• Reklama

Handel produktami z Chin, Własna Działalność

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Handel produktami z Chin, Własna Działalność

Postprzez adamus2111 » 27 lut 2013, o 03:50

Witam, Od jakiegoś czasu borykam się z myślą żeby zając się sprzedażą elektroniki z Chin na allegro. Oczywiście chciałbym to robić beż żadnej ściemy tzn wszystko legalnie ale mam parę pytań jak to wygląda w praktyce.
Oczywiście pierwsze co to otwieram działalność gospodarczą i zostaję zamówić towar na handel.
Tu mam pytanie czy żeby towar wprowadzić do obrotu muszę mieć fakturę wystawioną przez Chińczyka na moją firmę czy wystarczy dokument Celny o opłaceniu Cła i podatku?
Następne jakie są dokładnie koszty jeśli zamówię towar np. za 3000zł To jakie dokładnie jest od tego Cło i podatek? Oczywiście mowa o elektronice głównie telefony.
adamus2111

Reklama

Postprzez arti123 » 27 lut 2013, o 08:39

Szczerze, jeśli chcesz się zabierać za import to jak to pisali na forum importowym 50000 zł to minimum socjalne. Jeśli chcesz importować na firmę to formalności stricte celne to najmniejszy problem, największy to np spełnianie norm unijnych itp. Ty tak naprawdę pytasz o sam koniec to ci odpowiem: towary wprowadza się do księgowości na podstawie dokumentu SAD.

Poza tym poczytaj, tam chyba o wszystkim jest napisane:
[hide]http://www.forum.bigchina.pl/viewforum.php?f=5[/hide]
arti123

Postprzez Robsons94 » 27 lut 2013, o 16:50

i jeszcze trzeba sie jakos na allegro przebic bo ty nie pierwszy wpadasz na taki pomysl :)
Fuck the press ! Michael Jackson you are the best :)
Robsons94

Postprzez east-import.pl » 27 lut 2013, o 22:48

Po pierwsze musisz Ściągać Towar Nie podróbki. Po drugie musisz mieć od Chińczyka Odpowiednie Certyfikaty.Po trzecie Musisz Każdy sam zgłosić do Odprawy i opłacić Vat i cło. Wtedy Faktura Vat to twoje Koszta Które doliczasz Do Towaru i bilans vat wychodzi na "0"
Kolejna Sprawa To Handlarze na allegro którzy nie płacą Vat zuz podatek itd.. Oni zaniżają ceny Bo im wystarczy czysty zysk z Telefonu 70-100zł Bo przecież Zero Kosztów Mają A i Państwo Okradają . A ty musisz Doliczyć swoje Koszta JAk i Vat dla Państwa .Wtedy Towar staje się droższy A na allegro Klienci cię omijają.
Sam Handluje Płacę Zus Vat i ryczałt Koszta na allegro około 4000zł Podatek Vat około 3000zł Zus Ponad 1000zł i Ryczałt około 200zł . Dużo Kosztów Więc wszystko musi być wliczone w cenę Towaru + Marża Więc Ja mam Drożej mniej sprzedam niż oszuści na Allegro Ja muszę Oddać Państwu Oni już nie muszą dlatego zaniżają Ceny. Ale w Kwietniu Urzędy Skarbowe zaczną się brać za tych Pseudo Handlarzy którzy zaniżają Ceny Bo nie płacą nić do Państwa Zero Kosztów mają Czysty zysk Kilka tysięcy miesięcznie mają

Dlatego cięszko jest z tym towarem Do puki są Pseudo Handlarze
east-import.pl
AKTYWNY

Postprzez Arczi » 17 mar 2013, o 19:15

east-import.pl napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Z czego niby Państwo okradają? Te pieniądze nie należą do Państwa! To państwo pobiera "haracz", bo uważa że wie lepiej co zrobić z pieniędzmi niż właściciel tych pieniędzy. Jak lubisz płacić haracze, to płać.
Arczi

Postprzez east-import.pl » 17 mar 2013, o 23:22

Do ciebie zawita pisemko z Urzędu Skarbowego To chyba już tak śmieszne nie będzie Kary przewyższą twój zarobek jaki na lewo miałeś z pośrednictwa itd.. :lol:
EAST-IMPORT
east-import.pl
AKTYWNY

Postprzez Arczi » 18 mar 2013, o 02:20

east-import.pl napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ale czemu na lewo? W momencie gdy ja zarabiam na obsłudze kontrahentów(kupujący na allegro i sprzedawca z Chin), to wystarczy że zapłacę odpowiedni ryczałt z pieniędzy, które dostałem za obsługę.

Zauważyłem, że w różnych tematach ciągle biadolisz, że wszystkich dorwie US. Ty zresztą chcesz, żeby ich dorwał! Jesteś strasznie monotematyczny.
Arczi

Re:

Postprzez grucha » 13 lis 2013, o 03:17

arti123 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

kto takie bzdur Ci naopowiadał? Może w przypadku wielkich hurtowni to ok, zgodzę się z tym że zamawiają całymi paletami...ale to nie znaczy że ktoś musi na początek towar za taką kwotę kupować....:D towary z chin są dużo tańsze niż u nas a PRZEDE WSZYSTKIM są inne, nowe na naszym rynku, takie, których u nas nie ma i dzięki temu już znajdziesz zainteresowanie...jak się dorobisz to można później za taką kwotę zamawiać a nie na początku...

Następna sprawa, o jakich Ty niby normach unijnych piszesz bo BAAARDZO jestem ciekaw :D
grucha

Telefon:: Sony

Re:

Postprzez grucha » 13 lis 2013, o 03:21

Wszystko zależy od tego jaki towar się zamawia, na wszystko certyfikaty nie są potrzebne.....a po drugie to kto Ci każe się stawić na odprawie?? urząd celny Cie wzywa na granice bądź lotnisko? :D a to kurier, który wiezie przesyłkę do Ciebie nie może załątwić za Ciebie formalności typu opłaty cła czy też podatku VAt? przecież zarówno DHL jak i UPS takie czynności wykonują, oni za to płacą a Ty im później za to zwracasz...wszystko zależy od podpisanej z nimi umowy..
grucha

Telefon:: Sony

Re: Re:

Postprzez robek » 13 lis 2013, o 14:08

Napisał, że towar, to "elektronika, głównie telefony", więc wprowadzając na teren UE podpada pod certyfikaty (CE i RoHS) i obowiązki wynikające z ustawy śmieciowej (RZSEIE)
robek

Pochwały: 1

Re: Re:

Postprzez zriel » 13 lis 2013, o 20:04

robek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dodatkowo jak chce importować legalnie czyli jako podmiot wprowadzający to jeszcze urząd telekomunikacji się kłania - modemy z których korzystają telefony też muszą mieć odpowiedni atest, no chyba że dany model uzyskał już atest w jakimś innym kraju unijnym to ta kwestia odpada.
zriel
AKTYWNY

Pochwały: 31

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI