• Reklama

Hurtowy import z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Hurtowy import z Chin

Postprzez kmodel99 » niedziela, 15 maja 2016, 14:24

Chciałbym sprowadzać przedmioty z Chin na firmę w Polsce, żeby móc je potem normalnie sprzedawać. Szukam informacji, ale wciąż nie znalazłem wszystkiego. Z tego co wiem potrzebuję numer EORI, ew. w GIOŚ się zarejestrować czy coś (jeśli bym sprowadzał elektronike). Paczka musi byc zaadresowana na firmę oraz typ przesyłki inny niż GIFT (w deklaracij celnej). Urząd Celny będzie mi kazał przysłać dokument SAD.

1. Co musi się znajdować w adresie? Tylko nazwa firmy, ulica, miasto, kod pocztowy, telefon mail? Coś więcej? (Da się podać dane firmy na AliExpress? Czy poprostu "na pałe" wpisać Imię -> Nazwa Firmy i reszta tak samo?)
2. Dokument SAD - będę go musiał sam wypełnić lub zlecić Agencji Celnej (przedmioty będą o groszowej wartości, ale pewno od różnych spzedawców, więc Agencja odpada, ze względu na duże koszta). Czy jestem w stanie wypełnić go samemu? Gdzie znajduje się największa trudność w jego wypełnieniu? W obliczeniu należności?
3. Coś jeszcze będę potrzebował?

PS. Ktoś się, jak wygląda sprawa np. breloku do kluczy z logiem BMW (w tej sytuacji uznajmy że firma BMW nie robi breloków do kluczy ze swoim logiem), czy mogę to legalnie sprowadzić? Nie jest to podróbka, ew. użycie znaku zastrzeżonego, ale nie ja to produkuje.
PPS. Jakaś tania agencja do przedmiotów o niskiej wartości?
kmodel99

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Hurtowy import z Chin

Postprzez szymi » niedziela, 15 maja 2016, 14:28

kmodel99 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

widzę że kolejna firma januszex czy januszpol XD
szymi
VIP

Pochwały: 69
Ostrzeżenia: 2

Postprzez kmodel99 » niedziela, 15 maja 2016, 14:45

Aj tam gadasz, co innego chce ściągać, tylko chciałem się dowiedzieć jak to wygląda, obstawiam, że nie da rady sprzedawać.

Ale dzięki za wnoszący post do tematu! :D

PS. Firma nie taki typowy januszex, bo istnieje już od lat 90' jako Firma Handlowa (FH), tylko chcemy rozszerzyć działalność.
kmodel99

Postprzez fake4r » niedziela, 15 maja 2016, 14:49

Proponuję takie pytania zadać może na innym forum bigchina. Tutaj raczej 99% ludzi zamawia pojedyncze rzeczy na użytek własny.
fake4r
VIP

Pochwały: 190

Postprzez blue_voyager » niedziela, 15 maja 2016, 18:02

Ciekawe za co płacisz ksiegowemu, skoro takie rzeczy musisz pytać w internecie.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 207
Ostrzeżenia: -1

Postprzez kmodel99 » niedziela, 15 maja 2016, 18:24

Nawet nie wiedziałem że BigChina ma forum. Napisałem u nich, ale wydaje mi się że odpiszą to co wszystkim "ZLEĆ AGENCJI".

Cóż, księgowy się raczej nie zajmuje importem, a dokumenty SAD to może ewentualnie zaksięgować.
kmodel99

Postprzez Grech » wtorek, 17 maja 2016, 11:28

Jakiś poradnik, może będzie pomocny.
http://www.chinytolubie.pl/poradnik-jak ... ie-z-chin/
Grech
AKTYWNY

Pochwały: 10

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI