• Reklama

Honor 7 vs Xiaomi Mi4s vs Zuk Z2 vs ...

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Honor 7 vs Xiaomi Mi4s vs Zuk Z2 vs ...

Postprzez olafu » 19 cze 2016, o 17:08

Witam
Zamierzam niedługo wymienić mojego gruchota i mam pytanie czy znacie może jakiś inny model, taki aby miał:
* slot na kartę pamięci, jak bez slotu to 64gb (nad 32 GB się zastanowię)
* "dobry" aparat jak na telefon
* tak do 140 mm (czyli około 5")
* fajnie jakby bateria miała te 2,8-3k mAh
Cena: ~1300zł
Tak jak w tytule waham się pomiędzy Honorem 7 i Xiaomi Mi4s. Bardziej odpowiada mi jednak Zuk Z2 bo ma 5" i kosztowałby mnie w pewnym sklepie 314$(+ ubezpieczenie od VAT + wysyłka) lecz nie ma zbytnio jakiś recenzji. Im więcej szukam i rozmyślam tym bardziej jestem zagubiony, jestem otwarty na wasze inne propozycje. Halp.
olafu

Reklama

Re: Honor 7 vs Xiaomi Mi4s vs Zuk Z2 vs ...

Postprzez Flyagaric » 19 cze 2016, o 18:48

Od Mi4s trzymaj się z daleka. Xiaomi zwaliło coś z odprowadzaniem ciepła i telefon się szybko przegrzewa i throttluje. Fon jest bardzo mało popularny i wsparcie jest żadne.
Z dwóch pozostałych to Honor. Z2 jest bardzo okrojoną wersją wersji PRO. Właściwie, to ma 3 zalety: mocny proc, rozmiar (5 cali vs 5.2) i lepsza bateria od Honora. Wszystko pozostałe przemawia raczej za Honorem. Aparat będzie sporo lepszy. Jak nie jesteś graczem i mocny proc będzie się u ciebie nudził, to nie widzę sensu.
Rozważ jeszcze Mi4c 3/32GB jako opcję - sprawdzona konstrukcja, ze świetnym wsparciem, dobrym aparatem i rozmiarem 5 cali. Brakuje mu czytnika palców, ale obecnie dostępny jest w znakomitej cenie.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 54

Postprzez olafu » 19 cze 2016, o 19:17

Dzięki za odpowiedź. Nie brałem uwagi Mi4c ze względu na brak slotu na SD, a na czytniku linii papilarnych mi nie zależy. Jakimś napalonym graczem nie jestem, znaczy mam tam ze 2-3, które obecnie jest w stanie udźwignąć mój dwurdzeniowy telefon(2x1Ghz). Czyli mam rozumieć jak chcę slot SD i lepszą kamerę to Honor 7 a jak lepszy podzespoły i 5" to Mi4c?
olafu

Postprzez robot » 19 cze 2016, o 19:19

mi4c ma dosc dobry aparat ....
robot
AKTYWNY

Pochwały: 4
Ostrzeżenia: 2

Postprzez Flyagaric » 19 cze 2016, o 19:37

olafu napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Mi4c ma tylko nieco mocniejszy procek, ale bez dramatycznej przewagi. Wszystko pozostałe będzie mocniejsze w Honorze. Wykonanie też na korzyść Honora.
Cena przemawia za Mi4c, ale dobrej ceny za 3/32GB trzeba się chwilę naszukać. Chyba brałbym Honora.

robot napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Aparat jest dobry w Mi4c, ale Honor ma jednak lepszy.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 54

Postprzez olafu » 19 cze 2016, o 19:59

Dzięki, jednak zdecyduję się na Honor 7, ew. jak znajdę dobrą promocję to może mi4c. Z mojej strony to tyle.
olafu

Powrót do Porównania telefonów