• Reklama

Homtom Ht6

Re: Homtom Ht6

Postprzez adamson » piątek, 15 stycznia 2016, 16:26

Na 4pda znalazłem:

i wideo
adamson
AKTYWNY

Pochwały: 10

Reklama

en.001phone.cn=

Postprzez marcz123456 » sobota, 16 stycznia 2016, 17:34

Ciekawy sposób. Tylko na jak długo.
marcz123456

Pochwały: 2

Postprzez JDStar » sobota, 16 stycznia 2016, 18:02

Podobny trick Rosjanie wymyślili do Umi Iron - tylko tam szlifowali microSD i nanoSIM z grubości, żeby razem w szufladę weszły :):)
Odceglanie/ożywianie telefonów. Polonizacja chińskich telefonów / ROM'ów.
JDStar

Pochwały: 9

Postprzez tomnet » czwartek, 21 stycznia 2016, 15:13

No tak Rosjanie potrafią :) tym czasem producent szalaje i juz jest R14 :) jesli ktos szuka szkla hartowanego to prosze:

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_289404.html

ja z kolei szukam jakichs lepszych pleckow bo te dolaczone, milo ze sa, ale przydalyby sie lepsze jakies
tomnet

Pochwały: 6

Postprzez agula » czwartek, 21 stycznia 2016, 16:14

Hey,
Ja również poszukuję jakiegoś pożadnego-dedykowanego pokrowca do ht6, jak cos znajdziesz daj znac w tym wątku :)
agula
AKTYWNY

Pochwały: 9

Postprzez aspartan82 » niedziela, 28 lutego 2016, 14:42

Witam wszystkich
Mam HT6 od niedawna mam pytanie w jaki sposób powiązać telefon z kontaktu z wybraną kartą sim, mój poprzedni dualsim miał taką opcję, wygodniej dzwonić - używam sima prywatnego i służbowego. Może jest jakaś apka która to umożliwi.
aspartan82

Postprzez KrzysiekGP » wtorek, 29 marca 2016, 22:39

Widzę, że cichutko o tym telefonie więc dla "rozruszania" tematu wstawię grafikę dotyczącą pracy na baterii.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak widać wifi cały czas włączone (natomiast wyłączyłem skanowanie wifi i powiadomienia o dostępnej sieci)
Nie ukrywam że większość tego czasu telefon był w jednym miejscu i w zasięgu jednej sieci wifi.
Cały czas aktywne były 2 karty sim ale rozmów raptem 20 minut - nie lubię pogaduszek przez telefon;)
Większość użycia to przeglądanie netu przez wifi, na LTE w tym czasie może 1 godzinę spędziłem. Zero gier (tzn z godzina sudoku), zero słuchania muzyki. Wszystkie gesty typu DT2W wyłączone. Jasność automatyczna.

Mój Homtom działa na romie AoROM v1 - MOD ROM from Oukitel K6000 for HT6 - jeśli ktoś zainteresowany to podaję link do XDA
http://forum.xda-developers.com/android ... s-t3296277

zrobiony ROOT i zainstalowane Xposed (GravityBox).

Podsumowując, jak dla mnie bateria kosmos:). Miałem zgryz czy zostawić sobie Redmi Note 2 czy Homtoma - do moich zastosowań Homtom spokojnie wystarcza więc RN2 pójdzie na sprzedaż bo bateria w HT6 mnie urzekła.
Telefon na obecnym ROMie jest stabilny (przez tydzień zero restartu), internet chodzi jak trzeba, GPS do nawigacji w aucie działa, nie mam informacji że ktoś się nie może dodzwonić, ogólnie nie znalazłem błędów. Jeśli komuś zależy na czasie pracy ekranu i jak ja nie gra w gry to polecam. Nie ma jednak w naturze nic darmo i czas pracy odbił się na wadze - jest zdecydowanie cięższy niż RN2. Do wad trzeba też dopisać że nie sposób zakupić do niego dedykowanego etui (najchętniej kupiłbym silikonowe, byłby pewniejszy chwyt), są tylko etui uniwersalne
KrzysiekGP

Postprzez artur_star » środa, 30 marca 2016, 22:44

Mam pytanko, czy na tym romie nie masz problemów z bluetooth przy większej liczbie połączonych urządzeń na raz?
Ja mam oryginalny rom R15 i podłączony Smartwatch Sony SW2 Mibanda oraz w momencie sparowania słuchawki w samochodzie Smartwatch co chwila się rozłącza i łączy i tak w kółko.
Byłbym wdzięczny za odpowiedź bo może trzeba by zainstalować inny rom.
Jeszcze jedno mi się przypomniało, w ustawienia>ułątwienia dostępu>usługi brak jakichkolwiek programów.
Miałem wcześniej RN2 i wiele innych i w tym miejscu zawsze były jakieś usługi (tj. kiedy miałem zainstalowaną Llamę to tak była możliwość włączenie itp) tutaj tego nie ma.
artur_star

Postprzez KrzysiekGP » czwartek, 31 marca 2016, 01:45

Z Bluetooth raczej nie pomogę bo korzystam tylko z zestawem głośnomówiącym w samochodzie chyba że spróbuję dodać głośnik bluetooth (ma dojść za kilka dni).
Co do pytania o usługi to w usługach mam:
Nova Launcher
Greenify
i Lamę po zainstalowaniu
KrzysiekGP

Postprzez artur_star » czwartek, 31 marca 2016, 08:52

Dzięki za odpowiedź. No właśnie a u mnie nie ma, czyli trzeba zainstalować inny rom. Możesz przybliżyć jak postawić nowy Rom, bo na Homtom jeszcze nic nie grzebałem. Który byś polecił, chodzi mi o płynność, brak restartów i małą konsumpcję baterii.

Wysłane z mojego HT6 przy użyciu Tapatalka
artur_star

Postprzez KrzysiekGP » czwartek, 31 marca 2016, 14:28

Na xda (strona którą wcześniej podałem) masz świetne poradniki jak zainstalować inny system. Pierwszy krok to instalacja TWRP a potem można backup obecnego zrobić i w kilka minut wgrać nowy. Jak coś nie jest jasne to pytaj. Ja korzystam z AoROM v1 ale widze że ciekawy może być też HOMTOM HT6 Alternative Rom v2.1 Black Edition.
KrzysiekGP

Postprzez artur_star » czwartek, 31 marca 2016, 17:10

Dzięki, spróbuję.

Wysłane z mojego HT6 przy użyciu Tapatalka
artur_star

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do DOOGEE