• Reklama

Huawei honor X2

Re: Huawei honor X2

Postprzez dziani » wtorek, 12 maja 2015, 17:32

Witaj, czy jestes posiadaczem? zastanawiam sie nad kupnem huawei honor x2. Nie wiem czy chinska wersja dobrze dziala w Polsce? Podzielibys sie wrazeniami?
dziani

Reklama

Postprzez INTseed » wtorek, 12 maja 2015, 18:56

INTseed
VIP

Pochwały: 18

Postprzez Jeff » wtorek, 2 czerwca 2015, 22:02

Witam
Ja kupiłem X2 w Chinach i od kilku dni już go posiadam.Wszystko działa jeśli chodzi o 2G , 3G i 4G niemniej obsługę 3G i 4G ma tylko drugi slot. pierwszy jest na 2G nano sim lub wymiennie microSD.Na początku miałem ogromne problemy z zainstalowaniem aplikacji google , ale w końcu się udało . Wyświetlacz działa super , gps łapie szybko fixa , posiada w pełni polskie menu. Niemniej jest problem z którym walczę już trzeci dzień - root ! Wyczytałem , że nie da się go zrobić bez odblokowania bootloadera .Kiedy udało mi się odblokować bootloader zabrałem się za roota i ... poległem , żaden program nie daje rady , ale nie tracę nadziei choć jeszcze takiego wyzwania z żadnym fonem nie miałem. Mój X2 pracuje na EMUI 3.05 Lollipop 5.0 . Nie umiem zainstalować na nim żadnego CMW recovery , a stockowe nie daje możliwości instalacji ( tylko trzy funkcje wipe partition and factory reset , wipe cache/dalvik cache i reboot system) czy coś w tym stylu. Może ktoś z posiadaczy Huawei z tym systemem będzie miał jakiś pomysł ?
Jeff

Pochwały: 1

Postprzez Igorrodz » piątek, 14 sierpnia 2015, 10:45

@Jeff
Czy mógłbyś mi napisać gdzie kupiłeś owego tableta Huawei Honor (MediaPad) x2 - poproszę o link, ile wtedy zapłaciłeś, jak długo czekałeś na urządzenie, czy był VAT w urzędzie celnym oraz w jaki sposób wgrałeś do niego GAPPS?
Igorrodz

Postprzez Jeff » piątek, 14 sierpnia 2015, 13:02

Witam
Swojego Mediapada X2 kupiłem na www.to2c.com , cena była podobna do obecnej , może ciut taniej . Wysłali NL Post , szedł niecałe 3 tygodnie , bez VAT. Udało mi się go w końcu zrootować , ale warunkiem jest odblokowanie bootloadera. Trzeba podać na stronie Huawei SN i IMEI telefonu i można wygenerować kod do odblokowania. Google apps ściagnąłem przez jakąś chińską systemową apkę do pobierania , ale nie powiem jaką , bo później te badziewia pousuwałem. Nie wiem czy te nowe chińskie custom ROMy jak np. KangVip nie mają już google apps . Poszperaj trochę na XDA w wątkach Mediapad X2 lub root Mediapad X2 troche o tym piszą.
Jeff

Postprzez raftex » niedziela, 15 listopada 2015, 22:03

Do wszystkich kolegów co zrobili rota ,proszę napiszcie tutorial jak postępować po kolei i podajcie linki np gdzie odblokować BL nie tylko dla mnie ale też dla innych na przyszłość
Kupiłem właśnie nowego i również za miesiąc zamierzam go zrotowac.
Pytanie początkowe moje jest takie-jezeli mam kartę SD to jak mam umieścić w tym samym gnieździe kartę Nano
raftex

Postprzez Jeff » poniedziałek, 16 listopada 2015, 14:40

Niestety sprawa z kartą SD to największy i chyba jedyny mankament tego telefonu. Można ją stosować tylko zamiennie z kartą nano. Chociaż na forach widziałem ,że są magicy , którzy sobie z tym poradzili przez przycięcie karty sim , ale nie próbowałem :-) . W tym linku powinieneś znaleźć odpowiedzi na wszystkie interesujące Cię kwestie http://forum.xda-developers.com/mediapad-x2.
Jeff

Postprzez raftex » poniedziałek, 16 listopada 2015, 20:44

Dzieki kolego za linka i maly opis,ale myślałem ze ktoś opisze bardziej konkretnie jak zrobił rota i w języku polskim.Na stronie podanej przez Ciebie jest większość do modelu 702 i 703.Pzdr
raftex

Postprzez Jeff » wtorek, 17 listopada 2015, 16:17

Żeby zrobić root musisz odblokować bootloader. Jak to zrobić masz podane w tym linku http://forum.xda-developers.com/mediapa ... e-t3212325 Ja zrobiłem wg. sposobu nr 2 . Dalej jest instrukcja rootowania. Są już też dostępne romy zrootowane , znajdziesz je w linku z poprzedniego postu. Z tego co piszesz wnioskuję , że masz model 701 , ale nie podejrzewam , że softy do 702 i 703 nie podejdą . Poczytaj trochę w temacie , który Ci dałem , a pewnie się uda. Ja swojego mediapada zrootowałem gdzieś dopiero po dwóch tygodniach po wielu bojach :-)
Jeff

Postprzez raftex » wtorek, 17 listopada 2015, 16:48

Tak mam 701l.Nie jestem z rotem od wczoraj ale na samsungach więc wiem o co chodzi i napewno dam radę tylko nie bardzo kapuje gdzie i komu mam napisać a może na jakiej stronie by odblokować bootlader.Raz piszą że mam wysłać e-maila podając dane telefonu a raz piszą że po prostu na stronie wygenerować coś?W odpowiedzi na odblokowanie BL dostane plik binarny czy kod odblokowujacy?
Dzięki i Pzdr
raftex

Postprzez Jeff » wtorek, 17 listopada 2015, 23:50

Ja wysyłałem maila , ale nie dostałem odpowiedzi . Zarejestrowałem się przez tą stronkę http://emui.huawei.com/en/plugin.php...amp;mod=detail w Huawei Club i potem podając id telefonu mogłem wygenerować kod do odblokowania BL . Później przez fasboot mając kod odblokowałem BL.
Jeff

Postprzez raftex » czwartek, 19 listopada 2015, 09:35

Up
Sory ale link podany przez Ciebie nie odpowiada.Trudno znalezc na stronie gdzie wygenerowac ten kod,moglbys kolego wkleic dokladny link albo bardziej pokierowac do jakiej zakladki itd.Dodam iz na stronie jestem juz zalogowany
Pzdr
raftex

Następna strona

Powrót do Huawei