• Reklama

huawei honor 4x brak połączen przychodzących

Re: huawei honor 4x brak połączen przychodzących

Postprzez Bajur » niedziela, 15 maja 2016, 20:12

Nie wiem czy w Plusie uruchomili już VoLTE. Telefon powinien automatycznie zmienić tryb pracy sieci na taki, który umożliwia odbiór połączeń. Ja widzę tylko taka sytuacje, w której ogólnie w sieci ta technologia jest dostępna a w Twojej lokalizacji jest problem. Ogólnie technicznie do rozmów przeznaczone jest 2g i częściowo 3g u większości operatorów. Ja bym to zgłosił do plusa po sprawdzeniu innej lokalizacji/BTSa

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka
Bajur

Pochwały: 1

Reklama

Postprzez tpawel » niedziela, 15 maja 2016, 22:09

Zadna Polska siec komorkowa nie ma uruchomionego komercyjnie VoLTE. Technicznie do rozmow jest aktualnie dostepna cala siec 3g,a nie czesc. Zarowno po u2100 jak i u900 mozna korzystac z rozmow glosowych
tpawel
VIP

Pochwały: 38

Postprzez misiak484 » niedziela, 15 maja 2016, 22:17

czyli problem leży w tych ustawieniach ???? 2g 3g lte ???? jutro przejdę się i tak do plusa i z nimi pogadam :)
misiak484

Postprzez Bajur » niedziela, 15 maja 2016, 23:13

tpawel napisał(a):Zadna Polska siec komorkowa nie ma uruchomionego komercyjnie VoLTE. Technicznie do rozmow jest aktualnie dostepna cala siec 3g,a nie czesc. Zarowno po u2100 jak i u900 mozna korzystac z rozmow glosowych

Nie wiem jak jest u każdego operatora, ale w Orange do rozmów jest tylko 2100 MHz na 3g
Bajur

Postprzez tpawel » niedziela, 15 maja 2016, 23:56

Jest masa miejsc gdzie orange nie ma 2100 czy wtedy masz rozmowy tylko w 2g? Nie. Normalnie idą po u900. Jesli jestes w zasięgu obu czestotliwosci to normalne ze telefon korzysta z u2100. Kwestia pojemnosci sieci. Tak samo jest w lte. Jesli jestes w zasiegu 800 i 1800 to zawsze tel bedzie siedzial w 1800, to samo jest z lte2600. Jesli bedziesz w jej zasiegu to na 100% modem Cie do niej zaloguje. Troche inna sprawa jest z lte2100, najbardziej korzysta z tego Play, ale z tego co zauwazylem to zrzuca abonentow na tą czestotliwpsc dopiero jak lte1800 sie zapycha. Pewnie kwestia ilosci pasma bo LTE2100 to tak naprawdę 5MHz U2100 po refarmingu.
tpawel
VIP

Postprzez Bajur » poniedziałek, 16 maja 2016, 12:11

tpawel napisał(a):Jest masa miejsc gdzie orange nie ma 2100 czy wtedy masz rozmowy tylko w 2g? Nie. Normalnie idą po u900.

Tak. Jeżeli masz miejsce poza miastem zobacz sobie, co dzieje się z połączeniem internetowym w przypadku Orange.

tpawel napisał(a):Jesli jestes w zasięgu obu czestotliwosci to normalne ze telefon korzysta z u2100. Kwestia pojemnosci sieci. Tak samo jest w lte. Jesli jestes w zasiegu 800 i 1800 to zawsze tel bedzie siedzial w 1800, to samo jest z lte2600. Jesli bedziesz w jej zasiegu to na 100% modem Cie do niej zaloguje. Troche inna sprawa jest z lte2100, najbardziej korzysta z tego Play, ale z tego co zauwazylem to zrzuca abonentow na tą czestotliwpsc dopiero jak lte1800 sie zapycha. Pewnie kwestia ilosci pasma bo LTE2100 to tak naprawdę 5MHz U2100 po refarmingu.

Nie jestem Alfą i Omegą i nie wiem, jak jest w przypadku każdego operatora. Wiem natomiast, że bardzo dużo ludzi w mieście korzysta z internetu podczas połączeń głosowych, nie tylko przy wideorozmowach. Play nie może w całości udostępnić pasma 2100 na LTE, bo na tym głównie ludzie w Play rozmawiają w UMTS bez korzystania z roamingów (czyli taniej dla operatora - telekomy, to zwykłe korpo, które szukać będą oszczędności w każdym aspekcie). Docelowo telefony będą korzystały z agregacji pasm i z tego co wiem, powoli to się zaczyna dziać, więc nie będzie potrzeby korzystania tylko z jednej konkretnej częstotliwości na raz.

Co do pierwszego zdania. Przystaliśmy na tym, że VoLTE nie ma jeszcze komercyjnie w Polsce. No to co się dzieje, jak jesteś w LTE, a chcesz zadzwonić? Patologią by było, gdyby nie udawało się realizować tych połączeń, bo pasmo jest przeznaczone tylko na internet. Połączenie zostaje w takim wypadku zrzucone do najwyższej technologii umożliwiającej połączenie. Czasem na 3g, czasem na 2g.
W przypadku Orange na paśmie 900 MHz w UMTS nie ma możliwości realizacji połączeń głosowych (tak jak w LTE), dlatego, że już część tego pasma (900 MHz) została zabrana z GSM, gdzie normalnie można rozmawiać, może nie w tak dobrej jakości, ale zawsze. Ta praktyka ma na celu zapewnienie dostępu do szybszego internetu mobilnego w obszarach poza miejskich. Znowu głupio by było, gdyby mimo dobrego zasięgu U900 nadajniki byłyby przeciążone samymi rozmowami. Reszta ludzi miałaby kozystać wtedy z EDGE? Chyba jednak nie.

Czasami pojawiają się problemy ze współpracą telefonów z nadajnikami, gdzie jest sytuacja, że w danej lokalizacji jest świetny zasięg UMTS 900, GSM 900 i bardzo słaby UMTS 2100. Jeżeli znajdujesz się w takiej lokalizacji, to sieć komórkowa słyszy Twoje radio, ktoś próbuje się do Ciebie dodzwonić, to telefon chce utrzymać tę jakość połączenia z U900 przenosi się na U2100, gdzie nadajnik przestaje się komunikować z odbiornikiem. Wtedy występuje bardzo brzydki objaw braku możliwości połączenia się mimo bardzo dobrego zasięgu. Popatrzcie sobie, najlepiej poza miastami, co się dzieje z zasięgiem, gdy próbujecie zadzwonić.

Ja się nie mogę doczekać Uruchomienia LTE-A. Pasmo 800 daje ogromne możliwości pokrycia zasięgiem, a po agregacji prędkości transmisji mogą komercyjnie sięgnąć 600 Mb/s
Bajur

Postprzez tpawel » poniedziałek, 16 maja 2016, 19:09

Tak jak pisalem wczesniej, u kazdego operatora jesli jest dostepna wyzsza czestotliwosc to modem z niej korzysta,a dopiero moment handoveru do nizszych pasm to juz kwestia ustawien poszczegolnych sieci. Nie ma w PL VoLTE, gdy jestes w zasiegu LTE to w przypadku koniecznosci zrealizowania polaczenia glosowego poprostu zrzuca do 3g.
Za to LTE-A juz dziala. Poki co na 600Mb/s nie ma szans, zaden z operatorow nie ma tyle pasma. Potrzeba by bylo 80MHz, poki co najwiecej pasma z przeznaczeniem na LTE ma plus-40Mhz. W teorii do 300Mb/s
tpawel
VIP

Poprzednia strona

Powrót do Huawei