• Reklama

Huawei Honor 3C problem z imei, oraz karta sim

Huawei Honor 3C problem z imei, oraz karta sim

Postprzez snajp » niedziela, 20 lipca 2014, 14:35

Zainstalowałem nowy rom MIUI V5, i zauważyłem że nie mogę dodać nowego kontaktu na karte sim. Telefon dzwoni normalnie mogę odebrać rozmowę, a nowy kontakt mogę zainstalować tylko na koncie Google lub Xiaomi. Poza tym w chmurze Xiaomi nie wykrywa mi numeru telefonu (tak jakby sim był nieaktywny). Wcześniej tego nie sprawdzałem, ale mam tylko jeden numer imei (sprawdzałem pod baterią) na dwa sloty taki sam. Czy u Was też tak jest? W drugim slocie mam kartę Aero. Niby wszystko działa, ale brak możliwości zapisywania kontaktów na karcie sim trochę mnie irytuje. Jak można to naprawić?
snajp
AKTYWNY

Pochwały: 24

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Huawei Honor 3C problem z imei, oraz karta sim

Postprzez mrergie » niedziela, 20 lipca 2014, 14:42

Tak, jest jeden IMEI na oba sloty, ostatnio chyba dość często nowe chińczyki tak mają, ale nie powoduje to żadnych problemów.
Masz MIUI z oficjalnej strony Xiaomi? U mnie nie ma żadnych błędów i problemów na nim.

Nie możesz zapisać kontaktu na karcie SIM, ale jak? Co się pojawia? Nie pokazuje kontaktu czy co? Jakieś szczegóły na temat tego niezapisywania proszę ;-)
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 66

Postprzez snajp » niedziela, 20 lipca 2014, 14:52

Już znalazłem. Miałem w książce w ustawieniach wyłączone zapisywanie na karcie sim. już włączyłem i wszystko działa. Swoją drogą to dopiero zapoznaje się z MIUI i ma sporo możliwości, tylko trzeba go dobrze poznać. Tak więc dzięki za szybką odpowiedz. Czyli wszystko jest ok :-)
pozdrawiam
snajp
AKTYWNY

Pochwały: 24

Postprzez siejeje » niedziela, 20 lipca 2014, 18:26

snajp to przy okazji zapytam czy normalnie wyświetla ci się nazwa kontaktu który do ciebie dzwoni? U mnie dzieją się jakieś cuda, raz się wyświetla tylko numer, a raz normalnie nazwa. To samo z smsami, raz jest nazwa raz nie...
siejeje

Postprzez mrergie » niedziela, 20 lipca 2014, 18:29

Pododawaj do kontaktów drugi numer. Jeden ten który już masz, a drugi taki sam ale z dopiskiem +48, lub na odwrót jeśli kontakt ma już +48 to dodaj go po raz drugi bez niego.

O tak ma to wyglądać:
Spoiler:

mrergie
VIP

Postprzez siejeje » poniedziałek, 21 lipca 2014, 12:03

Dzięki, zrobiłem jak poradziłeś, póki co smsy wyświetlają się dobrze, zobaczymy jak będzie z połączeniami.
siejeje

Postprzez mrergie » poniedziałek, 21 lipca 2014, 13:01

Będzie działać także i na połączenia.
Miałem ostatnio taki sam problem i wykombinowałem takie rozwiązanie - działa! :-D

mrergie
VIP

Powrót do Huawei