uważać trzeba też na przycisk zasilania bo trzyma go taka specyficzna zapadka, którą jak źle założymy to przycisk nam wypadnie.
Nagrywałem całość i nie będę powielał bardzo dobrej instrukcji, którą zamieściłem w pierwszym poście dodałem tylko z grubsza, że da się wymienić ten wyświetlacz choć przy wymianie go uszkodziłem (nie zależało mi i tak do wyrzucenia był). Wyświetlacz trzyma się na cieniutkim paseczku jakiegoś kleju albo taśmy, która jest na całym obwodzie wyświetlacza. Do montażu użyłem cieniutkiej taśmy dwustronnej w kilku miejscach oraz niewielkiej ilości kleju na gorąco jak zauważyłem, że w lewym górnym rogu wyświetlacz nie trzyma się dobrze.
Pierwszy raz wymieniałem wyświetlacz bazując na wiedzy dostępnej w internecie. Wszystko działa więc nie było tak źle ale świadomy jestem, że było to przeprowadzone amatorsko dlatego to, co tutaj napisałem traktujcie jako jakiś wstęp do poszukiwań a nie poradnik. Bo pewnie popełniłem jakieś tam błędy, które są niezgodne ze sztuką.
Jak macie jakieś pytania to zapraszam tutaj w temacie.
Filmik:

Pochwały przyznane za posta: 2
trolol

Postprzez trolol » niedziela, 12 kwietnia 2015, 22:15

Fotka z etapu gdy wyświetlacz był oddzielony od obudowy, widać gdzie jest klejenie.
Dodaję bo może się to komuś przydać.

Obrazek

Wyświetlacz oryginalnie trzyma się na tych 6 podłużnych paskach taśmy oraz na taśmie po całym obwodzie na styku ramki wyświetlacza i obudowy.

Chciałem dodać zdjęcie bezpośrednio na forum ale:

Przekroczono maksymalną przestrzeń na dysku zajmowaną przez załączniki.

Dodam, że zdjęcie miało nieco ponad 200 kb :-|
Nie wiem o co chodzi? Aż tak jest ograniczone miejsce na załączniki?
trolol

Powrót do Pomoc techniczna