• Reklama

Igogo.es Oszuści pomocy

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Igogo.es Oszuści pomocy

Postprzez hew » 14 mar 2016, o 02:17

Witam.

Kupiłem słuchawke z Igogo.es za 150 euro.
Czekałem 2,5 miesiąca na dostarczenie.
Dostałem infomracje, że przesyłka nie przyjdzie do mnie i mogą mi zwrócic 50 euro.
W całym tym procesie podali mi kiedyś tylko numer przesyłi ale nie bezpośredni tylko całgeo kontera taką informacje uzyskałem w Bpost
BLVS1376360000385991
http://new.17track.net/en/track?nums=BL ... 85991&fc=0
Jak mam dochodzić swojego ?
Czy sprzedawca nie musi mi podać bezpośredniego numeru przesyłki.
Ja też mogę brać od ludzi pieniądze podawać jakiś numer kontenera i mówić, że tam jest ich telefon a potem mówić, że jest mi przykro i mogę oddać im 1/3 tego co mi zapłacili. Idealny interes
Proszę pomóżcie, dzięki
hew

Reklama

Re: Igogo.es Oszuści pomocy

Postprzez Sebastian1988 » 14 mar 2016, o 04:30

Czym placiles

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
Sebastian1988

Pochwały: 1

Postprzez fake4r » 14 mar 2016, o 06:51

Jak płaciłeś przez paypal to otwieraj spór. Jeśli bezpośrednio kartą to jest taka opcja jak chargeback.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka
fake4r
VIP

Pochwały: 202

Postprzez Setral » 14 mar 2016, o 06:56

A po polsku obciążenie zwrotne.
Czym prędzej zrób jak radzą dobrze wyżej.
Setral
AKTYWNY

Pochwały: 17

Postprzez hew » 14 mar 2016, o 17:23

Płaciłem kartą kontem walutowym w T-Mobile.
Wydaję mi się, że to po 60 dniach nie można nic zrobić ale zadzwonię do banku.
Dzięki.

Czekam na inne propozycję i odradzam kupowania w Igogo.es

Pozdrawiam
hew

Postprzez fake4r » 14 mar 2016, o 17:29

Innych opcji nie masz. Chargeback czyli obciążenie zwrotne, tylko to Cię ratuje w tej sytuacji.
fake4r
VIP

Postprzez hew » 14 mar 2016, o 17:56

Nie mam z tym doświadczenia zrobiłem jak mówiliście.
Wypełniam dokumenty przesłane przez bank w ramach reklamacji i do 60 dni mają mi dać odpowiedz.
Zastanawiałem się jeszcze nad Europejskim Centrum Konsumenckim napisałem do nich czekam na odpowiedź.
http://konsument.gov.pl/
To teoretycznie strona Igogo.es więc może się łapie pod to.
Jak ktoś kiedyś składał u nich reklamacje i mam jakieś z tym doświadczenie wdzięczny będę za podzielenie się ze mną swoimi uwagami i doświadczeniem.

Dziękuję wszystkim za dotychczasową pomoc.

Pozdrawiam :)
hew

Postprzez fake4r » 14 mar 2016, o 17:57

Okej daj znać jeśli się czegoś dowiesz, no i fajnie jakbyś napisał jak sprawa się zakończy.
fake4r
VIP

Postprzez snajp » 14 mar 2016, o 18:06

Może by w faq dać info jakimś oczojebnym kolorem żeby płacić kartą tylko w sprawdzonych sklepach. Reszta tylko Paypal. Z tego co widzę coraz więcej słychać o oszustach. Wiem że każdy ma swój rozum, ale może chociaż kilka osób zanim wyśle hajs w świat zastanowi się dwa razy, i nie da się oszukać. I żeby nie było sam czekam na zwrot od Paypala z mobilehike :)
snajp
AKTYWNY

Pochwały: 24

Postprzez existe » 14 mar 2016, o 22:07

snajp napisał(a):Może by w faq dać info jakimś oczojebnym kolorem żeby płacić kartą tylko w sprawdzonych sklepach.

nawet jak napiszesz rozowym kolorem, to nie ma to znaczenia, bo jak jest szansa zaoszczedzic 1 dolca, to kazda nowa strona jest moja :-))
a potem ze sto watkow w tym temacie
tu tylko rozsadek i czytanie opinii o sklepie ma znaczenie, a i to nie zawsze
za to zawsze ktos gdzies bedzie oszukany - nowe metody i sposoby, albo stare ....
existe
existe
VIP

Pochwały: 50

Postprzez leoxxx » 15 mar 2016, o 18:20

Tyle, że to firma z HongKongu.
Porównanie zdjęć smartfonów: http://fotosmartfon.blogspot.com/
leoxxx
AKTYWNY

Pochwały: 26

Postprzez hew » 17 mar 2016, o 10:45

Dla zainteresowanych info z Europejskiego Centrum Konsumenckiego, im też dostarczyłem dokumenty o które prosili.
Dam znać jak cała spraw się zakończy.

Szanowny Panie,

do Europejskiego Centrum Konsumenckiego wpłynęła Pańska skarga w przedmiocie zakupu dokonanego za pośrednictwem strony igogo.es. Sprawa została zarejestrowana pod podaną wyżej sygnaturą.

Europejskie Centrum Konsumenckie udziela pomocy w sprawach o charakterze transgranicznym, zatem gdy konsument zamieszkały na terenie Polski zawarł umowę z przedsiębiorcą zarejestrowanym poza Polską, ale na terenie Unii Europejskiej, Norwegii lub Islandii. Sieć ECC-net pomaga w polubownym rozwiązywaniu sporów z zagranicznym przedsiębiorcą.

Z regulaminu sprzedawcy wynika, iż podmiotem odpowiedzialnym za zrealizowanie umowy jest podmiot zarejestrowany w Chinach. ECK Polska nie posiada kompetencji w przypadku sporów z azjatyckimi przedsiębiorcami. Jednakże, z uwagi na fakt, iż zapis regulaminu wskazuje, iż w przypadku umów dokonywanych na terenie Unii Europejskiej stroną umowy jest podmiot brytyjski – Global Egrow Limited, sieć ECC-net może podjąć działania w przedmiotowej sprawie. Dokument potwierdzający zawarcie umowy powinien wyraźnie wskazywać na dane europejskiego podmiotu gdyż pozwoli to podjąć działania w ramach sieci Europejskich Centrów Konsumenckich.

Zgodnie z europejskimi przepisami, w przypadku nieotrzymania towaru w ciągu 30 dni (chyba, że umowa przewidywała inny czas dostawy) ma Pan prawo odstąpić od umowy oraz domagać się zwrotu poniesionych kosztów.

W celu podjęcia działań proszę o przesłanie kopii następującej dokumentacji:

Dowód zawarcia umowy (np. potwierdzenie złożenia zamówienia)
Dowód zapłaty za towar (np. kopia przelewu)
Kopia pełnej korespondencji z przedsiębiorcą

Dokumenty zapisane w formacie PDF proszę o przesłanie na mój adres mailowy. Proszę również o określenie Pańskich roszczeń w treści wiadomości.

W razie pytań bądź wątpliwości proszę o kontakt. Zachęcam do posługiwania się powyższą sygnaturą w kontaktach z ECK, co znacznie ułatwi identyfikację sprawy.
hew

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI