• Reklama

Homologacje i zezwolenia na produkty z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Homologacje i zezwolenia na produkty z Chin

Postprzez pablohoney » 6 mar 2014, o 02:52

Witam wszystkich forumowiczów.
Temat nie jest bezpośrednio o telefonach ale jako że na forum jest dużo wyjadaczy z Ali to liczę, że otrzymam jakąś rzetelną opinię. Otóż zamówiłem wzmacniacz GSM tzw. repeater (czyli coś co robi Ci zasięg w domu jak go nie masz). Dawniej chyba nie było z tym problemów ale teraz weszły jakieś wymogi i inne duperele i nie można używać takiego sprzętu "bez pozwolenia radiowego"
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
(nie wiem czy do końca dobrze rozumiem sens tych pisemek). Otóż moją paczkę zatrzymało dziś UC i zastanawiam się co od niej będą chcieli. Na opłaty naturalnie jestem gotowy (paczka jest warta 30EUR), ale co jeżeli się doczepią, że puszka nie ma certyfikatu, homologacji etc.? Czy taka opcja jest w ogóle możliwa?? Pytam ponieważ na dniach przyjdzie mi pewnie pisemko i nie wiem czy po prostu uznać, że paczka nie jest do mnie i żeby ją odesłali czy brnąć w to jakoś dalej. Ktoś spotkał się już z podobną sytuacją ?? Poinformuję na bieżąco gdy wyjdzie coś nowego. Pozdrawiam.
pablohoney

Telefon:: HTC

Reklama

Re: Homologacje i zezwolenia na produkty z Chin

Postprzez Mad_MAX » 6 mar 2014, o 03:06

Możesz używać bez zezwoleń o ile moc nie przekracza 100mW jeśli dobrze pamiętam ale to nie jest pewne , bo tylko z głowy piszę :)

Swoją drogą dużo routerów ma możliwość wzmacniania sygnału powyżej 100mW i nikt sobie tym głowy nie zawraca i nikt tego nie sprawdza :)
HTM H9001 -> Star N8000 -> Star N9800 -> Elephone P8 Pro -> Lenovo K3 Note -> Mi MAX 2GB/16GB -> Mi MAX 2 4GB/64GB (Sprzedam) -> MI MIX PRO 6GB/256GB
Mad_MAX
AKTYWNY

Pochwały: 9
Telefon:: Xiaomi Mi MAX 2
ROM: 7.1.1

Postprzez pablohoney » 6 mar 2014, o 03:19

Tak z tym, że to nie router do domowego internetu tylko wzmacniacz GSM (900Mhz) do którego montuje się antenę na dachu wycelowaną w najbliższy nadajnik. Jak napisały mądre głowy w linku, który podałem wyżej, korzystanie z takiego urządzonka może spowodować wizytę wkurzonych sąsiadów z siekierami z powodu braku zasięgu w najbliższym sąsiedztwie. Swoją drogą czysto hipotetycznie mogłem się spotkać z przypadkiem używania takiego urządzenia i żadnych strat zasięgu w okolicy nie odnotowano. A tak na poważnie to identyczne urządzenia co do joty jak na Ali są dostępne do kupienia w Polsce w internetowych sklepach handlującymi szajsem z Ali pod szyldem speców od elektroniki (oczywiście marża 300%) i jakimś cudownym przypadkiem posiadają wszystkie zezwolenia i nawet swoją własną markę (oczywiście tylko na instrukcji i fakturze).

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Na Ali jest napisane o zysku 60Db
pablohoney

Postprzez existe » 6 mar 2014, o 05:07

urzad moze ci naliczyc clo czy podatek, ale raczej nie zatrzyma ci paczki
jestem przekonany ze jest to sytuacja analogiczna do antyradarow - nie ma zakazu posiadania i obrotu, ale jest okreslony zakaz uzytkowania
zatrzymanie kazdego urzadzenia elektrycznego moze oczywiscie nastapic w przypadku braku certyfikatu CE
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez pablohoney » 6 mar 2014, o 12:33

Witam, a co jeżeli brakuje takiego certyfikatu?? Chciałbym się przygotować na każdą możliwość. Wtedy towar jest zatrzymywany i nici z mojego zwrotu z ali ?? Czy mogą w ogóle otworzyć moją paczkę i to sprawdzić?
pablohoney

Postprzez pablohoney » 7 mar 2014, o 15:27

Z góry przepraszam za jedno pod drugim, ale nie znalazłem opcji edycji.

Przyszło zawiadomienie z UC i standardowo chcą dostać dowód wpłaty i screeny. Czy mam się jeszcze obawiać ? Czy nie będą mieć zastrzeżeń gdy zobaczą screeny z ali?? Chodzi oczywiście o przedmiot aukcji a nie o cenę gdyż mieści się ona w limitach.
pablohoney

Postprzez drago68 » 7 mar 2014, o 15:51

Standardowa procedura UC,
Prześlesz te dokumenty, które potrzebują i zdecydują czy w ogóle będą otwierać paczkę (rzadkość) i czy naliczą cło. vat.....
Zakup z aliexpress czy z innego sklepu z Chin , to dla UC nie nowość, raczej standard.
drago68
VIP

Pochwały: 85
Telefon:: Xiaomi RN4

Postprzez pablohoney » 28 mar 2014, o 19:06

Witam, UC sprawdziło tylko wartość paczki i na następny dzień przesyłka była zwolniona i nic oprócz tego nie było sprawdzane. Pozdrawiam.
pablohoney

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI