• Reklama

Huawei Honor 3C z 2 GB

Re: Huawei Honor 3C z 2 GB

Postprzez Kooba1972 » sobota, 1 marca 2014, 14:03

Witam wszystkich

Tak na początek. Od wczoraj jestem szczęśliwym???? posiadaczem Huawei Honor 3C. Generalnie telefon jest ok. Jakość wykonania, wygląd i tzw organoleptyka jest jak najbardziej ok. Responsywność telefonu b.dobra. Co ciekawe mimo 5" nie jest za wielki w dłoni. Przesiadam się na niego z Nokii Lumii 720 (potrzebowałem dual sima) i naprawdę daje radę. Nie jestem fanem gier, telefon służy mi do kontaktu, maili, internetu i zdjęć (tych na szybko). Pod tym względem nie ma zastrzeżeń. Telefon kupiłem w reklamowanym w wielu miejscach sklepie na e... Przyszedł lotniczą po 3 dniach. Cena - 240 $ (wraz z przesyłką). wersja WCDMA, 2 GB RAM. Planuję dla zainteresowanych przygotować krótkie porównanie fotograficzne pomiędzy 3C, Lumią 720 i Nikonem D7000 :-D Pogoda sprzyja więc czemu nie :-)

Mam tylko jeden problem. W żaden sposób nie mogę aktywować aplikacji googla (głownie kontakty i nawigacja) na tym fonie. Szukam od wczoraj informacji i mam już jakieś poszlaki. Ale brak łopatologii. Nie chce do końca zmieniać nakładki Huawei'a. Jest ok. Po prostu chcę dodać usługi googla do tego telefonu. Zapewne dla doświadczonych userów mój problem będzie banalny i prosty. Tyle że ja dopiero zaczynam moją przygodę z zaawansowanym Androidem, więc proszę serdecznie o wyrozumiałość. Konto Googla mam jeszcze z czasów SGS+ i Andka 2.3 i bez problemu przesiadłem się z Andka 2.3 na WP8. Teraz trzeba wrócić, ale z powodu wyboru telefonu to nie jest już takie proste :-) Pewnie trzeba było wybrać jakiegoś znanego chińczyka (RedRice, P780) i nie byłoby problemu. Tyle, że żaden z powyższych nie był tym, co do którego byłbym przekonany, że warto wydać kasę. Honor 3C przekonał mnie 2G RAM, slotem na kartę SD, porządnym aparatem (jest nawet stabilizacja elektroniczna w trybie video - sprawdzę jak działa :-) ) no i baterią 2300.

Jeżeli ktokolwiek z Was ma pytania dotyczące tego telefonu - piszcie - postaram się w miarę skromnych możliwości czasowych odpowiedzieć
Kooba1972

Reklama

Postprzez markus70 » sobota, 1 marca 2014, 14:32

@up
Czy rzeczywiście nie działa OTG?
I czy rzeczywiście obsługuje WCDMA 900 MHz?
markus70
VIP

Pochwały: 16

Postprzez Lech » sobota, 1 marca 2014, 14:52

Bardzo interesuje mnie porównanie jakości zdjęć. Nie tylko przy ładnej pogodzie, ale również w ciemnych pomieszczeniach. Więc, jeśli znalazłbyś chwilkę, proszę o takowe :-)
Jak działa GPS?
Lech

Postprzez Kooba1972 » sobota, 1 marca 2014, 15:05

Co do OTG - nie mam kabla, nie sprawdzę na razie tego.
Czy działa 900 MHz??? powiedz mi jak to sprawdzić. Nie używam Aero, a w domu na razie 3G śmiga dobrze. W każdym bądź razie jest dużo szybszy w otwieraniu stron www itd od mojej Noki Lumii 720.

Co do fotek - na razie wiem, że ma mocną lampę, dużo manualnych ustawień w firmowej aplikacji. Postaram się dziś/jutro zamieścić jakieś fotki. :-) Sam jestem ciekaw :-D

Co do GPS - mam z nim problem o tyle, że nie mam jak sprawdzić. Jedyna aplikacja z mapami ma krzaczki, a bez google play nic nie mogę ściągnąć. Na razie próbuję rozkminić ten problem. Sądzę jednak, że szału nie będzie, W pokoju, gdzie Nokia od ręki łapie fixa, przy próbie aktualizacji lokalizacji przy pogodzie, coś długo nie mógł znaleźć gdzie jestem, ale nie wiem, czy to wina softu czy GPS.

Generalnie w oryginale fon nie do jest kompatybilny z aplikacjami googla, a ja jako androidowa zielenina mam z tym na razie nielichy kłopot.
Kooba1972

Postprzez wafel99 » poniedziałek, 3 marca 2014, 14:14

No to czekamy na więcej informacji ;] Mój Honor 3c jest w UC Zabrze ;/ i vacik będę płacił ehh.... mam nadzieję że pod koniec tego lub na początku nowego tygodnia dostanę go w swoje łapska :]
wafel99

Postprzez hdc » wtorek, 4 marca 2014, 19:27

Kooba1972 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Zapodasz fotki i filmiki z tego telefonu? :)
hdc

Postprzez poppol » środa, 5 marca 2014, 11:52

nie działa OTG, śmiga Aero. Jest dioda powiadomień. Solidna bateria.
poppol

Postprzez fxj » środa, 5 marca 2014, 20:44

Dopisałem do tabeli, podaj jeszcze uśredniony wynik (5 lub 10 pomiarow) w AnTuTu i co tam zauważysz.
Android Lenovo poradnik "Vademecum"
Lenovo A820; Huawei Honor 3C; Xiaomi Note, Jiayu G4s
Facebook laptopowa grupa wsparcia technicznego
fxj

Pochwały: 3

Postprzez wafel99 » czwartek, 6 marca 2014, 02:15

No i mam swojego honorcia :D Telefon sprawia wrażenie super ;] i okazuje się że zainstalowanie google play stora jest bardzo łatwe (z modyfikowania androida jestem cienki puki co) ;] oto sposób:
- WAŻNE żeby w dziale ustawienia w pozycji "Security" zaznaczyć Unknown Sources ;]
- ściągnąć na kompa apk google stora
- przenieść na kartę sd w telefonie
- odpalić programik "Manage Apps"
- wybieramy zakładkę "More"
- następnie "Apk in the phone"
- dajemy "refresh" - wyskoczą wszystkie apk z telefonu i karty sd
- potem zostaje tylko wcisnąć ikonkę niebieskiego klucza przy pozycji Google Play Store i doprowadzić instalacje do końca :D

W kolejnych dniach będę "rozgryzał" telefon więc postaram się w bliskiej przyszłości dać wam real foto telefonu, jakieś sample fotek i filmik robione honorem ;]
Jak coś chcecie wiedzieć to pytać i spróbuje odpowiedzieć.
Wynik antutu postaram się dać jutro.

Edit: pierwsza próba Antutu i wynik 17018 więc fajnie jest ;]
wafel99

Postprzez wafel99 » czwartek, 6 marca 2014, 18:01

Porobiłem w pracy kilka testów w Antutu i średni wynik miałem w granicy 17130 punktów ;]
wafel99

Postprzez darekUFO » niedziela, 9 marca 2014, 17:38

Jak moglibyście to wstawcie fotki jakie robi honor 3c, bo jestem zainteresowany jego zakupem i chciałbym mieć w miarę doby aparat.
darekUFO

Postprzez Kooba1972 » poniedziałek, 10 marca 2014, 03:03

Podsumowując fotograficzne możliwości Honorka 3C - źle nie jest, ale szału też nie ma. Zdjęcia mają widoczny szum (nawet na niskim ISO) i przyzwyczajeni do lustrzanek będą rozczarowani. Z drugiej strony, naświetla poprawnie, obraz jest ostry a kolory oddane wiernie (uwaga, nie ma podbijania kolorów jak w Iphonie czy Lumniach). Da się z tym aparatem żyć. Dzięki jasnej optyce na niskim ISO robi foty nawet w kiepskim oświetleniu, a lampa jest naprawdę jak na komórkę mocna. Co do filmowania - wrzucona stabilizacja elektroniczna ---- hmmm --- tylko pogarsza sprawę. Jak trzymasz nieruchomo aparat, obraz skacze w wyniku działania poprawek softu. Lepiej już to wyłączyć, a drgania aparatu zniwelować w postprodukcji.

m0-m.png
Porównanie wielkości obrazków - Honor po lewej
m0-m.png (95.25 KiB) Przeglądane 431 razy

m1-1.png
m1-1.png (135.44 KiB) Przeglądane 431 razy

m2-m.png
m2-m.png (122.78 KiB) Przeglądane 431 razy
Kooba1972

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Huawei