• Reklama

iNew i2000 recenzja

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

iNew i2000 recenzja

Postprzez szaron » wtorek, 25 czerwca 2013, 16:51

Inew i2000 – recenzja

iNew i2000 to mój pierwszy „chińczyk”. Zależało mi na dobrej wydajności, mocnej baterii i dużym ekranie. Przejrzałam setki ofert, brałam pod uwagę kilka modeli. Za i2000 przemówiła głównie możliwość odbioru osobistego.
Po niespełna miesiącu zabawy dzielę się moimi przemyśleniami dot. tego fajnego sprzętu.

Specyfikacja
5.7 inch HD Capacitive screen, 1280 x 720 pixels
MTK6589 Quad core cpu , Cortex A9 1.2GHz
1G RAM +8G ROM
8.0MP back camera and 3.2MP front camera , support 720p HD record
Android 4.2 OS
Networking: 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz 3G: WCDMA 850/2100MHz
Dual SIM Card Dual Standby

Zestaw
Standardowe pudełko mieści oprócz phabletu kabel usb, ładowarkę, słuchawki dokanałowe, dodatkową klapkę z etui, folię na ekran, skróconą instrukcję po angielsku oraz 2 baterie po 2600 mAh każda. Klasyczny zestaw, w moim przypadku wszystko (poza baterią oczywiście) w kolorze białym.

Budowa
Phablet jest duży i ciężki, ale taka jest cena wielkiego ekranu. Niemniej jednak myślę, że wagę wynoszącą 215g można było nieco zredukować, nawet przy tych wymiarach. Z przodu nad ekranem znajduje się głośnik do rozmów oraz oczko przedniej kamery, czujnik światła i odległości. Pod ekranem mamy 4 przyciski dotykowe: menu, home, search i back. Na dolnej krawędzi znajduje się mikrofon i gniazdo micro usb, na prawej power i volume, zaś na górnej wejście słuchawkowe. Sensowne rozmieszczenie przycisków ułatwia ogarnięcie tego sporego sprzętu. Z tyłu znajdziemy oczko kamery, głośnik, flash oraz napis iNew.

I2000 jest oczywiście plastikowy, ale po miesiącu użytkowania nie ma na nim większych śladów, brudzi się jedynie ta klapeczka chroniąca ekran. Spasowanie jest takie sobie: phablet trochę skrzypi po dociśnięciu.

Ekran
Jeśli ktoś wykorzystuje smartphone do internetu i oglądania filmów będzie zachwycony i2000. Wyświetlacz o przekątnej 5,7 cala oraz rozdzielczości HD posiada świetną jasność i ładne soczyste kolory. Również kontrast i kąty widzenia są na bardzo dobrym poziomie. To pierwszy wyświetlacz, z którym nie mam problemów przy słonecznej pogodzie.

System i wydajność
Zainstalowany Android 4.2.1 bez żadnych nakładek. Ja doinstalowałam Nova Launcher. Wrzuconych kilka chińskich apek, typu pogoda 3d. Niestety na ten moment nie ma żadnych custom romów do tego modelu.
Sprzęt działa bardzo płynnie, o wiele płynniej niż Xperia S, która miałam wcześniej. Stabilność niemalże perfekcyjna. Filmy 1080p chodzą bezproblemowo. W zaawansowane gry nie gram, ale te popularne śmigają.

Komunikacja
Zasięg (Play) zarówno 2g jak i 3g bardzo dobry. Rozmowy są czyste, nie przerywa. Przesył danych na świetnym poziomie, wifi łapie szybko i trzyma stabilnie mocny sygnał. Niestety telefon nie obsługuje aero2.

Nawigacja
Jak większość chińskich urządzeń, i2000 średnio się sprawdza w tej roli. Fixa łapie długo, nawet do kilku minut i często go gubi. Ponoć to wina mtk6589 i jest na to jakiś sposób, ale ja się w to nie bawiłam, bo nie korzystam z gps.

Multimedia
iNew i2000 nie jest smartphonem multimedialnym. Zdjęcia robi niezłe, ale do Xperii S trochę mu brakuje. Ustawiania są bardziej rozbudowane niż w gołym jb 4.2 i coś sensownego da się uzyskać. Niezłe kolory, dobrze działający autofocus, wbudowane efekty to zdecydowane plusy. Jest też tryb HDR, ale dość słaby.
I2000 nie został też stworzony do odtwarzania muzyki. Na stockowym playerze i dołączonych słuchawkach dźwięk jest fatalny. Po zainstalowaniu Powerampa i wpięciu markowych słuchawek jest nieźle, ale jak dla mnie niewystarczająco. Niestety mody typu viper4android chociaż działają na tym sprzęcie, to nie dają dobrego efektu.

Internet
I tu i2000 sprawdza się znakomicie. Świetny ekran, wygodna, duża klawiatura i szybkość działania sprawiają, że buszowanie po necie jest naprawdę komfortowe. Żadnych przycinek, lagów, po prostu miodzio.

Bateria
Jak już pisałam, i2000 posiada 2 baterie po 2600 mAh. Jak na sprzęt z tak dużym ekranem, zarządzanie energią stoi na dobrym poziomie. Przy intensywnym użytkowaniu phablet wytrzymuje ponad dobę. Jeśli nie szalejemy z filmami i grami, można go nie podłączać do prądu przez 4 dni.

Podsumowanie
Plusy:
wyświetlacz
bateria
wygodne, dobrze rozmieszczone przyciski
szybkość i stabilność działania
zasięg 2g, 3g i wifi

Minusy:
gps
średnia jakość dźwięku
waga i wymiary
brak custom romów

Jeśli ktoś jest zainteresowany tym modelem, to proszę pytać o szczegóły.
szaron

Pochwały: 3

Reklama

Postprzez czamarek4 » środa, 26 czerwca 2013, 13:41

fajna recenzja, przydały by sie jeszcze fotki telefonu i zdjęcia nim zrobione.
czamarek4

Pochwały: 2

Postprzez jagdaw » czwartek, 27 czerwca 2013, 22:27

Co do GPS - włącz sobie A-GPS, wówczas łapie więcej satelit - nie wiem jaki A-GPS ma związek z satelitami, ale u mnie pomogło. Zrób test programem GPS Test przed i po to zobaczysz.
jagdaw

Postprzez szaron » sobota, 29 czerwca 2013, 13:04

Dodaję zdjęcia phabletu oraz 2 zrobione nim fotki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Co do gps i satelit: bawiłam się a-gps i jest ciut lepiej, ale w porównianiu do Xperii S (która ma także glonass) słabo.
szaron

Pochwały: 3

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin