• Reklama

Huawei Honor 3C (WCDMA) VS Xiaomi Redmi 1s (WCDMA)

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Huawei Honor 3C (WCDMA) VS Xiaomi Redmi 1s (WCDMA)

Postprzez slm8 » 8 cze 2014, o 17:22

Witam wszystkich jestem tu nowy choć od dłuższego czasu przeglądam forum.
Mam dylemat który smartfon kupić?

Hauawei
na plus:
- 2GB RAM,
- lepszy aparat od sony? choć nie jestem pewien.
- większa bateria 2300,
- większy wyświetlacz, mniejsze ramki,
- moim zdaniem ładniejszy,

na minus:
-brak otg usb,
-soc MT6582, a w szczególności GPU MAIL 400 MP2
-brak żyroskop
-brak kompas
-słabszy GPS od xoaomi, chodź czytałem że w soc mt6582 gps jest dobry.

Xiaomi Redmi 1s
na plus:
-soc Snapdragon 400,Gpu andreo305, GPS GLLONAS, ŻYROSKOP, KOMPAS
- nakładka miui- czy jest w pełni spolszczona?
- otg usb

na minus:
-1 gb ram,
-szerokie ramki,
- bateria 2000mha,
-aparat gorszej jakości,

Moim faworytem był honor mimo braku otg usb, lecz przeraził mnie artykuł (http://edwardweinert.com/felietony/2013 ... -czesc-ii/) z porównanie GPU Mail 400mp2 do PowerVR544MP2.
A jak ma się andreo305 do PowerVR544MP2, też jest tak słabe i przestarzałe jak mail?

Który jest wydajnościowo lepszy Huawei z 2GB ram'u i słabym GPU czy Xiaomi z 1GB ram i chyba mocniejszym SOC?
Jakby mógł się tu wypowiedzieć posiadacz tych dwóch fonów i porównać w szczególności aparat, baterie,gps, wydajność w grach i ogolnie to byłoby super.
A i jeszcze małe pytanie jak ze wsparciem obu fonów roomy, full polski, aktualizacja do kitkat ?

Proszę o wypowiedzi.
slm8

Telefon:: n8

Reklama

Re: Huawei Honor 3C (WCDMA) VS Xiaomi Redmi 1s (WCDMA)

Postprzez mrergie » 8 cze 2014, o 18:03

Oba telefony są bardzo podobne i mają bardzo podobne możliwości. Jeśli zamierzasz sporo grać - wybierz 1S ze względu na mocne GPU. Natomiast do reszty zastosowań brałbym H3C - przede wszystkim wygoda użytkowania 2GB RAMu, 5", bardzo dobry GPS (1S powinien radzić sobie podobnie skutecznie, faktycznie 3C ma chyba jeden z lepszych GPSów na MediaTeku) i dobry aparat (mam porównanie do starego Redmi, ale mawiają że 1S robi nieco lepsze zdjęcia niż poprzednik choć oficjalnie aparat taki sam).
Honorowi wsparcia nie brakuje i nie ma co na narzekać tutaj, a 1S to póki co zbyt nowy sprzęt więc za wiele do niego nie ma - ale to nie dość że Xiaomi to w dodatku staje się bardzo popularnym modelem, więc niczego nie powinno mu brakować.
1S dostanie KitKata na pewno, ciężko powiedzieć co zrobi Huawei - choć oficjalnych deklaracji brak to nie zdziwiłoby mnie gdyby jednak 4.4 wypuścili.
Co do wydajności w grach: jak wyżej wspomniałem, tutaj lepiej sprawdzi się 1S. W przypadku 3C to jednak nie jest on aż tak daleko z tyłu bo jego ilość RAMu trochę to GPU nadrabia, ale jednak dzięki temu nie dorówna do 1S.
Jeśli chodzi o samą jakość wykonania: oba prezentują podobnie wysoki poziom jak na swoją kategorię cenową, choć ja mając naoczne porównanie to stwierdzam iż H3C jest znacznie ładniejszy a wykonany minimalnie lepiej.
Bateria jest w nich podobna, niby niewielka różnica na korzyść 3C ale z kolei procesor w 1S jest nieco bardziej energooszczędny, tutaj w zasadzie remis.

Faktycznie wszystko raczej podsumowałbym stwierdzeniem które umieściłem powyżej: do grania 1S, do innych zastosowań 3C.
Poza tym możesz jeszcze rozważyć Coolpada F1 i Jiayu G4S.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Powrót do Porównania telefonów