• Reklama

http://www.aliexpress.com - pytanie

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

http://www.aliexpress.com - pytanie

Postprzez dominik17g » 22 sie 2012, o 10:26

Cześć, chcę zakupić tam telefon mam obawy co do tego sklepu czy na 100% jest ten sklep wiarygodny wysyłają przesyłka na 100%???? ile się od nich czeka na przesyłkę taką zwykłą ? czy mają płatność PayPal ? i czy w razie zaginięcia przesyłki mogę liczyć na zwrot pieniędzy lub jak by nie dotarła ? w PayPal wiem że się da odzyskać pieniądze a tutaj nie mam pewności puszę kasę przez Bank Transfer albo moneybookers i co wtedy nie odzyskam kasy i ani paczki ani telefonu... pomocy

[ Dodano: 2012-08-22, 10:25 ]
proszę pomóżcie mi chce kupić telefon ale nie mogę płacić po przez mooneybookers bo mi konto nie zweryfikowali a dziś muszę ten telefon kupić w dodatku nie wiem jaką mam wybrać inną opcję płatności ? czy bank transfer jest bezpieczny a jak wygląda sprawa z postepay ?

[ Dodano: 2012-08-22, 10:40 ]
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
- czy mogę bez problemow kupić od tego sprzedawcy telefon ? moje pytania takie :

1. Czy obojętnie czym zapłacę będzie OK ? Moneybookres nie mogę... :/ problemy mam z weryfikacja zostanie mi tylko chyba Bank Transfer

2. Kiedy sprzedający otrzyma zapłacę jak ja odbiorę przesyłkę i to potwierdzę ?
3. Jakie jest ryzyko ? czy jakoś w razie problemów mogę odzyskać pieniądze ?

to był by mój pierwszy zakup na Aliexpress
dominik17g

Reklama

Postprzez marx » 22 sie 2012, o 13:01

Oficjalnie wspieranym systemem płatności na aliexpress jest Skrill moneybookers którego obsługuje się popolsku, ponadto jest zabezpieczony przez escrow czyli sprzedawca dostanie pieniadze dopiero jak ty potwierdzisz otrzymanie zgodnej z zamówieniem przesyłki, w innym przypadku masz zwrot gotówki.
inne sposoby płatności moga w ramach escrow dzialać podobnie, choć zawsze korzystałem z skrilla i raz awet robiłem zwrot kasy i na drugi dzień po otwarciu sporu kasa była na moim koncie skrill.

przesyłki przecietnie idą ok 14 dni za pomoca poczty lotniczej chińskiej lub HK i 3 do 5 dni przez kuriera np DHL (większe prawdopodobieństwo oclenia przesyłki )

Sprzedawca u którego chcesz kupić telefon sprzedaje niecały rok! ale opinie na razie ma dobre -kilkaset osób. Ryzyko średnie
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez dominik17g » 22 sie 2012, o 13:34

a powiesz mi jeszcze gdzie sprawdziłeś to ile lat sprzedaje dany sprzedawca ? skąd wiesz że pół roku ?
dominik17g

Postprzez marx » 22 sie 2012, o 14:39

dokładnie to rok i 2 miesiące sprzedaj [hide] http://translate.google.pl/translate?sl ... 07423.html[/hide] można to sprawdzić klikając na nazwe sprzedawcy następnie w procenty pozytywnych transakcji lub w ilość transakcji - po lewej na górze
marx
Administrator

Postprzez dominik17g » 22 sie 2012, o 15:33

marxxx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

słuchaj a masz może skype lub gg ?możemy pogadać ?
dominik17g

Postprzez marx » 22 sie 2012, o 15:37

wszelka pomoc tylko przez forum, niech inni też się czegoś nauczą
marx
Administrator

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI