• Reklama

Hybryda 8" z Windą, HDMI i chętnie GPS.

Nie wiesz jaki tablet kupić, jaki tablet wybrać ?
Tu uzyskasz pomoc w wyborze odpowiedniego dla Ciebie tablatu.

Hybryda 8" z Windą, HDMI i chętnie GPS.

Postprzez Wdhiz » niedziela, 24 lipca 2016, 04:56

Cena (bez VAT): 400 - 1000 zł
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 8" plus hdmi 1920x1200
System: Win (najchętniej 8-8,1)
RAM/ROM/Procesor: przynajmniej 2GB reszta efektywna
3G/Karta SD: 3G niekoniecznie, karta tak
Preferowane marki: brak
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): dowolnie
Wymagania (parametry, funkcje):
Opis:
Mam w tej chwili tablet Alcatel Sego 1/8 GB. Szukam hybrydy 8" z Windą. Naczytałem się o Lenovo Miix 2 8 http://kingoftweaks.blogspot.com/2014/03/make-lenovo-miix-2-8-windows-81-tablet.html i spodobała mi się taka idea - mały, przenośny komputerek z możliwością podpięcia dużego monitora i klawiatury.
Idealny zestaw powinien:
1. pozwalać na pracę z monitorem 24" (1920x1200), 19 (1280x1024), zewnętrzną dużą klawiaturą i myszką.
2. mieć wydajność pozwalającą na prostą obróbkę zdjęć (dawno temu używałem C2Duo 2,33 z 2GB ramu i gdyby wydajność była zbliżona to byłoby cudownie).
3. pozwalać na ładowanie aku w trakcie pracy stacjonarnej.
Plusem byłby:
1. GPS
2. możliwość emulacji Androida i odpalenie nawigacji turystycznej - Osmanda oraz Yanosika.

Widać dwa obszary użytkowe:
1. praca i zabawa - proste programy graficzne, przeglądanie netu/poczty/oglądanie filmów pod Windą (Android mnie drażni).
2. podróże - emulacja Androida i Yanosik z Osmandem.

Najchętniej kupiłbym coś w stylu Ondy v820/ Teclast X80 Pro ale niestety, z jakiegoś powodu, dualbooty nie mają GPS. Musiałbym zrezygnować z Yanosika i zadowolić się ew. emulacją i Osmandem.
Z ciekawostek znalazłem LENOVO THINKPAD 8 (4GB/128SSD/GPS) za 1050 zł na Allegro. Drogo. Trochę boję się zabierać ze sobą na wyjazdy lekko off-raodowe sprzętu za tyle kasy.
Inną opcją jest rozdzielenie funkcji - używanie w podróży tabletu Alcatela i kupienie do pracy i zabawy laptopa typu Lenovo X200-220.

Jeszcze pytanie - rozdzielczość tabletów jest stała? Po podłączeniu do monitora np. Ondy v820 tablet poda swoje 1280x800? Czy magicznie podniesie rozdzielczość do 1920x1200?

Prośba o rady.
Wdhiz
AKTYWNY

Reklama

Powrót do Jaki tablet kupić ?