• Reklama

Honor 6 czy Xperia Z3

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Honor 6 czy Xperia Z3

Postprzez elephant_ml » 4 lis 2014, o 19:39

Witam
Miałem kupić Honora 6 za jakieś 2,3 miesiące, ale dzisiaj mój N2 odmówił mi posłuszeństwa. Od 2 dni nie zawsze włączał się ekran , no i dzisiaj już się nie odpalił. Wada znana mi od dawna, ale jakoś oszczędziła mnie przez ostatnie prawie 2 lata. Rozkręciłem go podociskałem co tylko możliwe, ale raczej brak nadziei.

Teraz szybkie pytanie. Co wybrać z tego co powyżej.
Na dual sim i LTE mi nie zależy.
W tamtym tygodniu przyszedł mi Kingsing 2 i dowalili mi Vat, Czyli przyjmuję że na 90% do Honora też mi doliczą. Czyli cena koło 1700zł.
Do tego czekanie co najmniej 2 tygodnie. No chyba że kurier to kolejny koszt.
Z3 można u nas kupić za niewiele ponad 1800 zł. No i jest w domu w najgorszym razie do tygodnia.
Czy jest sens w ogóle porównywać te telefony czy Z3 jest ogólnie lepsza, a Honor ma na plus Dual sim.

Niestety muszę się szybko decydować.
Może ktoś poradzić?
----------------

Marcin
elephant_ml

Pochwały: 2
Telefon:: Freelander I20
ROM: Co chwila inny

Reklama

Re: Honor 6 czy Xperia Z3

Postprzez HooCairs » 4 lis 2014, o 19:51

Za te pieniądze kupisz Xiaomi Mi4 lub Meizu Mx4 w wersjach 64 i 32gb które są lepsze od Huaweia, chociaż obecne wersje nie mają dual sim. Pytanie czy rzeczywiście czymś się wyróżniają względem z3, moim zdaniem nie. Najdroższy mi4 ma nawet gorszy aparat niż meizu i sony (oba mają ten sam), a reszta taka sama jak w z3, conajwyżej na plus można dać oficjalne wsparcie MIUI) Przy takim budżecie osobiście kupiłbym coś w Polsce, z gwarancją, nie koniecznie xperię.
HooCairs
AKTYWNY

Pochwały: 11
Telefon:: samsung

Postprzez Piotrek90 » 4 lis 2014, o 20:48

W jednym sklepie z ali http://www.aliexpress.com/store/1153179 oferują wysyłkę przez UK, fakt że jest droga, ale za to kurier + (jak twierdzi chińczyk) "I am sure 1000%" że nie będzie VAT-u. Nie widziałem jeszcze żeby komuś od nich vat dowalili. Co do wyboru fona to jak kolega wyżej napisał poczytaj o meizu mx4 i zastanów się czy na pewno tel z chin :) No i może napisz na czym Ci najbardziej zależy :P
Piotrek90

Pochwały: 3
Telefon:: SE

Postprzez elephant_ml » 4 lis 2014, o 21:30

Kiedyś już o tym pisałem, jak wybierałem telefon i padło na HH6.
Przede wszystkim jak największa funkcjonalność, czyli mnogość możliwości połączeń między sprzętowych.
A poza tym tak szczegółowo to :
dobry GPS, duży ekran, slot na SD (już w wątku o Meizu tłumaczyłem dlaczego ma być), dobry aparat .

Posiłkowałem się dzisiaj naprędce tym
http://translate.google.pl/translate?hl ... rev=search
http://versus.com/pl/sony-xperia-z3-com ... ei-honor-6
, ale nie jestem pewien czy te specyfikacje są prawidłowe.
----------------

Marcin
elephant_ml

Postprzez loooonger » 4 lis 2014, o 21:37

Co do sprzedawcy Chigon, mogę potwierdzić że paczka przyszła bez vat. Widzę że przy takim budżecie możesz też celować w one plus one.
loooonger

Pochwały: 4
Telefon:: k800i

Postprzez Piotrek90 » 4 lis 2014, o 22:02

Do mnie HH6 już leci i w wersjach się orientowałem trochę.
Jeżeli chodzi o h6 to przypuszczam, że będziesz celował wersję H60 L02 (16gb) lub H60 L12 (32gb).
-z przodu jest gorilla glass 3, z kolei z tyłu podobno łatwo się rysuje
-można używać jako pilota
-aktywny dualsim
-H60 L12 obsługuje NFC
pozostaje kwestia chińskiej gwarancji, tzn. czy to nie będzie gwarancja kończąca się w momencie gdy coś się zepsuje :)
Piotrek90

Pochwały: 3
Telefon:: SE

Postprzez elephant_ml » 4 lis 2014, o 22:41

Specyfikację Honora znam bo się nim interesuję od lipca, a i większość informacji o nim na różnych forach już czytałem.
Jak pisałem zależy mi na czasie i jeśli przyjmiemy że na 90% dostanę VAT to zapłacę około 1700zł (polowałem H60 L12).
Interesuje mnie czy mogę za podobne pieniądze kupić coś u nas lepszego lub o podobnych parametrach.
Pytałem o Z3 bo ma chyba lepszy aparat, jest wodoszczelna i raczej na pewno się mniej rysuje. Dokładnej specyfikacji nigdzie nie widziałem (na każdej stronie się czymś różni) i dlatego liczę na to że mi pomoże ktoś kto miał z nią styczność.
Byłbym zapomniał ROOT oczywiście też obowiązkowy.
----------------

Marcin
elephant_ml

Re: Odp: Honor 6 czy Xperia Z3

Postprzez INTseed » 5 lis 2014, o 00:40

Też nie widziałem Z3 ale wybrał bym go zamiast h6
H6 to dobry fon ale dupy nie urywa. Szczególnie że ty nie potrzebujesz dualsima.
A to jedna z ważniejszych opcji w wyborze.

Wysłane z mojego H60-L02
INTseed
VIP

Pochwały: 18

Postprzez Gravis » 5 lis 2014, o 00:48

Ja również brałbym coś z PL z gwarancją za taką kwotę..
Xiaomi Mi6 > Xiaomi Mi5 Prime > Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade
Gravis
VIP

Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi Mi6
ROM: Xiaomi.eu

Postprzez elephant_ml » 5 lis 2014, o 12:05

INTseed napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dziwi mnie co piszesz, bo od jakiegoś czasu też śledzę to co piszesz na forum.android.com.pl. o HH6. No ale skoro już go potestowałeś, to wiesz więcej z praktyki niż ja z teorii.

Niby Z3 dobre, ale na benchmark.pl piszą że za wielkiego przeskoku z Z2 na Z3 nie ma. W jednej recenzji jest że filmy kręcone tylną kamerą mają efekt (zniekształcenia poduszkowego) , a na forum fotograficznym gdy robili testy Z3 i Z3 Compact to wszystko było OK. No i komu wierzyć?

Czytam teraz o tej Z3 i w sumie to nie wiem co jeszcze w tych pieniądzach do powiedzmy 1800 zł można u nas kupić. Macie jakieś pomysły?
Jak już pisałem gdybym miał czas to kupiłbym może znów coś w Chinach i czekał kilka tygodni z nadzieją na brak VAT, ale muszę kupić już i poza tym zakładam, że ten VAT i tak by mnie w Zabrzu nie ominął. Zresztą idą do mnie jeszcze 4 paczki i zobaczymy czy mi je też łapną tak jak ostatni telefon.

Teraz doczytałem że po odblokowaniu bootloadera traci się na jakości zdjęć i jakieś dodatki (animacje) od sony przestają działać. Takie zabezpieczenie firmy przed grzebaniem w bebechach. Niestety u mnie ROOT to podstawa.

A może HTC M8?
Ostatnio edytowano 5 lis 2014, o 13:26 przez elephant_ml, łącznie edytowano 1 raz
----------------

Marcin
elephant_ml

Postprzez INTseed » 5 lis 2014, o 13:14

Przesiadłem się z iocean x7s i to pewnie dla tego :) Jest spora różnica na plus. Też się wkopałem po czytaniu recenzji, a okazało się że nie warto było go brać za prawie 800zł
Za 1160zł można brać duala h6. Singielsim jak jest to powinien być tańszy. Za te 1800zł to powinien być plastik idealny. Tu jest tył śliski, gładki. Niby są 2 diody ale jakoś słabo świecą. Może to u mnie tylko jest. I głośnik jakiś taki cichszy niż w mtku. Ale tam dodawało się głośności przez mtktool. Co jeszcze oprogramowanie nie jest dopracowane całkowicie. Tutaj może być wina romu który mam :) Ale widać że się starają bo już przeszli z emui 2.3 na 3.0 Nie do końca jestem pewny czemu.
Reszta na plus. Wyświetlacz, dotyk, gps, bateria b. dobrze trzyma.
A irda jest ale nie współgra z żadnym programem oprócz tego w romie.
To tyle :)

Wysłane z mojego H60-L02
INTseed
VIP

Pochwały: 18

Postprzez elephant_ml » 5 lis 2014, o 13:47

----------------

Marcin
elephant_ml