• Reklama

Huawei P8, czy...

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Huawei P8, czy...

Postprzez solardisk » 20 sie 2015, o 13:43

Witam wszystkich i proszę o pomoc w doborze telefonu.

Cena (bez VAT): ~400 USD lub ~1500PLN brutto
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: >5"/ >1080p
Ilość RAM/ROM/Procesor: >2GB/?/jakiś mocny
Dual/Single sim: bez znaczenia
Preferowane marki: brak
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): bez znaczenia
Wymagania (parametry, funkcje): Przede wszystkim musi być stosunkowo cienki, świetnie wykonany i elegancki - materiały jakie preferuję to szkło/metal. Smartfon ma mi służyć do pracy, więc liczy się jego niezawodność i szybkość działania, a także trwałość.
Opis: Telefon ma służyć do:
1. przede wszystkim: sms, mail, połączenia głosowe, GPS, przeglądanie sieci;
2. w dalszej kolejności - youtube, jakieś zabawy z aplikacjami/grami (ale to już bardzo rzadko).

Jak dotąd korzystam z Lumii 610, która się sprawdza (przede wszystkim z uwagi na darmową nawigację i intuicyjność) ale przestała mi wystarczać. Plastikowa obudowa i ramka poodpryskiwała od kluczyków i szpargałów z biurka, aparat robi słabiutkie zdjęcia, w Marketplace mam mało dostępnych aplikacji (za mało RAM-u), wyświetlacz jest nieco za mały.

Zwróciłem uwagę na Huawei P8, który kosztuje w Polsce około 1500 (mówimy o nowych egzemplarzach dostępnych na allegro - w Chinach, nie wiem dlaczego, jest droższy) - i tyle jestem gotowy wydać, ale chciałbym się dowiedzieć, czy na rynku znajdę coś o podobnej lub wyższej wydajności w podobnej (lub niższej) cenie?
Chodzi o to, czy w danej klasie cenowej istnieje alternatywa dla P8, jeśli weźmiemy pod uwagę moje wymagania dotyczące wydajności, wyglądu i wykonania.
Z tego co się zdążyłem zorientować dosyć mocno polecany jest Xiaomi mi4, nieco tańszy od P8, ale nie tak ładny.
solardisk

Telefon:: Nokia Lumia 610

Reklama

Re: Huawei P8, czy...

Postprzez piquadrat » 20 sie 2015, o 14:19

Może OnePlus 2 ?
piquadrat
AKTYWNY

Pochwały: 13
Telefon:: brak

Postprzez Flyagaric » 20 sie 2015, o 14:42

Z tego co piszesz, to chyba wcale nie potrzebujesz tak drogiego fona, chyba, że zwyczajnie masz ochotę na wyższą półkę, to ok.
Jest jeszcze kilka fonów, które oferują bardzo dużo, w sporo niższej cenie niż 400$, ale wszystkie będą w rozmiarze 5.5 cala. Wspomniany OnePlus2 też ma 5.5, więc się nie łapie.
Mi4 to 5cali i chyba pewniejszy producent niż Huawei - fon też sprawdzony na wszytskie możliwe sposoby. Jakościowo, to tez raczej Xiaomi.

Autor postu otrzymał pochwałę
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 117
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez shayk » 20 sie 2015, o 14:44

Nubia Z7 mini powinna wystarczyć, można zwrócić uwagę na mocniejsze wersje Z9 mini - max

MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
Pomagam w zakupach z Chin
shayk
VIP

Pochwały: 41
Telefon:: elephone

Postprzez Flyagaric » 20 sie 2015, o 15:10

shayk napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

O właśnie: Z7mini. W Z9mini to CPU raczej rozczarowuje. Z9 max jest duży.

Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez shayk » 20 sie 2015, o 15:12

@Flyagaric

Ale tam jest obudowa inna, w z7 plastik dobrej jakości a z9 mini aluminium :-)

MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
Pomagam w zakupach z Chin
shayk
VIP

Pochwały: 41
Telefon:: elephone

Postprzez piquadrat » 20 sie 2015, o 15:17

Ja rozumiem ten zapis:
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: >5"/ >1080p
jako powyżej 5 i powyżej 1080p.
Z tym, że ja w ogóle uważam, że kupowanie kitajca za 400usd to nie najlepszy pomysł. Jeżeli autor ceni sobie dizajn to Meizu MX4 ma więcej niż 5 bo 5.36 i więcej niż 1080p bo 1920x1154 (hy hy) i kosztuje w okolicach 200.
piquadrat
AKTYWNY

Postprzez Flyagaric » 20 sie 2015, o 15:19

shayk napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

To może być argument 'za' dla autora. Pytanie teraz, co ma wyższy priorytet: materiały, czy CPU.

Flyagaric
VIP

Postprzez piquadrat » 20 sie 2015, o 15:20

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

To może być argument 'za' dla autora. Pytanie teraz, co ma wyższy priorytet: materiały, czy CPU.

Zaglądam w szklaną kulę i widzę... materiały. Zobaczycie że mam rację.

piquadrat
AKTYWNY

Postprzez solardisk » 20 sie 2015, o 15:24

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

1) Nie no, zaznaczyłem >5", czyli każdy większy jest dobry.
2) Huawei to nie ten poziom co Xiaomi? Nie wiedziałem...
3)Rzeczywiście możesz mieć rację z tym, że nie potrzebuję mocnego smartfona, ale te tańsze mają z automatu gorsze obudowy (brzydsze, z gorszych materiałów); zatem chcąc mieć coś co jest świetnie wykonane i ładne trzeba zapłacić - podoba mi się iPhone 5s, ale nie dam tyle za telefon, który nie przystaje do nowszych urządzeń na androidzie, dlatego chcę kupić coś chińskiego.

Dziękuję za wskazówki, szczególnie Nubia Z9 mini wydaje się ciekawa (mimo jak mówicie słabszego procesora). Ładnie wygląda i bardzo spokojnie mieści się w budżecie.

@piquadrat
Słusznie zauważyłeś, że na rynku są telefony o dobrych parametrach w niższej cenie; ja swój budżet wyznaczyłem na podstawie ceny Huawei, który zwrócił moją uwagę właśnie z powodu designu i parametrów.
Jeżeli jednak można kupić coś co jest równie dobre (dla moich wymagań), to przecież nie będę przepłacał :)
Szklana kula się nie myli! Rzeczywiście procesor nie jest najważniejszy bo i tak nie gram (na Lumii grałem w Sudoku i dawała radę, więc każdy nowszy również sobie poradzi) :D

Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc!
solardisk

Telefon:: Nokia Lumia 610

Postprzez piquadrat » 20 sie 2015, o 15:27

Od razu Cię wyczułem. Obejrz Meizu MX4.
piquadrat
AKTYWNY

Postprzez Flyagaric » 20 sie 2015, o 15:57

piquadrat napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dokładnie! MX4 z 32GB będzie wciąż bardzo atrakcyjnym kąskiem.

@autor:
Z nowszych, to jeszcze koniecznie poczytaj o LeTV Le1 - przypuszczam, że bardzo ci się spodoba. Jest metal.
Ze staroci - Gionee E7. Plastikowy, ale bardzo dobrze wykonany - półka premium. Dość cieniutki, mocny i pojemny (3GB/32GB). Świetne zdjęcia i dobry soft. Brak LTE, ale po obniżce pare miechów temu, o ponad 50%, jego obecna cena wprost nokautuje (okolice 165$) w porównaniu cena/jakość+moc. No i dostępne już tylko białe, więc jest sporo tych 'ale'. Cena rekompensuje wszystko (subiektywne odczucia!).
Z9mini - to że procek słabszy, to jeszcze nic, ale ten procek jest zwyczajnie nieudany. Żre prąd, grzeje się, a fon wyceniony jest dużo ponad to co jest faktycznie wart fon z tym procem.
Nowy OP2 też bedzie bardzo interesujący, ale ciężko tu powiedzieć cokolwiek o trwałości tego fona - jest bardzo świeży. Ostatnie porównanie na gizchina wskazuje, że pomimo początkowego sceptycyzmu, ten fon robi lepsze zdjęcia niż chwalony LeTV Le1.

Flyagaric
VIP

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?