• Reklama

Homtom HT17 - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

Re: Homtom HT17 - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

Postprzez kahvm » poniedziałek, 24 października 2016, 21:23

borsooq napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Całkiem przyjemny ten telefon - wyświetla menu, więc pewnie działa :) Ciekawe, czy na stałe czy tylko do pełnego resetu.

Karty pamięci - mój patent to zakupy Sandiska w x-kom, zdarzają się takie ceny (wczoraj): http://www.x-kom.pl/goracy_strzal/8764, wcześniej kupiłem 32GB Ultra za 32zł, 16GB Ultra za 16zł.

Wracając do tematu (parę przypisów po angielsku dla gości - few comments in english for visitors):

Backup (dump) NVRAM do pliku.

Metoda 1 - wymagany komputer i kabel, telefon nie musi być rootowany (backup mediatek nvram using SP Flash Tool)
Potrzebne są sterowniki Mediatek VCOM, np. http://spflashtool.com/download/MediaTek_USB_VCOM_drivers.zip
i program SP Flash Tool http://spflashtools.com/windows/sp-flash-tool-v5-1640 - tutaj jest wersja 5.1640, którą ja używam
przed uruchomieniem można sprawdzić jakimś antywirusem (mam z tych linków i sprawdzałem na virustotal: MediaTek_USB_VCOM_drivers.zip wygląda na czysty i SP_Flash_Tool_v5.1640_Win.zip przy tym jeden egzotyczny AV coś wykrywa - moim zdaniem fałszywy alarm)
Krok 1 wyłączyć telefon i wyciągnąć baterię
Krok 2 uruchomić SP Flash Tool (flash_tool.exe) i na zakładce Download załadować scatter z najnowszego ROMu (wrzuciłem sam plik na expirebox.com, tinyupload.com i files.fm)
Obrazek
Krok 3 Przejść na zakładkę Readback:
przycisk Add, kliknąć 2 razy pozycję, która się dodała,
Obrazek
wskazać plik do zapisu: nvram.bin, upewnić się, że jest zaznaczone jak poniżej i wpisać adres startu 380000 i długość 500000
Obrazek
jeszcze raz przycisk Add, kliknąć 2 razy pozycję, która się dodała,
wskazać plik do zapisu: nvdata.bin, upewnić się, że jest zaznaczone jak poniżej i wpisać adres startu 6a00000 i długość 2000000
(program sam doda oznaczenie 0x z ewentualnymi zerami przed podaną liczbą)
Obrazek
Krok 3 włożyć baterię, nacisnąć Read Back, podpiąć kabel, po chwili wyświetli się komunikat o zakończeniu odczytu.
Jeśli zacznie się instalacja sterownika VCOM odczekać około dwie minuty i gdyby program sam nie zaczął odczytu: odpiąć telefon, wyjąć na chwilę baterię, włożyć, jeśli program przerwał operację, to jeszcze raz kliknąć Read Back i podpiąć telefon
Obrazek
Krok 4 odłączyć telefon i po chwili uruchomić,
pliki na PC warto skompresować (7-zip, systemowe "Wyślij do -> folder skompresowany", itp.), bo z 37MB robi się kilkanaście-kilkaset kB :)
i skopiować gdzieś, gdzie nie zginą

Metoda 2 - nie potrzeba komputera, ale telefon musi być zrootowany lub zainstalowane recovery, np. TWRP (backup mediatek nvram using TWRP or adb or shell)
Krok 1 wejść w TWRP (przytrzymać VolPlus i Power do momentu ukazania się loga TWRP) -> Zaawansowane/Advanced -> Terminal i wykonać następujące komendy:
lub w przypadku zrootowanego telefonu wykonać z konsoli lub "adb shell" po kablu (lub inne metody):
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

wyjaśnienie: komenda su powoduje przejście z poziomu zwykłego użytkownika do superuser'a (root, administrator)
komenda cat wyświetlenie pliku, ale nie chcemy go wyświetlać na ekran (plik binarny, to będzie sporo krzaczków), tylko przekierowujemy do pliku ">"
Krok 2 uruchomić telefon ponownie (w przypadku TWRP oczywiste, w przypadku adb czy terminala też warto, bo nie zawsze te pliki są od razu widoczne - http://android.stackexchange.com/questi ... e-over-mtp),
pliki warto skompresować (np. Total Commander na telefonie lub ulubiony program na PC), bo z 37MB robi się kilkanaście-kilkaset kB :)
i skopiować gdzieś, gdzie nie zginą

Dla dociekliwych - skąd wziąłem adresy i rozmiary partycji nvram i nvdata - z pliku scatter ;)
Obrazek Obrazek
kahvm

Reklama

en.001phone.cn=
Poprzednia strona

Powrót do DOOGEE