• Reklama

iNew L3 - recenzja

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

iNew L3 - recenzja

Postprzez Trojanek » piątek, 6 listopada 2015, 19:04

Recenzja iNew L3

iNew to chińska firma, która w szczególności jest znana z modelu V3, który był kiedyś bardzo popularny. iNew L3 to nowy model tego producenta. Jego koszt to 150$. Model jest mało popularny, wysyp wielu marek przyćmił ten model.

W pudełku oprócz telefonu znajdziemy etui na tył z tworzywa sztucznego, folię dodatkową na przedni ekran (standardowo folia już jest przyklejona na przód i tył), ładowarkę, kabel, słuchawki jakieś instrukcje i klucz do karty sim.
ObrazekObrazek

BUDOWA

iNew L3 przypomina mi Sony Xperia Z1, również pokryty jest z obu stron szkłem gorilla glass i ma metalową ramkę. iNew prezentuje się naprawdę elegancko i jak telefon z wysokiej półki. Użyte materiały, dbałość o szczegóły. Boczna ramka ze szczotkowanego aluminium+wypolerowanego robi robotę.

Z przodu znajdziemy diodę powiadomień, przedni aparat, głośnik i trzy przyciski funkcyjne, które są podświetlane. Z tyłu jest głośnik, aparat i dioda led. Po lewej stronie znajduje się gniazdo kart sim oraz przyciski głośności, za to po prawej stronie jest jedynie przycisk do włączania telefonu. Na górze znajduje się dioda IR oraz wejście słuchawkowe 3,5mm, a na dole wejście microUSB do ładowania telefonu.
ObrazekObrazekObrazek
Specyfikacja:
CPU: MTK6735 64 bit Quad Core
GPU: Mali-T720
RAM: 2GB
ROM: 16GB
Band:
4G: FDD-LTE 800/900/1800/2100/2600MHz (band20,band3,band1,band7,band8)
3G: WCDMA 900/2100MHz (band8,band1)
2G: GSM 850/900/1800/1900MHz (band5,band8,band3,band2)
Sim Card: Dual SIM Card Dual Standby
Wyświetlacz: IPS OGS 5 cali
Rozdzielczość: 1280 * 720
Kamera przednia: IMX214 13mpx f2.0
Kamera tylna: OV 5mpx f2.2
Bateria: 2150mAh
Rozmiar: 144*71.8*7.1mm

Ekran:

Rozdzielczość 1280x720 w 5calowym telefonie w zupełności wystarcza. Wyświetlacz w technologii IPS, więc kąty widzenia doskonałe. Odzwierciedlenie kolorów również dobre, tutaj nie ma czego się doczepić.
Obrazek

Aparaty:

Tylny aparat to podobno Sony IMX214 13MP, a przedni OV 5MP.
Zdjęcia wychodzą dobrze zarówno z przedniego jak i tylnego aparatu. Jedynie nagrywanie filmów coś szwankuję bo jest taki zamglony obraz, przetestuję inne aplikacje i aktualizuję tutaj.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

WIFI, Zasięg itp.

Wifi działa dobrze, mam taki sam zasięg jak na poprzednim telefonie. 4G w telefonie też łapie, chociaż prędkość internetu strasznie słaba. Możliwe że to przez operatora (mam Play na kartę).
Obrazek

System.

iNew posiada Androida w wersji 5.0 z motywem od iNew. Telefon chodzi szybko, nic się nie zacina. L3 posiada 16GB wbudowanej pamięci, bez możliwości rozszerzenia poprzez kartę microSD. Może to być za mało pamięci dla niektórych osób, zwłaszcza że producent nie oferuje tego modelu z większą ilością pamięci. Telefon bez zbędnych chińskich aplikacji. Miał zainstalowane tylko aplikację iNew do kodów QR, jakaś aplikacja mediateka i jeszcze coś.
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

GPS

Działa bez problemu, fixa złapał w 10 sekund za pierwszym razem. Przejechałem krótką trasę i też nie gubił zasięgu.
Obrazek
Obrazek

BATERIA

2150 mAh trochę boli, więc bez powerbanka się nie obejdzie. Telefon ładuję się prądem 1,5A, więc naładowanie do pełna zajmuje 1,5 godziny.

MINUSY:
-Mała bateria
-Wbudowana bateria
-Trochę za mały przycisk włączania
-Port microUSB na dole, wolałbym na górze
-Brak możliwości zastosowania karty microSD

PLUSY:
-Dioda IR
-Dobre aparaty w tej cenie
-Dioda powiadomień
-Wykonanie
Trojanek
AKTYWNY

Pochwały: 7

Reklama

en.001phone.cn=

Re: iNew L3 - recenzja

Postprzez Trojanek » niedziela, 15 listopada 2015, 18:34

Nie mogę edytować, więc tylko dopiszę że aparat to na pewno nie jest IMX214 od Sonego. Zdjęcia wychodzą znacznie słabsze do tego czasem ma problemy ze złapaniem ostrości po bokach. Przesłona aparatu to f2.8, a nie reklamowane f2.0

Jak widać w nocy, w niektórych miejscach jest dobra ostrość, a zaraz obok takie jakby rozmazane plamy.
ObrazekObrazek

Tutaj wieczorem przy jednej żarówce, jak widać mocne ziarno.
Obrazek

Dobrze, że telefon kupiłem poniżej 100$, bo za taką cenę normalną (150$) można znaleźć lepsze telefony. Tutaj jednak ten oszukany aparat i mała bateria trochę dyskwalifikują go w tej półce cenowej.
Trojanek
AKTYWNY

Pochwały: 7

Postprzez marx » poniedziałek, 16 listopada 2015, 11:33

Gdzie go kupiłeś a 100$ ?
marx
Administrator

Pochwały: 193

Postprzez Trojanek » wtorek, 17 listopada 2015, 20:03

Flash sale na coolicool, był za 85 dolców