• Reklama

Ibuygou EU Warehouse

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Ibuygou EU Warehouse

Postprzez Habana » poniedziałek, 31 sierpnia 2015, 23:48

Witam,
zastanawiałem się nad zamówieniem telefonu stąd :
https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-redmi- ... -6993.html

Opcja wysyłki EU warehouse, gość na forum napisał(polak, prywatnie):
"
Cześć,

Te ceny masz podane bez VATu. Jeśli chodzi o ten konkretny model na IBuygou masz dwie opcje:

1. Europejski magazyn - zwolniony z VAT lecz przesyłka wynosi 43$

2. Magazyn z Chin - Tutaj twoje szanse wynoszą 50% na VAT lecz możesz za 5% ceny telefonu (9,85$) kupić gwarancje braku VAT. Nawet jeśli będziesz musiał za niego zapłacić to wystarczy, że wyślesz do Ibuygou wezwanie do zapłaty jakie otrzymałeś od celników i otrzymasz zwrot tychże pieniędzy.

Pozdrawiam :)
"

ale po rozmowie z pracownikami portalu wynika:
"
Welcome to shopping on Ibuygou.com.

EU DIRECT no tax.
$196.99 not include tax. If you only buy redmi note 2 it will cost 239.99 by EU DIRECT (phone:$196.99,freight $43).If ship from China by DHL ( freight:$17 not including $2 insurance).
"

a później dostałem jeszcze taką wiadomość, nie wiedzieć czemu:
"
Thank you for your email.
Yes, ship from EU warehouse to Slovakia, it won't have customs tax.
If ship from China, maybe you need to pay the tax when it pass your customs.
I'm so sorry our Import Duty insurance don't cover to Slovakia, sincerely hope you can understand.
Wish you have a nice weekend :)
"

Pytałem się o wysyłkę do Polski, chciałem wiedzieć jak to jest z VAT'em, czy cena na Ibuygou zawiera już podatek gdy wybiera się wysyłkę z EU warehouse. Czy kiedy wybiera się DHL, płaci się 80 złotych dodatkowo za dostarczenie?
W sumie to sam nie wiem co myśleć

FAQ z forum:
"
P: A co jeśli zamawiam towar od chińskiego sprzedawcy, ale z wysyłką z europejskiego magazynu?
O: Cena takiego towaru już zawiera podatek VAT, nie zapłacisz go więc po raz drugi.
"

Więc nie wiem co myśleć bo tekst z FAQ jest sprzeczny z tym co pisał ten gościu, a tekst gościa sprzeczny z FAQ z forum i z tym co piszę konsultant Ibuygou...

Pyatania:
Czy ceny na Ibuygou są z VAT? Czy są zarejestrowani do VAT EU? I mogą zawrzeć transakcję typu WNT? Czy płaci się dodatkowe pieniądze DHL?
Habana

Reklama

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI