• Reklama

Homtom Ht6

Re: Homtom Ht6

Postprzez anduril » niedziela, 17 kwietnia 2016, 23:36

artur_star napisał(a):Po to są pokrowce, zresztą w pudełku są już plecki, tył to plastik oczywiście, chcieliście w telefonie za 400 zł metalową obudowę?

Plecki wytrzymały dwa dni.
Nie metalową - wystarczy plastik mniej kruchy od przeciętnego krakersa, czyli jak w moich kilkunastu poprzednich telefonach :)

Ale ale - będę wdzięczny za odpowiedź. Na zdjęciach te klapki wyglądają identycznie.
anduril
AKTYWNY

Pochwały: 19

Reklama

en.001phone.cn=

Postprzez KrzysiekGP » poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 01:28

Nie wiem co Ci odpowiedzieć. Moje plecki mają kilka miesięcy ale nie grałem telefonem w hokeja ani nie rzucałem za 3 punkty do kosza ;) Y100 nie miałem w dłoni więc ciężko porównać.
KrzysiekGP

Pochwały: 2

Postprzez artur_star » poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 09:17

Ja mam wątpliwości czy ten telefon ma taką baterię jak twierdzi producent.Posiadam miernik i dziś ładowałem od 1% do 100% i pokazał mi, że "wpompował" do telefonu 3750 mAh, nie wiem czy mój miernik to kłamczuch czy bateria w telefonie nie ma deklarowanej pojemności.
Dodam, że Xiaomi Redmi Note 2 też łądowałem i tam także nie wchodziło 3000 mAh tak jak jest napisane na baterii, ładowałem powerbanka 16000 mAh też Xiaomi i tam wchodziło coś około 11000 mAh.
Ktoś wie o co chodzi?
artur_star

Postprzez j_24 » poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 09:33

Sprawdź na innym mierniku może twój jest wadliwy skoro masz tyle niezgodności

klepnięte klapkiem kubota
j_24

Pochwały: 1

Postprzez KrzysiekGP » poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 09:38

Też sprawdzałem miernikiem - wg mojego "chińczyka" wpompowało ok 5800 mAh, sprawdzałem też RN2 którego miałem i tam też weszło tyle ile powinno.(pokazało 3100mAh)
KrzysiekGP

Postprzez masterwilo » poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 09:59

Jak wrażenia z dłuższego użytkowania telefonu ? Sam jestem w trakcie poszukiwań jakiegoś telefonu, który spełni moje oczekiwania.
- nie znam się na telefonach, oprogramowaniu, majsterkowaniu wewnątrz urządzenia
- wspominany budżet do 800zł
- zależy mi na 5,5 calowym wyświetlaczu, dobrej baterii i gps
- na telefonie nie gram w gry, nie oglądam filmów.
- zależy mi na korzystaniu z aplikacji dostępnych w sklepie PLAY

Czy polecilibyście ten telefon ? Pozdrawiam serdecznie.
masterwilo

Postprzez anduril » poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 10:20

artur_star napisał(a):Ja mam wątpliwości czy ten telefon ma taką baterię jak twierdzi producent.Posiadam miernik i dziś ładowałem od 1% do 100% i pokazał mi, że "wpompował" do telefonu 3750 mAh, nie wiem czy mój miernik to kłamczuch czy bateria w telefonie nie ma deklarowanej pojemności.
Dodam, że Xiaomi Redmi Note 2 też łądowałem i tam także nie wchodziło 3000 mAh tak jak jest napisane na baterii, ładowałem powerbanka 16000 mAh też Xiaomi i tam wchodziło coś około 11000 mAh.
Ktoś wie o co chodzi?

To jest miernik USB? Jeśli tak, to są różne mAh - na wejściu masz 5V, a bateria ma nominalne 3,7V - czyli te 3750 *5/3,7 daje 5060 (pomijając straty oczywiście). Czyli w sumie i tak mniej niż powinno.
Spróbuj zainstalować Battery Monitor Widget i poużywać kilka tygodni, powinien całkiem nieźle oszacować pojemność baterii (pod warunkiem, że prąd jest dobrze mierzony).

Autor postu otrzymał pochwałę
anduril
AKTYWNY

Postprzez anduril » poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 10:27

masterwilo napisał(a):Jak wrażenia z dłuższego użytkowania telefonu ? Sam jestem w trakcie poszukiwań jakiegoś telefonu, który spełni moje oczekiwania.
- nie znam się na telefonach, oprogramowaniu, majsterkowaniu wewnątrz urządzenia

Mam dokładnie takie wymagania, tylko mniejszy budżet i patrzę na Asusa Zenfone Max.
W Twoim budżecie nawet w Polsce można kupić.
anduril
AKTYWNY

Postprzez artur_star » poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 11:32

anduril napisał(a):To jest miernik USB? Jeśli tak, to są różne mAh - na wejściu masz 5V, a bateria ma nominalne 3,7V - czyli te 3750 *5/3,7 daje 5060 (pomijając straty oczywiście). Czyli w sumie i tak mniej niż powinno.
Spróbuj zainstalować Battery Monitor Widget i poużywać kilka tygodni, powinien całkiem nieźle oszacować pojemność baterii (pod warunkiem, że prąd jest dobrze mierzony).

Tak to jest miernik USB, już zainstalowałem ten program, zobaczę jak się spisuje, wygląda ciekawie i sporo jest tam informacji.
W Twoich obliczeniach podałeś 3750*5/3,7 - 5 w tym działaniu to jest napięcie 5V ładowarki czy tak? tylko w tym telefonie jest ładowarka 9V/7V/5V 2,0 A, na początku ładuje się on 9V pod sam koniec przełącza się na 5V. Pewnie gdzieś po drodze jest też 7V ale nie zauważyłem.
Dzięki za pomoc.
artur_star

Postprzez anduril » poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 11:51

No to po pierwsze pytanie czy miernik ogarnia w ogóle takie napięcia... a swoją drogą by pasowało, bo przy wyższym napięciu wskazanie mAh będzie jeszcze bardziej zaniżone.
anduril
AKTYWNY

Postprzez artur_star » poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 11:59

Miernik pokazuje te napięcia, zaczyna od 5V, chwilę później jest 7V, następnie 9V.
artur_star

Postprzez KrzysiekGP » poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 18:07

Ja mierzyłem na zwykłej ładowarce żeby uniknąć sytuacji że miernik nie ogarnie napięcia.

masterwilo napisał(a):Jak wrażenia z dłuższego użytkowania telefonu ? Sam jestem w trakcie poszukiwań jakiegoś telefonu, który spełni moje oczekiwania.

Czy polecilibyście ten telefon ? Pozdrawiam serdecznie.

Ja mogę go swobodnie polecić ale tylko jeśli chodzi o zastosowania do których używam:
Plusy:
- niezły wyświetlacz (nie robi na mnie wrażenia full hd, nie widzę różnicy. Jak coś jest ciekawe to czytam a nie wpatruję się czy jakiś pixel na czcionce widać), daje radę i w słońcu i w całkowitej ciemności
- bateria - rewelacja, ładuję telefon gdy spadnie do 15% (po prostu wtedy funkcje oszczędzania się załączają i to mnie wkurza). Średni czas SOT mam 12-13h przez 5 dni
- niezłe wykonanie całości - nie widać jakiejś tandety, ale zastrzeżenie - średnio zwracam uwagę na szczegóły
- bezproblemowy zasięg, wszystkie pasma LTE - porównywałem z Redmi Note 2 i strony ładują się tak samo szybko
- cena - idzie go kupić w Chinach za 100$
- całkiem sprawnie działa, prawie czysty android
- Można bez problemu roota zrobić i wgrać xposed - dla mnie ogromna zaleta
- mam go kilka miesięcy i jeszcze się nigdy nie zawiesił itp, nigdy go z tego powodu nie musiałem resetować

Minusy:
- dość duża waga ale idzie się przyzwyczaić
- brak podświetlanych przycisków (zawsze miałem podświetlane) ale okazało sie że po jednym dniu już na to uwagi nie zwracam
- tacka sim - po pierwszym wyciągnięciu odpadły 2 kawałeczki plastiku po obu stronach, nie ma to wpływu na funkcjonalność ale pozostał drobny defekt kosmetyczny
- przeciętny aparat główny - 8mpx szału nie robi ale i tak najczęściej wykorzystuję go żeby jakieś dokumenty zeskanować i jako skaner jest ok
- przeciętny głośnik ze wskazaniem na słaby - chodzi mi o jakość głosu
- słabiutki aparat przedni - 2mpx -komentarz zbędny
- bardzo mały wybór dedykowanych etui

Grać to też nie gram ale filmy ogląda się na nim całkiem przyjemnie. GPSa za długo nie sprawdzałem bo mam osobną nawigację ale jak jej zapomniałem to bez problemu doprowadził mnie do celu. Wprawdzie nie obsługuje glonass ale fixa łapie mi nawet w mieszkaniu. Mi najbardziej pasuje ta bateria bo jak mam 30% to wiem że na luzie poza domem do wieczora wystarczy nawet jak mi internet będzie potrzebny.

Podsumowując - zmieniłem Redmi Note 2 na Homtom ht6 i nie żałuję.
KrzysiekGP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do DOOGEE