• Reklama

HOMTOM HT3 - Problemy, Firmware, ROOT,

HOMTOM HT3 - Problemy, Firmware, ROOT,

Postprzez pakerps » 11 mar 2016, o 14:01

Witam właśnie nabyłem HOMTOM HT3

Po kilkudniowym testowaniu stwierdzam następujące błędy:

- bluetooth po około godzinie lub więcej aktywności sparowania z jakimś urządzeniem np. Miband, zawiesza się i nie ma możliwości włączenia go a następnie włączenia aby bluetooth zresetować, pomaga tylko reset telefonu, dziwne zjawisko występuje gdy wyłącza sie bluetooth za chwile sie sam włącza ...

- Sklep Play- wszystkie właściwie można instalować, ale problem pojawia się gdy chcę instalować jakąkolwiek grę- po pobraniu i w trakcie instalowania występuje Błąd 504 ...

Wgrałem przez flashtoola wersje softu HT 2.0.3,
Wgrałem roota poprzez KINGROOT
i dalej te same problemy występują

Link do firmware:

New firmware for HOMTOM HT3 (v2.0.2)
https://goo.gl/i6zGvt

(Wgrywałem poprzez SP_Flash_Tool_exe_Windows_v5.1524.00.000)
Sterowniki miałem już wczesniej zainstalowane od Soogee X5 Pro

Wysłałem info do homtoma na Facebooku moje spostrzeżenia i czekam na odpowiedź :)
pakerps
AKTYWNY

Pochwały: 10
Telefon:: chiński :)

Reklama

Re: HOMTOM HT3 - Problemy, Firmware, ROOT,

Postprzez pakerps » 11 mar 2016, o 16:24

pakerps
AKTYWNY

Pochwały: 10
Telefon:: chiński :)

Re: HOMTOM HT3 - Problemy, Firmware, ROOT,

Postprzez basswitek » 22 mar 2016, o 09:13

Ja od dawna mam soft 2.0.4, ale z tego co pamiętam wcześniej - to wszystko ściągało się i instalowało ze sklepu poprawnie od początku. Po updacie poprawił się wskaźnik baterii i zasięg wifi, teraz jest słaby-przeciętny, a był tragiczny. Na Nokii C7-00 mam 1/3 zasięgu a tu jest po updacie na granicy zaniku, wcześniej nie było w ogóle. Ogólnie nie jestem zadowolony z tego telefonu, to taki pierwszy telefon z androidem kupiony na próbę, prawie wszystko działa strasznie wolno w nim, cały czas wyczuwalne opóźnienia, ekran dotykowy kiepskiej jakości, mało czuły, laguje, przeskakuje. Miałem też w ręku HT5 i tam dotyk działa świetnie. Do tego telefon jest strasznie niewygodny, to zaokrąglenie boków sprawia, że trzyma się go mało pewnie i niewygodnie. Boczne przyciski i przycisk blokady działają z oporem i tez niewygodnie. Klawisze funkcyjne na dole - trzeba poprawiać się prawie cały czas bo trzeba dokładnie trafić. Słaby GPS, ledwo łapie fixa. Słabe wifi już mówiłem, a słabe 2G/3G ? Telefon nie obsługuje 900mhz (człowiek się uczy na błędach bo czytałem że do 3G potrzebne tylko 2100mhz) i internet działa w większości czasu jak 2G albo w ogóle, chwilami przesyła po 3G albo transmisja stoi, trzeba ustawić na sztywno 2G (warunki poza miastem). Ostatni minus - najważniejszy - koszmarna jakość rozmów, dźwięk rozmówcy słychać skrzeczący i niewyraźny jakby był ze studni. Rozmówcy słyszą mnie tez kiepsko, choć nie aż tak źle jak ja ich. Baterię nie wiem czy mam zaliczyć do plusów czy minusów, podobno 3000mah to bardzo dużo ale szału jakoś nie widzę. Bawiąc się telefonem, głównie przeglądając internet - wytrzymuje ok 6-7h włączonego ekranu, raz wytrzymał równe 9h przy minimalnym podświetleniu. Jedyny duży plus - wyjątkowo ładne, ciepłe i naturalne kolory na wyświetlaczu, dużo lepsze od droższego Homtoma HT5. Nawet powiedziałbym że ładniejsze od Amoleda z mojej Nokii, choć oczywiście kontrast (czerń) nie jest tak dobry. Drugi plus to za zdjęcia makro, z bardzo bliskiej odległości dobrze wyostrza, lepiej niż robi normalne zdjęcia ;) Zdjęcia dzienne robi przyzwoite dla kogoś kto potrzebuje okazyjnie coś pstrykać, nocne - kiepskie, tragiczna tez jest lampa błyskowa, świeci na niebiesko/fioletowo i z takim zabarwieniem też zdjęcia wychodzą przy fleszu. Podsumowując - nie wiem czy tak to wszystko ma działać w tym telefonie, czy to wina mojego niedoświadczenia w ustawieniach, firmware, konkretnego egzemplarza czy to może jest normalne w nowych smartfonach za te pieniądze i to po prosto badziew. Może mam za duże wymagania.
basswitek

Pochwały: 13
Telefon:: Nokia C7-00

Powrót do DOOGEE