• Reklama

Huawei Honor (customized version) - uceglony

Huawei Honor (customized version) - uceglony

Postprzez wiewior7 » czwartek, 18 grudnia 2014, 03:31

Cześć, mam problem z telefonem Huawei Honor.

Zakupiłem go z tej aukcji:
http://www.aliexpress.com/snapshot/6374 ... 3208525715

Wiem że ten telefon to fake, wiem ze właściwie cała specyfikacja jest oszukana. Chciałem zmienić ROM w tym telefonie... i sflashowałem go złym ROMem. I od tej pory telefon nie reaguje na włączanie, nie ładuje się, w ogóle nic nie robi.

Znalazłem dobry ROM na needrom, jednak jak chce go teraz sflashować wyskakuje mi komunikat:
BROM ERROR : S_FT_ENABLE_DRAM_FAIL(4032).
I nic nie mogę zrobić, błąd pokazuje się zawsze czy chce go sformatować, czy upgrade firmare czy też download... zawsze ten sam problem.

Próbowałem już wiele ROMów, wiele sterowników USB, wiele wersji SP Flasha jednak problem cały czas ten sam.

Kombinowałem już podłączać telefon i potem różne kombinacje przycisków vol i power... też bez skutku.

Log z SP flasha poniżej
http://przeklej.org/file/SsaxTw/SP.FT.D ... -50-41.rar

Może ma ktoś jakiś pomysł jak ożywić mojego podrobionego chińczyka?
wiewior7

Reklama

Re: Huawei Honor (customized version) - uceglony

Postprzez mrergie » czwartek, 18 grudnia 2014, 03:55

Najlepiej jakbyś spróbował zainstalować fabryczne oprogramowanie... ale go nie posiadasz i nie znajdziesz. Pisz do sprzedawcy, może będzie w stanie pomóc.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 66

Postprzez wiewior7 » czwartek, 18 grudnia 2014, 15:37

Gadałem z Chińczykiem... ale twierdzi ze on nie ma ze musi prosić Fabrykę ale oni mu nie chcą dać... i takie tam...

Mam jednak jeszcze taki pomysł... tylko nie wiem czemu nie działa :) Mój kolega ma taki sam telefon tylko ma znaczek Lenovo model s960t. Wygląda identycznie, kupiony od tego samego Chińczyka tak samo specyfikacja jest podrobiona. Ten telefon udało nam się sflashowac normalnie bez problemów ROMem z needrom, jednak ten mój tym romem nie idzie... Tak sobie pomyślałem może by jakoś kopie zrobić tego lenovo i wgrać ja na tego honora? Tylko nie wiem jak to zrobić Może jakaś podpowiedz?

Może ten honor w momencie pakowania ROMu coś wysyła nie wiem IMEI czy cokolwiek innego i się przedstawia że on nie jest Lenovo tylko Honor i nie chce tego ROMu?? Może tak być??
wiewior7

Postprzez mrergie » czwartek, 18 grudnia 2014, 17:56

System może zawierać zabezpieczenie przed zainstalowaniem go na modelu innym niż ten, do którego jest przeznaczony.

W sytuacji gdy to występuje, to przy próbie instalacji systemu poprzez CWM instalacja powinna być przerywana i powinien pokazać się komunikat o błędzie
Kod: Zaznacz cały
Status 7

wraz z
Kod: Zaznacz cały
assert failed: getprop XXX

gdzie zamiast XXX występuje informacja o konkretnej nieprawidłowości.

Da się to zabezpieczenie usunąć, to prosta sprawa, ale mam nadzieję że wiesz jakie jest ryzyko związane z mieszaniem systemów z różnych telefonów (nawet jeśli wyglądają identycznie, to w środku mogą być różne).

mrergie
VIP

Postprzez wiewior7 » czwartek, 18 grudnia 2014, 18:01

Wiem jakie jest ryzyko... tylko właściwie ja już nic nie mam do stracenia... telefon i tak już jest uceglony. Nie reaguje na power nie wchodzi ani do CWM ani do chińskiego boot-a. Kompletna cegła. Możliwe że pezez to ze sflashowałem go złym ROMem :/ Jedyne na co reaguje telefon to gdy podłączam go do komputera przez usb to rozpoznaje sterownik.

Jednak przy flashowaniu jakim kolwiek romem zawsze czerwony pasek do 100% i po 40s:
wiewior7

Postprzez mrergie » czwartek, 18 grudnia 2014, 18:07

Możliwe że korzystasz z nieprawidłowego pliku scatter do MediaTeka. Musiałbyś się dowiedzieć co tam naprawdę siedzi i taki właście scatter pobrać... albo sprawdzać wszystkie po kolei.

mrergie
VIP

Postprzez wiewior7 » czwartek, 18 grudnia 2014, 18:41

Według tego co udało mi sie wyczytać na forach to w tym modelu jest MTK6572 a nie MTK6592 jak obiecywał chińczyk. Pytanie moje czy wszystkie pliki dla procesora MTK6572 są takie same czy mogą się różnic? Bo jak rozumie pliki scatter dla MTK6572 MTK6582 MTK6592 są inne czy też takie same?

Boje sie trochę że może sama pamięć jest jakoś złe sformatowana... Pan Chińczyk obiecał 16GB ROM mi udało się ustalić żeby było jej tylko 4GB może tutaj coś teraz ten telefon zgłupiał gdzie ma zapisywać jak nie ma miejsca???
wiewior7

Postprzez mrergie » czwartek, 18 grudnia 2014, 22:31

Bardzo prawdopodobne iż siedzi tam właśnie MT6572, starusieńki już dwurdzeniowiec, teraz to się je spotyka prawie tylko w podróbkach.

Pliki systemów są różne, ale scatter jest uniwersalny i jest zawsze taki sam dla danego modelu procesora.
MT6582_Android_scatter jest dla każdego MT6582, MT6592_Android_scatter jest dla każdego MT6592, to samo z pozostałymi.

mrergie
VIP

Postprzez wiewior7 » sobota, 20 grudnia 2014, 20:05

Wychodzi że jednak mój telefon ma procesor MT6572, kiedy podkładam scatter z 6582 i 6592 wyskakuje komunikat ze procesor jest nierozpoznany. A na 6572 idzie pasek na 100% i zawisa... Mam jeszcze jedno pytanie dlaczego jak telefon działał i go sflashowałem i użyłem plik scatter to poszła cała procedura i SP Flash pokazał zielone kółko, a teraz jak próbuje sflashować tym samym romem tym samym plikiem scatter co pierwszym razem od razu wywala sie na BROM ERROR : S_FT_ENABLE_DRAM_FAIL(4032).? Przecież skoro teraz pokazuje że coś jest nie tak to i wcześniej powinien pokazywać? A skoro wcześniej się wgrał to i teraz powinien? Czy jestem w błędzie?

Poza tym wyczytałem na rosyjskim forum... ze muszę znaleźć plik MT6572_s00 podobno to oznaczenie _s00 jest ważne. Może być z innego telefonu może gdzieś komuś wpadł taki pliczek w ręce?
wiewior7

Postprzez wiewior7 » niedziela, 21 grudnia 2014, 16:26

Wczoraj spędziłem cały dzień na walce z uratowaniem telefon jednak bez sukcesu.
Wiem tylko że ROM mam dobry. Znalazłem kilka postów na różnych forach i wskazuje ze ten rom będzie dobry.
Tu jest właśnie mój telefon:
https://www.youtube.com/watch?v=-dYXKwPDD9U
poniżej dodany rom, sterowniki, SP Flash.
Przeinstalowałem już dla pewności laptopa zainstalowałem cały ten zestaw i dalej

Jedyne to to co zauważyłem to to że jak podłączam działający telefon do flashowania to od razu ładuje sie serownik Mediatek Preloader USB VCOM PORT (automatycznie), a jak podłączam ten uceglony to ładuje mi się MKT USB Port i ewentualnie mogę wymusić żeby podmienił sterownik na ten Preloader... może tu jakiś jest problem może on jest nie w tym "stanie" co powinien aby przyjąć dane od SP Flasha?
wiewior7

Powrót do Huawei